Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutya? (képet...

Milyen fajta kutya? (képet csatoltam)

Figyelt kérdés

Gazdi yorkshire terrierként vásárolta, nekem vannak kételyeim ezzel kapcsolatban.

[link]



2019. okt. 11. 02:06
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Utolsó en tudom, de azért sok fajtajellegű kutyáról megmondani ránézésre, hogy milyen.

Ennél a kutyusnál viszont a standard egyik része sem stimmel :/

2019. okt. 11. 21:15
 12/16 anonim ***** válasza:
48%

A füle valószínűleg azért lóg, mert kölyökkénnt nem volt normálisan (borotválni/rövidre szokták vágni nekik rajta a szőrt) kezelve és lenyomódott... A fekete-cser elfogadott szín. A szőrminőség sokat elárul: fényes, szálas, mint kB az emberi haj, csak selymesebb, ez az igazi yorki szőr, vagy vattás, pelyhes,esetleg az előbbi, de érezhetően durvább, vastagszálú. A fajtatisztasásghoz annyit: valószínűleg "fajtatiszta" yorki, de - ami szaporítókra jellemző- olyan szülőktől van, akik a fajta standard szerint nem felelnek meg tenyésztésre - és talán egészségügyileg sem, pl rengeteg patrllaficamos yorki van, ami genetikai-anatómiai jelleg. Ezek miatt a felügyeletlenség miatt, a nagyszülők ismeretlensége miatt, a nem ellenőrzött tenyészpárosítás miatt olyan fenotípusú utódok születnek, amik már nagyon elnagyoltan hordozzák a fajta jellegét.

Szóval ez egy yorki, de szaporítós. Bár ha ez a te kutyád, gondolom ezzel tisztában vagy. És ha már egyszer így vettél kutyát, akkor el kell fogadni, hogy ennyi pénzért zsákbamacskát vesz az ember. És örülj, ha az a legnagyobb baja a kutyád ak, hogy fekete-cser, meg hullámos a szőre.

2019. okt. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
32%
Bocs, látom nem a tiéd a kutya.
2019. okt. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Nem az enyém. A kutyusnak dupla szőre van és ha hosszúra hagyják rendesen göndör lesz. KB 7 kg szóval jóval nagyobb mint 1 yorki

2019. okt. 15. 15:00
 15/16 Dia4907 ***** válasza:
75%
Szerintem vagy keverék vagy ausztrál selyemszőrű terrier bár ennek csekélyebb az esélye :D
2019. nov. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Szerintem sem fajtatiszta. De ha a gazdinak sikerül lenyeli, hogy átverték, amit részben a saját tájékozatlanságának is köszönhet, akkor szerintem nem járt rosszul, mert keverék ide vagy oda, nagyon tündéri kis társat kapott. :) Én legalábbis biztos nagyon tudnám szeretni, akkor is, ha eredetileg fajtatisztát szerettem volna. Ettől függetlenül ha még meglenne az eladó elérhetősége, lehet felhívnám, hogy inkább keressen magának normális munkát, ahelyett, hogy más embereket ver át.
2020. jan. 4. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!