Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyám 4 hónaposan olyan...

Kiskutyám 4 hónaposan olyan súlyú, mint az átlag fél évesen. Sokat jelent az a 40 dkg súly különbség?

Figyelt kérdés
Most 2,2kg. 1,8-nak kellene lennie.
2010. júl. 16. 13:38
 1/6 anonim ***** válasza:
milyen fajta?
2010. júl. 16. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Yorkshire. Csak azért aggódom, mert a mérete normális, és hallottam, hogy a túlsúly okozhat gondokat az ízületekben.

[link]

Erről a képről nem tudom meg állapítani, sok a bundája. A görbe szerint viszont 10 hónaposan kellene 2,6-nak lennie.

[link]

És ha így halad félek elhízik, pedig túl sokat nem eszik, csak amennyit a tápos zacskó javasol.

Egészséges, jó kedvű, játékos. Lehetséges, hogy erősek, vastagok lennének a csontjai? Ugyanis egyszer leesett elég magasról, és semmi baja nem lett, míg egy másik akivel előtte találkoztunk a rendelőben, fele ilyen magasról esett le, és szinte azonnal meghalt.

Nekem nem számít, hogy ő most 2 kg-os vagy 5. Nem tenyész szuka. Csak aggódom, ha esetleg túl súlyos nehogy probléma legyen belőle.

2010. júl. 16. 15:10
 3/6 A kérdező kommentje:

Én kérek elnézést. Most néztem a RC yorkie junior és RC mini junior tápok szerint is napi 55 g-ot kell megennie. Én pedig 65-70 g tápot adtam neki, napi 3 étkezésre elosztva, ugyanis rosszul emlékeztem, mivel én kimérve vettem neki a RC mini-t.

Lehet ez a gond?

Sajnálom, hogy ilyen sok a kérdésem, de első fajtatiszta kutyám és aggódom érte. A keverékkel nem volt ennyi gondom. :D

2010. júl. 16. 15:16
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem a probléma rögtön ott van, hogy túlaggódod a "fajtatiszta" dolgot.... ;)


Ha érzed az ujjaid alatt a bordáit, nem kitüremkedően, de ott vannak, akkor pont jó a súj... Látatlanba nehéz megmondani, mennyinek kéne neki lennie :P


Mivel minden kutyu más-és más, könnyne lehet, hogy az a mennyiség, amit te eddig adtál neki pont jó.


Nekem nagy testű kutyáim vannak, de még sose sikerült pont annyit adni, amennyit a tápgyártók javasolnak, mert nagyon sok energiára van szükségük és többet esznek ahhoz, hogy jó kondiban legyenek.


Teljen sok örömöd a kutyudban! ;)

2010. júl. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Khm... elnézést a helyesírásért...

(az előző voltam)

2010. júl. 16. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Norbi updates zöldséggel vacsiztasd meghozza a hatást!
2010. aug. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!