Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 hónapos kutyus szobatisztasá...

5 hónapos kutyus szobatisztaságra nevelése?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Körülbelül másfél hete került ismerősömtől hozzám egy 5 hónapos kiskutya, aki soha nem volt szobatiszta, tehát sajnos későn, de valamikor el kell kezdeni.

Naponta kétszer vitték le(reggel-este) pisilni-kakilni, és napközben otthon sem voltak, tehát bent végezte majdnem minden dolgát.

Úgy vélem jó úton haladunk, de azért szeretném kikérni a tanácsotokat hátha van még tippetek.

Amikor meghoztuk, mindenhova pisilt, szőnyegre(sajnos nem szedtem fel azonnal), konyhába, étkezőbe, ahol kedve tartotta.

Mára ez korlátozódott napi 1-2re, általában egyet délelőtt csinál, a másikat pedig délután amikor pont nem figyelek oda és kiszalad az étkezőbe-konyhába.

Reggel mikor kap kaját kiviszem az udvarra, illetve mikor hazaértem akkor is, illetve 2-3 óránkánt(amikor játszik kint a kertben akkor közben elvégzi kint, tehát nem hozza be).

Illetve este ugyanez.

Kutyapelenkát próbáltam, sajnos nem használt, de azóta letettem a szőnyeget is és arra se piszkít.

Kakit mióta itt van mindig kint intézi, egyszer sem fordult még elő bent.

Természetesen játék után is kiviszem, és kint mindig kap jutalomfalatot minden egyes pisi és kaki után.


Úgy gondolom jól haladunk az első napokhoz képest, de ha van még egy két gondolat hogy mit csináljak még hogy jobban haladjunk akkor azt megköszönöm.


Tudom hogy türelmesnek kell lenni vele és hogy nem 2 nap alatt fog sikerülni.


A válaszokat előre is köszönöm.


2019. okt. 14. 16:27
 1/1 anonim ***** válasza:
2019. okt. 14. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!