Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudomásomra jutott egy illegál...

Tudomásomra jutott egy illegális szaporítótelep létezése a környékünkön, kinek lehetne szólni, melyik állatvédő szervezetnek?

Figyelt kérdés

2019. okt. 15. 12:53
 1/8 anonim ***** válasza:
37%
Hol pontosan? Milyen fajtát?
2019. okt. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
56%
Tudomásod van róla, vagy láttad is?
2019. okt. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Pontosan mit értesz az alatt, hogy szaporító telep? Mennyi kutya van? Milyenek a körülmények? Hol van helyileg? Láttad is?
2019. okt. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Budapest egyik kerületében. Nem láttam a saját szememmel. Melyik állatvédőnek lehet szólni, kivel vegyem fel a kapcsolatot?
2019. okt. 15. 16:00
 5/8 A kérdező kommentje:
Kívülről láttam a házat, elég borzalmasan nézett ki, rengeteg kutya ugatott, úgy tudom nagytestű kutyák, pincében tartják őket.
2019. okt. 15. 16:02
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha pontos bizonyítékod van akkor érdemes megkeresni több állatvédő szervezetet is, interneten és Facebookon is találsz többet. Bizonyítékok alatt értsd: fényképek, videófelvételek a körülményekről, állatokról.

Én már kétszer jelentettem be rossz körülmények között tartott állatokat.

Első esetben tömeges, éhező, beteges macskaszaporulat (legalább 20-25 macska egy háznál), több kutya, teknős és egyéb állatok voltak. Két környékbeli állatvédő szervezetnek, illetve a helyi önkormányzatnak jelentettem. Nem tudom egymással kapcsolatba léptek-e vagy az állatvédőket nem érdekelte, de egyedül az önkormányzattól kaptam értesítést mi szerint kiküldtek a helyszínre egy állatorvost felmérni a terepet. Közös ismerőstől tudom, hogy az illető kiakadt amiért ráküldték a hatóságokat, de valójában az orvos nem csinált semmit, hisz annyi a macskaszaporulat és a menhelyeken a kutya, hogy tényleg csak a nagyon rossz, felkelni nem tudó egyedeket viszik el.

Rá egy évre egy másik embert jelentettem egy állatvédő szervezetnek. Ő a nem lakott, örökölt romos háza udvarába szerzett egy kuyát. A kutya csont sovány, egy héten egyszer kap enni, esővizet iszik (ha van), illetve néha a szomszéd eteti mert sajnálja. Azóta eltelt fél év, de a kutya azóta is ott van, az állatvédők gondolom ki se mentek.

Úgyhogy szerintem akkor érdemes próbálozni ha van bizonyítékod és tényleg olyan rossz az állapotuk, hogy fel se bírnak már kelni, enélkül nem csinálnak semmit mondván hogy a menhelyek is tele vannak... :( Szaporítók esetében is csak akkor intézkednek, ha 50-100 kutyát szaporítanak legalább, de ahogy tudom az intézkedés ilyen esetben hosszú folyamat, rendőrséggel együttműködve tudnak csak kimenni hosszú felmérések után.

2019. okt. 15. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

A szaporítást semmilyen törvény sem tiltja közvetlenül.

Törvénybe ütköző lehet az állattartás módja, illetve az állatokkal való kereskedés is, de ezeket hallomásból nem fogja elítélni senki.

2019. okt. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tetovált Állatmentők

Szurkolók az állatokért

2019. okt. 16. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!