Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ásásról hogy lehet leszoktatni?

Ásásról hogy lehet leszoktatni?

Figyelt kérdés

Az nem megoldás, hogy lefárasszuk. Három gyerek nyúzza, és az idősebb kutyával éjjel-nappal játszanak. Ha ettől nem dől ki, akkor 2-3 óra séta se fogja kimeríteni.

Van olyan része a kertnek, ahol nem érdekel, ha ás. De neki pont a virágoskertben kell, és az autó mellett, vagy a hinta alatt, amivel kárt is okozott.

Erősen fogy a férjem türelme, és lassan az enyém is.



2019. okt. 15. 19:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%
Hogy fárasztjátok? Lehet csak máshogy kéne és megoldódna.
2019. okt. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
85%
Tehát úgy gondoltátok, hogy legyen elég a kutyának a kert, sétálni meg egyáltalán nem viszitek?
2019. okt. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
39%
Vizsla?
2019. okt. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%
Pedig kell az a séta. Ha a másik kutyával éjjel nappal játszanának, és 3 gyerek folyamatosan nyúzná, életkedve és ideje sem lenne ásni...
2019. okt. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
68%
Szóval lusták vagytok elvinni sétálni, kib@@sszátok a kertbe, és elvárjátol, hogy legyen mintakutya... aha, hát ne haragudj, de egy kutya se lenne jó ilyen körülmények között...
2019. okt. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

Ősszel minden kerti kutya ás mert érzi a tél közeledtét, ez a természet parancsa, ezen lefárasztás nem segít.

Ha többről van szó akkor vannak technikai lehetőségek,

pl. mobiltelefonra jelző wifi-kamera, random öntöző autómata a virágoskertben stb.

2019. okt. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Azt 1. válaszolónak igaza van, nem mindegy, hogyan fárasztjátok a kutyátokat. Lehet, hogy fizikailag elfárad a sok mozgástól (hamar kipiheni magát), de szellemileg még pörögne. Ha nem fér bele 2-3 óra séta, a tanítás fejben ennél hamarabb kifárasztja. Ettől még jó lenne rendszeresen sétáltatni.

Lehet, hogy valami szagot érez és azért ás, vagy fekvőgödröt készít. A saját kutyánknál már kitapasztaltuk, hogy ha 2-3 nap kimarad a séta és a tanítás mondjuk betegség miatt, csak simogatás van és játék a gyerekekkel, akkor utána a kert teli lesz gödrökkel, szóval esélyes, hogy unalmában ás. Rendszeres séta, tanulás, játék mellett is ás, még közvetlenül kutyasuli után is ;), de jóval kevesebbet és oda utána bele is szokott feküdni (persze nyáron a növények alatt, mert ott van nedves és hűvösebb).

Megoldási tippek: a szellemi fárasztást már írták, én néhány nagyobb követ szoktam oda tenni, ahol nem szeretném, hogy ásson, illetve az egyik virágágyást egy 20 centis szegéllyel körbekerítettem, azóta mellette ás. Ami még eszembe jutott, hogy ha erősebb műanyag rácsot vagy hasonlót raktok a föld legfelső rétegébe, lehet, hogy annyira kényelmetlen lesz ásni, hogy inkább máshol fog.

2019. okt. 16. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
50%
Enyém is ás, ősszel többet. Okos engedelmes, kinti-benti, de amikor nem vagyunk otthon kinti. Hívtam kutyapszichológust, meg dícsérte a nevelését, de nem fogjuk elég keményen. Ha tisztelné a dolgainkat nem ásna, én viszont ennél katonásabban nem fogom tartani, mert elégedett vagyok a "teljesítményével". Tök szívás ez az ásás, rém idegesítő, de olyan mint a nők vásárlásai, amit ugyan utálunk, de együtt kell vele élnünk.
2019. okt. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
23%
utolsó: a kutyákhoz is hülye vagy, meg egy hímsoviniszta f@@@sz is.
2019. okt. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Tehát ha azt akarom, hogy ne okozzon kárt, akkor éjjel-nappal szórakoztassam, mert a napi pár óra játék, taníttatás, apportírozás és séta kevés szegénykének.

Nos, ez el is döntötte a kérdést, megy vissza a menhelyre őkutyasága, de hogy a háztól takarodik, az egészen biztos.

Lehet, hogy ti nem dolgoztok, megéltek a kutyázásból, meg a gyerekek is kutyasuliba járnak, de mi nem.

2019. okt. 16. 13:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!