Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Etethetem vegyesen (nyers és...

Etethetem vegyesen (nyers és táp) a pitbullomat?

Figyelt kérdés
Úgyértem vegyesen, hogy napi 2x, nem keverném. Úgy tudom a nyersnek kb 6 óra az emésztési ideje, a száraznak 12 óra. Akkor ha reggel 6 fele kap tápot és este 9 körül nyerset, úgy jó?

2019. okt. 18. 13:56
 1/7 A kérdező kommentje:
Reggel kaja előtt van egy nagyobb mozgás, napközben csak rövidebb séták, este kaja előtt szintén egy nagy mozgás, futkosás, játék, minden.
2019. okt. 18. 13:58
 2/7 anonim ***** válasza:
53%
Vagy ez, vagy az. Ne keverfád. Az emésztési idő mellett a lebontásukhoz más erősségű gyomorsav kell. Ha tápo kap reggel, akkor gyenge lesz a gyomorsav és este a húst nem emészti meg rendesen. Ha reggel húst kap, akkor meg túlemészti a tápot és hasmenése lesz. Nem mellesleg nem tesz neki jót ha folyton váltogatja a gylmorsav erősségét.
2019. okt. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

*keverd

Bocsi nem olvastam vissza, még tanulom az új telót

2019. okt. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Már tárgytalan, talált arany középutat: hidegen sajtolt kutyatápot fog kapni.
2019. okt. 18. 16:50
 5/7 anonim ***** válasza:
#2 A gyomorsav egy állandó erősségű sav, nem lesz egyszer erősebb, egyszer gyengébb. Csak a sav mennyisége változó. Ha nehezebben emészthető kaját kap, akkor több savat termel a gyomor. Ha este kap, akkor is rendesen megemészti a húst, csak több időt igényel, mint a táp, ami már a gyomorba jutást követően szétmálik. A hús, természetes (nem mesterségesen előállított, mint a táp) élelem. Csak abban volt igazad, hogy nem ajánlott keverni a két etetési formát.
2019. okt. 19. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#5-ös válaszoló, akkor jó lett volna, ahogy írtam?
2020. febr. 7. 14:36
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem. Így keverni nem ajánlott. Sportkutyások szoktak mellé tápot adni, a plusz szénhidrát bevitel okán, de csak úgy hogy változatos legyen nincs értelme. Variáld a húsokat, belsőségeket az értendben, bőven elég az.
2020. febr. 7. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!