Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Életünk első kutyájának...

Életünk első kutyájának milyen faját ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Középkorú szülők ,10 év feletti gyerekekkel, kertes házba kinti-benti kutyának.
2019. okt. 18. 14:10
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Mi lenne, ha nézegetnél kutya”fajákat” és magad választanál, a családdal együtt? Tök jó szórakozás lenne, először választotok méretet, külsőt, aztán elkezditek a választott kutyák jellemzőit kikeresni, és az alapján meglesz a győztes. Az pont az ellentéte lenne ennek a komolytalan “mondjátok má’ meg, hogy milyen blökit válasszak dísznek”...
2019. okt. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%

1: azért vannak olyan dolgok amit az ember maga nem tud elöre. Pl. nálunk cask az utóbbi hónapokban 3 németjuhászt láttam leadva, mert ugye szép kutyák, sok mindenkinek nagyon tetszenek, de nem mindenki bír vele, mert sok köztük az önfejü és domináns. Nekem nem az elsö van, de én is nehezen bírok vele. Pl. elsönek labradort szoktak ajánlani. Az is tud gyagyás lenni, nem ahol ismerek labradort, nem igazán akar domináns lenni.


Persze 1000 a lehetöség, sokat kell beszélni kutyásokkal, melyik fajta milyen, vérmérsékletü és melyik tetszik.

2019. okt. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
40%
A menhelyeken is lehet nézelödni, és lehet vinni napi szintes esetleg sétálni, így kipróbálja az ember hogy mennyire passzol össze a kutyával, mielött örökbefogadja.
2019. okt. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
79%

“de nem mindenki bír vele, mert sok köztük az önfejü és domináns.”

Ezért írtam, hogy olvassanak utána a fajta jellemzőinek. A NJ munkakutya, sok törődést, erős gazdát igényel, és ezt mindenhol le is írják róla. És ez így van az összes többi fajtával. Akit IGAZÁN érdekel valami, az nem mással keresteti meg.

2019. okt. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Ebben is van valami.
2019. okt. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat , sokat nézelődtünk a neten. Fajtákat , jellemtőket. Tapasztalatokra lennénk kiváncsiak . Első kutyának könnyebben kezelhetőt , családbarátot keresnénk,hogy összeszokjunk. Sajnos semmilyen tapasztalat nincs kutyákkal kapcsolatban , mindig macskáink és kisebb állataink voltak.
2019. okt. 18. 14:34
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem két vizsla jellegű mixem van "első kutyának".

A fajta jelleget jó tudni, mert mást várhatsz egy pulitól, mint egy vizslától, de nagyon nagyok az egyéni eltérések.

Nekem az jött be (amitől a "profik" sikítófrászt kapnak), hogy olyan kutyát választottam, ahol az első pillanattól megvolt a kölcsönös kíváncsiság, rokonszenv. Ez arra jó, hogy az első napok nehézségein átsegít. Ha te nem tetszel a kutyának, várhatóan gyorsan megszeret hiszen "ez a dolga" (Ide lehetne etológiai fejtegetést írni a függésről, de minek). Első kutyának nagyon nagyot (nehéz kezelni) és nagyon kicsit (törékeny) nem választanék.

A vizsla, labrador, puli és ezek mixei lehet jó kiindulás, de egy "ki tudja milyen fajtálból" összerakott mix lehet épp olyan szerencsés választás.

Nekem a két egyformának látszó vizsla jellegű kutya viselkedése nem is hasonlít...

Első kutyának semmi esetre sem ajánlanék kettőt. Össze tudjak játszani, a fegyelmezés klasszisokkal nehezebb. Példa:

Kiszúrják, hogy nyitva a konyhaajtó (A konyha tabu). Az egyik berohan. A másik a lábam előtt keresztbe áll...

2019. okt. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
66%
Menhelyit nem ajánlok elsőnek. Kb az összes rehabilitációra szorul, amit egy full kezdő család lehet hogy nem tud kezelni. Aztán azt ne is kelljen említenem hogy a menhelyek szeretnen elsunnyogni ezt azt a kutyákról.
2019. okt. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
25%

Menhelyi felnőtt kutya.

Nem sintértelepi, mert ott semmit nem tudnak a kutyákról. De egy vmire való menhelyen kiismerik, kezelik, gyógyítják, rehabilitálják a kutyákat és csak a legmegfelelőbb jelöltnek adják örökbe, illetve segítenek a későbbiekben, ha gond adódna. Bár nehéz hozzá jutni, mert ők valóban figyelnek, ismerik a kutyákat, szóval ott tudod mit kapsz. Ezerszer egyszerűbb, mint egy kölyköt nevelni, etetni napi 5x, orvoshoz vinni kéthetente, fizetni a sok kiadást, mintha egy felnőtt kutyát visztek, akivel összebarátkoztok és örökké hűséges, szeretetreméltó társatok lesz.

Tapasztalat.

2019. okt. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha keresgéltél - gondolom - a retrieverekbe már belefutottál. Előrebocsátom, hogy elfogult vagyok velük szemben :), mert labradorunk is volt és az egyik kutyánk most is golden. Ha vállaljátok bent a gyakori takarítást (2 rétegű bundájuk van, vedléskor durván hullik) és a rendszeres sétákat, játékot, tanítást, valamint nem várjátok el, hogy jó házőrző legyen (jelezni jók, de őrizni...), akkor jó választás lehet.

Ami most eszembe jut, hogy gond lehet:

- Divatos fajták, sokan szaporítják, ezért fontos, hogy megbízható helyről hozzátok!

- Ha megvan a tenyésztő, nézzétek meg a felmenők szűrési eredményeit is, mert néhány betegség gyakoribb náluk (diszplázia, szembajok), de azért messze vannak egy francia buldogtól ilyen téren.

- Főleg labradorból van munka- és küllem vonal is. A munkások általában több foglalkozást igényelnek (nekünk mondjuk régen pont egy kevésbé aktív munkavonalas kutyánk volt).

- Bármilyen aranyosak, barátságosak, attól még a gazda fejére tudnak nőni. Egy 30+ kilós neveletlen kutya kellemetlen tud lenni.

- Az előbbi két pontból következik, hogy fontos a sok mozgás és a tanítás. Egyedtől is függ, de általában aktívak (nem annyira, mint a vizslák) és szeretnek tanulni. Ha a gazdi nem foglalja el őket, elfoglalják ők magukat és ezzel senki sem jár jól.

Hirtelen ennyi jutott az eszembe. Jó kutyázást!

2019. okt. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!