Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajanlanatok?

Milyen kutyát ajanlanatok?

Figyelt kérdés

Sose volt kutyám, egyáltalán nem vagyok jártas a kérdésben!


Kertes házban lakunk három kisgyerekkel (4,5 éves és 3 éves ikrek), az egyik három éves nagyon szeretne egy kutyát a szíve vágya egy törpe tacskó.


Egyáltalán nem zarkozom a kutyás kérdéstol sőt, de nrm vagyok benne biztos, hogy kezdőként a tacskó lenne a legjobb választás.


Talán jobban húzok kinti kutya fele, aki jól érzi magát az udvarban is és a kutyahazban. Olyan kutyát szeretnek, akit a gyerekek “nyuzhatnak”, tanítható, akit sokáig szerethetunk.


2019. okt. 16. 14:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%

Semmilyet... A kutya nem egy játék, amit "nyúzhatnak". Egy 3 éves még nemigem tudja, hogy mi a szíve vágya, ma ez, holnap az. Ne ő döntsön egy ilyen kérdésben.

Ráértek visszatérni a kutya kérdésre akkor, amikor a gyerekek kicsit nagyobbak lesznek, és tisztlettel, felelősségteljesen tudnak bánni egy állattal. Még nagyon kicsit, egy élő állat pedig nem nyúzni való játék! Ha szeretni akarod, nem veszel három ilyen pici gyerek mellé még, főleg ha te is kezdő vagy még kutyázás téren.

2019. okt. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
Egyetértek az elsővel!
2019. okt. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
Egy ennyi idős gyerek még nincs tisztában azzal, hogy mi számít "állatkínzásnak", szóval ezt a témát inkább ejtsétek. Mi lesz akkor, ha a gyerkőcök megunják? Kidobjátok az utcára, hogy majd csak el lesz kóbor kutyaként? Ebbe még belegondolni is rossz!
2019. okt. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
74%

Megkérdezhetem, hogy 3 gyerek mellett mikor lesz időd szobatisztaságra nevelni, sétáltatni, tanítgatni, naponta játszani vele? Mert bármilyen kutyáról van szó, ezeket mind igényli. A gyerekek nyúzását még vicceskedésnek is borzalmas volt leírnod, de ha csak szimpla simogatásra-közös játékra gondoltál is, azt is csak egy megfelelően lemozgatott, rendesen mindenre megtanított kutya tűri rezzenetlenül.


Az “igazi” kutyák nem olyanok, mint Lassie a filmben, mint ahogy a gyerekeid sem örökké bájosan mosolygó babák, mint az Insta-fotókon a kis angyalok. Az meg, hogy egy hároméves mire vágyik... ha jövőre kistestvért akar, vagy saját Maseratit, akkor mi lesz..?

2019. okt. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%

Első körben azt javasolnám, hogy várjatok vele még pár évet! Még egy "kész" kutyához is sok idő kell (na meg pénz), nem hogy egy frissen a családba kerülthöz. Egy kölyökre, kamasz kutyára ez hatványozottan igaz. Lehet, hogy a 3 éves kisgyereked nagyon szeretne egy tacskót, de 1) nem biztos, hogy helyesen viselkedne vele (kicsi hozzá) 2) esélyes, hogy hamar ráun 3) ha extra felelősségteljes, akkor is mindent nektek kell a kutyával kapcsolatban (is) csinálnotok, mert kicsi 4) kezdőnek, kicsi gyerek mellé elsőre nem a tacskó jutna az eszembe.

Írom mindezt úgy, hogy 4 éves voltam, amikor a családunkba került egy szálkás szőrű tacskó és van öcsém is ;). DE: vannak nagyobb tesóim is, az akkor 10 éves nővérem lett a kutya lelkiismeretes gazdája, volt kutyás tapasztalat, viszont nem ezzel a fajtával. Úgyhogy lett egy kutyánk, aki odavolt a nővéremért, szépen sétált vele, szót fogadott neki, de mindenki másba viszont legalább egyszer belekapott. Később labradorunk lett, ők viszont puszta játékból is könnyen feldöntenek egy kicsi gyereket. Iskolás gyerekek mellé viszont jó választás, ha van hozzá elég időtök, pénzetek és megválogatjátok, honnan hozzátok.

Bármi is lesz, ne az ár alapján döntsetek! Gyerekek mellé jó idegrendszerű kutya kell, kétes helyről hozva a leggyerekbarátabb fajtán belül is belefuthattok idegbetegbe.

2019. okt. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
9%

Semmilyet. Nem lenne időd rá egyrészt, másrészt egy kutya egy élőlény, nem játékszer a gyerekeidnek.


Nem tudom, mennyit foglalkozol a gyerekeiddel, de egy kutyával minimum napi 2-3 órát kell sétálni és szellemileg is kell fárasztani. Egy olyan élénk vadászkutyát pedig, mint a tacskó, ha nem teszed munkába, nagyon szenvedni fog, és hidd el, van olyan okos, hogy megtalálja a módját, hogy számodra idegesítő dolgokkal kösse le magát. :D A tacskót meg se próbáld kitenni az udvarra, végig fogja szenvedni nyomorúságos kis életét (a hideg miatt is, nem cask amiatt, hogy kiteszed a gyerekeid kínzásának). AMúgy, 3 gyerek mellett, egy kutya se érezné magát jól a kertben, mindegy, milyen fajta vag mekkora a bundája. Most kezedet a szívedre, hide télen, amikor egsz nap a gyerekek körül sertepertélsz, 5 percnél többet, míg elélököd a kaját, töltenél vele kint? Na ugye, hogy nem.


Ne legyen kutyátok még kb 10 évig, utána már okés lesz talán.

2019. okt. 16. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%

Egyelőre semmilyet.

Kistestűt eleve ne, mert azt nem "nyúzhatják" a gyerekek, és kint tartani sem szabad.

Ha semmiképp nem tudunk lebeszélni a kutyatartásról, akkor pl. lehetne egy leonbergi (bár mérete miatt nem túl hosszú életű).

Ha lakásba is bemehet, akkor golden retriever vagy labrador ajánlható még.

Fajtatiszta kutyát viszont csakis jó hírű tenyésztőtől, törzskönyvvel, szerződéssel szabad vásárolni.

2019. okt. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
59%

Na igen, a másik dolog valóban az anyagiak.


Nekem van tacskóm, egy jó tacskó jelenleg 300 ezer forint körül van. Plusz havibta benne van azért kb 50 ezerben. Ezzel számolj! (8 ezer porcerositő, ami ennek a fajtának kell, ha nem akrod, hogy idő előtt lebénuljon, 10 ezer a szuperprémium tápja egy hónapra, parazita elleni védekezés 5 ezer, suli 12 ezer, plusz még játékok, felszerelés, ruhák, rágcsálnivaló stb).

2019. okt. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem te lennél az első aki gyerek mellett kutyát vállal,de ezt csak úgy tedd,ha tudod is hogy mire vállalkozol és nem hivatkozva arra,hogy 'de a gyerek akarta' szarsz az egészre miután kijátszották magukat a gyerekek.Hamarosan születik a kisfiam én is pár hete vettem magamhoz (az amúgy fél éve foglalt kölyköt,azóta kicsit változtak a dolgok,de szerencsére segít a tenyésztő ^^') egy kölyök kutyát.Hordó hassal,dagadt bokával,de veszem a fáradtságot,hogy 2-3 óránként lemenjek vele sétálni.

Az első héten óránként lementem.

Ha CSAK A GYEREKNEK szánod az állatot és nem igazán akarsz te energiát és pénzt bele ölni a dologba vegyél neki egy hörcsögöt vagy ahhoz hasonló kevésbé ember igényes állatot.


Nem én vagyok az aki túl lihegi,nem én vagyok az aki felesleges köröket fut,ha kölyök kutyát vesztek neked is 1-2-3 óránként egy séta vagy FELÜGYELT kinti ürítés a teendőd.

Lesz neked erre a kicsik mellett időd és kedved?

Ha nem akkor ez a pont az ahol terelheted a kérdést pár évvel későbbre amikor már a gyerekek nem igényelnek annyi figyelmet,és/vagy végezhetik egyedül is a kiskutya felügyelt sétáját,pisi idejét.


Nem etetheted moslékkal és maradékkal mert nem malac,nem etetheted emberi kajával,a gyerekek nem adhatnak neki édességet (főleg csokit nem,mert bele pusztul).Kizárólag kutya táp,kezdő gazdiként gondolom nem ugranál bele a barfozásba.Amit a tenyésztő/előző gazdi adott enni azt kell venni,arról fogozatosan lehet átállni másikra.

De olcsó spáros száraztáp és konzerv kilőve.Te se eszed meg azt ami egészségtelen,gusztustalan,csak telít de nem táplál,gyerekeknek se adod,tehát a kutyádnak se veszed azt ami szar.

A legolcsóbb prémium tápok egy kistestű kutyának olyan..10.000 forintba fájhatnak zacskónként.Nálam előző gazdi Josera táppal etetett én ezt meghagytam.Ár-érték arányban megfelel,van juniorja is,van konzervje is.Száraztápból se dobhatsz ki neki egy nagy tállal aztán majd eszik amennyit akar belőle.Mérleg,vagy kimérős kis pohár és mint a gyerek tápszerét ezt is a kutya korának,súlyának és mozgás igényének megfelelően ki kell mérni. :D

..-Lesz neked erre pénzed? Ezeknek KILÓJA olyan 800-1200 forint körül van,egy kistestű kutya szerintem megeszik egy 10 kilós tápot havonta.Ergo 8.000-12.000 el fog menni a kutya tápjára.Ha többet igényel,több csomag táp akkor több pénz.


Oltások eleinte 2 hetente kellenek amelyeknek itt pesten például 4.000-5.000 forint az ára egyenként.Parvo oltás,kombinált,veszettség elleni,chip (3.500ft).Ez után évente 1x a veszettség elleni ami szintén minden alkalommal 5.000.Ivartalanítás ára 15.000 körül van kan esetében és 25.000 körül van nőstény esetében.

..-Lesz neked a kutya ára,felszerelés ára,ennivalója mellett pénzed 2 hetente elmenni oltatni?

Lesz felesleges 15.000-25.000 forintod egyszeri alkalommal ivartalanítani?


Hiába van kerted még egy tacskó is örülne neki,ha bejárhatna és nem csak egy homokozó szettel lenne egyenlő amivel játszanak a kölkök aztán mint eb a szarát kint hagyjátok egyedül a kis házával és csináljon amit akar ameddig a gyerekek megint játszani nem akarnak vele.

Tehát kell bentre egy fekhely,kintre egy kutya ház így mindkét helyen van saját elvonulója.Kellenek neki rágó játékok vagy a gyerekeket fogja csipkedni fognövekedéskor,az ő játékaikat fogja tönkretenni vagy legrosszabb esetben a bútorokat.Kell póráz és hám,mert attól hogy van kerted még kell a séta neki.A tacskó egy VADÁSZ KUTYA!!! tehát aránylag sokat mozog,ás.Mellé kisállat nem nagyon lehet,mert a kotorék ebek ösztön szerűen ESÉLYES,hogy megpróbálják megenni a hörit,tengeri malacot,nyuszit,stb.


Az addig rendben van,hogy ő akar egy kutyát,de az neked gyakorlatilag +1 gyereket jelent.Költség,figyelem és szeretet igényt elsősorban.

Hiába ő akarja a kutyát,az legfeljebb annyiban lesz az övé vagy az övék,hogy elnevezhetik.

Egy 3-5 éves gyerek (még sokszor a felnőttek se :D) áll készen arra,hogy kutyát kezdjen nevelni hiszen maga is neveletlen és tapasztalatlan más élőlény gondozásában,ellátásában.

Ebből kifolyólag a gyerekek mellett a kutya nevelése IS a te feladatod.Névre hallgatni minimum tudnia kell. :)


Ahogy a gyerekeidnél a kutyádnál is észre kell venni,hogy mikor mit akar,mikor mi baja van,neki is fog kelleni,hogy valakit érdekeljen az ő sorsa,kérése.Ha elhozol egy kutyát nem úgy fog menni a dolog,hogy oda dobod játszani a gyerekeknek ameddig bírja aztán kiteszed/kint hagyod a kertbe és jóvanazúgy'.

Ha ez volt a terv tényleg felejtsd el,ne tedd tönkre egy állat életét.


Gondold át amiket írtam,nem a levegőbe beszélek.A kutya hatalmas felelősség és nem 1 évre,nem 2 évre,hanem 10-15-re vállalod be.A kis jószág élete végéig igényelni fogja figyelmeteket,pénzeteket és szereteteket,és ha már magadhoz akarod venni jár is neki.

Ha meg tudod neki adni,családtagként tudjátok kezelni és szeretni mind igény mind pedig figyelem szempontjából akkor persze,mehet a kutya.


Fajta választáson én még gondolkoznék,ha kevesebb időd van akkor egy nagy korban kevesebbet mozgó,de gyerekekkel jól el játszó fajtát választanék (Francia Bulldog,Angol Bulldog,Shih Tzu,stb :))

2019. okt. 18. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha megadod neki a kellő törődést úgy ahogy a gyerekeknek is akkor szerintem semmi akadálya.Én is kutyákkal nőttem fel.Születésem előtt,után is voltak mindig kutyáink.A mai napig vannak és engem sem akadályozna különösebben ha születne gyerekem és mellette lennének a mostani kutyáim vagy vennék még mellé egy másikat is.Tudom,hogy mik a határaim,mire érek rá,mennyit tudok mire szánni.Ha valami nem megy nem kell erőltetni van más megoldás is arra,hogy kutyázzanak a gyerekek: Menhely.

Ha örökbe nem is fogadsz mindig jól jön valaki aki ráér egy-két kutyát megsétáltatni vagy figyelmet szentelni egy-egy kutyusra.Kitudja aztán ha megszerettek egyet akivel a gyerekek is szívesen töltenek egy kis időt és illik a családba haza is vihetitek legalább te is láthatod,hogy a gyerekek hogy viszonyulnak szemtől szemben egy kutyához,meddig érdekli őket a dolog.


Illetve Te tudod,hogy mennyi szabad időd,pénzed és energiád van amit rá tudsz külön fordítani a négy lábúra gyerek mellett.Ha úgy érzed,hogy tisztességgel tudnál kutyát nevelni a gyerekeid mellett anélkül,hogy a gyerekek vagy a kutya hiányt szenvedne valamiben (mind pénz mind pedig társaság,foglalkozás ügyileg) akkor nincs aki ebbe beleköthetne.Innentől csak a fajtaválasztáson és rajtad fog múlni minden.

Azt azért ne felejtsd el,hogy hiába játszanak vele a gyerekek,még ha meg is tanulják hogy hogyan és mikor kell etetni az ebet akkor is te kellesz majd ahhoz,hogy neveld,hogy kora reggel-késő este is foglalkozz vele,hogy sétálni ki vidd..

Plussz gondolkodj előre.Lassan a gyerekek mennek oviba,suliba és hiába nem lesznek otthon te főzni,mosni,takarítani,dolgozni,akármi mást csinálni mindig fogsz + mellé kutya.

Reggel rohanás értük,kutya és otthoni teendők,ha végeztek akkor haza kell hozni a gyerkőcöket..Ez minimum egy anya átlagos napi rutinja gondolom nem kell bemutatni.Ha bele fér keresgessetek egy nektek megfelelő kutyust. :)

--------------------------------------------------------------------------------------

Fajta:


Én Tacskót nem javasolnék így elsőre,mert nagyon makacsak és a gyerekek nyúzását sem igazán szereti.Ő inkább az az ásós,rohangálós típus.Tizen éves gyerekek mellé való legfeljebb.Persze szoktatás kérdése is,hogy a kutya kihez hogy viszonyul,de jobban örül az érettebb társaságnak ez a fajta.


Ha olyat szeretnél aki sokat kint van a kertben akkor semmi képpen sem kis testű! Legyen közepes,nagy,óriás,de nem mini és nem kicsi.Azok nem kintre lettek tervezve,ők azok akik 75% lakás és 25% kint.

Nektek a 25% lakás és 75+% kint kellene.Golden retrievert tudnék elsősorban ajánlani ők nagyon család kutyák,hosszú szőrű tehát kint is elvan,de akkor is kell a fűtött kutya ház szalma béléssel.Mérhetetlenül okosak,energikusak és minden félét tudnak vele a gyerekek játszani.Szeret vissza hozni eldobott tárgyakat mivel apport kutya. :D


A feljebb említett angol bulldogot én nem ajánlanám az nem kintre van.Az angol bulldog egy olyan fajta aminek..hát minden felszerelés helyett elsősorban egy kényelmes kanapé vagy kutya ágy kell.Szeret játszani,szereti ha simogatják és nyúzzák,nem harap,de ő akkor sem az a fajta akivel különösebben sokat lehet mozogni.Ő azért lenne jó választás,mert ha netán később a gyerekek kapnak egy gépet vagy telefont és úgy döntenek,hogy kit érdekel a való világ meg a kutya akkor még mindig nem tettek kárt egy mozgékony és mozgás igényes kutyában azzal,hogy tojnak rá a szülők meg dolgoznak és nem érnek rá..elhever csendben egész nap.


Ha meg olyat akartok ami csak kint van,senki nem akar vele foglalkozni csak amikor a gyerekek játszanának vele..hát a kabala kutyafajta a legjobb.Igaz,hogy kerti játék után gyakran igényel mosógépes beavatkozást,de ez még bele fér a gondozás keretbe szerintem.El se pusztul,ha elfelejtitek megetetni,ha netán mosásból adódó gondjai vannak vagy megunjátok a színét rendelhettek a netről másik anyagút,színűt,szőrűt. :P

2019. okt. 18. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!