Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyának kizáródott a...

Ha a kutyának kizáródott a sérve, mennyi időt lehet várni a műtétig?

Figyelt kérdés
Mennyi ideje van,amég el nem pusztul?
2010. júl. 16. 18:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Attól függ hol van a sérv, és mekkora, ezt leginkább az orvos tudja megmondani. Egy nagyobbacska kizáródott sérvtől nagyon gyorsan összeomlik a keringése, és akkor már menthetetlen. Csak érdeklődsz, vagy kizáródott a kutyád sérve? Mert ha az utóbbi, akkor irány a nonstop kisállatklinika, még mielőtt temetned kéne.
2010. júl. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

A kicsúszott szervek, vagy azok részletei jelentős feszülést, fájdalmat okozhatnak, ritkán jön létre tünetmentesen, (ilyen rendkívül tágas lágyékcsatorna esetén a sérvtartalom magától vissza is csúszhat a hasüregbe). A kizáródás, mely a sérv kialakulása után bármikor létrejöhet, akut veszélyt: hasűri katasztrófát, sokkot, fájdalmat, kékesen feszülő bőrt, melyen át savó szivárog, megduzzadt hereborékot, stb. jelent, mely késedelmes kezelés esetén az ÁLLAT ÉLETÉT IS KIOLTHATJA!!!

A sérv mérete általában ijesztő, de pusztán a nagyság alapján nem lehet a kizáródási veszélyt előre megállapítani. Kis sérvtartalom is kizáródhat, míg a nagykiterjedésű, már járási nehézségeket, esetenként az azonos oldali hátulsó végtag enyhe ödémáját is okozó sérv nem mindig hajlamos a kizáródásra. A rendkívül fájdalmas, fent leírt tünetek kíséretében lejátszódó kizáródás azonnal orvosolandó, melynek érdekében a legközelebbi állatorvost fel kell keresni.

Megelőzés: a sérv felfedezésekor az állatorvos javaslatot tesz a megelőző sérvoperációra, hogy az ilyen, drámai események ne következhessenek be.

2010. júl. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
A kutyámnak 2 hónapos kora óta így van,és semmi baja eddig. Hétfőn lesz a műtéte,mert igaz,hogy eddig nem szenvedett,de nem akarom megvárni,még elkezd szenvedni.
2010. júl. 16. 19:46
 4/17 A kérdező kommentje:
Ja és az lemaradt,hogy 7és fél hónapos.
2010. júl. 16. 19:50
 5/17 A kérdező kommentje:
Lehet,hogy a műtét kockázatos lesz,mert ilyen sokáig vártam vele? :S
2010. júl. 16. 20:01
 6/17 anonim ***** válasza:

Ha ez volt az orvos javaslata, akkor szerintem emiatt ne aggódj. Nekünk a mai napig van köldöksérvünk, 2,5 éves a kutya, az orvos minden oltásnál, vizsgálatnál ellenőrzi, és azt mondja, hogy ne műtsük, de figyeljem, ha rendellenességet tapasztalnék (lilulás, feszülés), akkor azonnal szóljak.


Szerintem bízz a dokidban, hétfőig már nem lesz semmi baj, de ha bármi rossz jelet látsz, akkor hívd fel rögtön.


a műtétnél az altatásnak van a legnagyobb kockázata, azt meg nem befolyásolja, hogy milyen a sérv.

2010. júl. 16. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Az én kutyusomnak pár hete elkezdett nagyon picit színeződni,ezért is kértem időpontot a műtétre,mert félek,hogy ez már baj. Az altatásnál milyen problémák merülhetnek fel?
2010. júl. 16. 20:20
 8/17 Akiteki ***** válasza:

A műtéti kockázat ugyanannyi, bármikor csinálják.

Ha kizáródik egy sérv, van egy órád beérni az orvoshoz, a második óra már kockázatos. 3 óra múlva már menthetetlen.

2010. júl. 16. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Ahhoz képest,hogy 3 óra után menthetetlen,az én kutyámnak 5 hónapja záródott ki:D 2 hónapos korában mondta az orvos,hogy kizáródott,most 7 hós elmúlott:D Ha 5 hónapig kibírta,talán kibír még 2 napot:) Legalább is remélem...:)
2010. júl. 16. 21:08
 10/17 anonim ***** válasza:

Múlthéten műtötték az 5 hónapos kutyámat,neki is kizáródott a sérve!Elötte való héten csütörtökön nézettem meg az orvossal és hétfőre adott is időpontot!Az oltásoknál mindig rendben volt!Azt mondta ha addig bármi gáz van akkor hívjam és már műti is!Szerencsére nem volt gond!Maga a műtét csak 25 percig tartott!Műtét közben kiderült hogy rétegesen záródott ki a sérve és laza a szövet a hasfalába így 2 belső és 1 külső varratot csináltak!Másnapra kicsit belázasodott,megnézte az orvos,kapott lázcsillapítót de már jól van!Hétfőn veszik ki a varratait és lekerülhet a gallér is a nyakáról végleg!

Hétfőig már biztos nem lesz baj!:)Hamar túl lesz rajta!

[link]

2010. júl. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!