Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy félős kutyánál milyen...

Egy félős kutyánál milyen módszert alkalmazzak hogy normális viszonyunk legyen és én legyek a falkavezér?

Figyelt kérdés
Felnőtt kutyáról van szó, nem rég került hozzám még ismerkedünk, de nagyon fél tőlem. Ha hívom nagyon lassan közelít megszagolja a kezem és távozik. Minden zajra összerezzen, ha fésülöm meg van dermedve, meg sem mozdul látszik rajta hogy nagyon meg van ijedve. Más kutyáktól nem fél, csak az emberektől, szerintem bánthatták és azért ilyen szegény:( Szóval azt akarom elérni hogy ne féljen tőlem de ne is nőjön a fejemre, fogadjon el falkavezérnek.
2010. júl. 16. 19:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Első körben szerintem inkább hagyd békén. Ne kezdeményezz kapcsolatot vele, hagyd meg neki, hogy ezt ő tegye meg. Ez napokba, hetekbe is telhet! De a legfontosabb, hogy ezáltal ő elkezdjen bízni benned. A másik nagyon fontos dolog, hogy a kutya közelében mindig legyetek nyugodtak, csendesek, ne tegyetek hirtelen mozdulatokat, ne legyetek harsányak, ne vitázzon a család a kutya előtt. Legyen körülötte szeretet teljes, nyugodt légkör! Eközben természetesen a falkavezérségi szabályokat az egész család alkalmazza.

Jan Fennell: Hallgassunk a kutyánkra c. könyve kitűnő alap ehhez. Ill. itt egy link, 4 részes írás, ebben megtalálsz minden fontos dolgot. Sok sikert és kitartást!

[link]

(Ha nem vagyok pofátlan, honnét került hozzád? Mert én nemrég vesztettem el a kutyusomat, egy fekete középméretű szukát, aki ugyanilyen volt, mint amit leírtál. Csak azért kérdezem, mert még mindig reménykedem, hátha megtalálta valaki...) :(

2010. júl. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Légy nyugodt, határozott és magabiztos. Ne egrecíroztasd, várd ki, míg magától közelít, magától oldódik. Ezek lehetnek hónapok is rossz esetben. A legfontosabb, hogy légy következetes, és kiszámítható. Erős önkontroll kell, a kutya érdekében nagyon fontos, hogy ne legyenek kiszámíthatatlanok a reakcióid. Ne fésüld, ne simogasd míg nem magától akarja.


Az alapvető köteléképítést elkezdheted már most, az üdvözlési ceremóniát, a gesztusevést, a területelhagyás szabályát, és a vélt veszélyek kezelését (illetve pont, hogy hagyd figyelmen kívül az általa veszélyesnek vélt dolgokat).


Hagyj neki idót, oldódni fog a saját tempójában.

2010. júl. 16. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nem ő nem az a kutyus. Őt egy barátnőm találta az autópályán, be akarta vinni egy menhelyre de nem fogadták telt ház miatt, hazavitte és szólt hogy segítsek neki gazdit keresni mert ő 9 kutya mellett nem tarthatja meg. Én elmentem hozzá megláttam és megszerettem, hazahoztam :) Kis termetű fehér színű kutyus.
2010. júl. 16. 20:09
 4/7 BlacktigerXXX ***** válasza:
100%
Ilyen kutyusom nekem is volt. Egyenlőre feleslegesen gondolkozol a falkavezérségen, mert egyenlőre egy félénk kutyának, aki sok mindent megélt, nem ez a legnagyobb problémája. Előbb a bizalmát kell elérni, nekem talán a legkönnyebb út a hasán keresztül vezetett. sokszor adtam neki marha lábszárcsontot simogatásért cserébe, meg imádta a kenyérgalacsinokat is. :) érdemes próbára tenni a tiédnél is.
2010. júl. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Akiteki ***** válasza:
100%

Nekem is van ilyen kutyám. A közelébe sem tudtunk menni, mert ordítva rohant el.

Leültem egy székre, kezemben egy csábító falat virslivel és vártam, hogy ő jöjjön oda. Ezt naponta többször eljátszottuk. Egy hét múlva már teljes bizalommal volt irántam. Mikor már nem a kert végébe rohant, ha valaki bejött, hanem hozzám szaladt, akkor kezdtük, hogy pórázt rá és menjünk ki. Addig nem is volt gond, amíg valaki nem jött arra. Ha hajlandó volt az illető rá, megkértem hogy simogassa meg (közben tartottam a fejét, nehogy ijedtében odakapjon). Később elmentünk a Cerberos kutyasuliba és igazán hatékony segítséget kapott azzal, hogy az ottani kutyák és emberek barátságosak voltak. Nem volt rövid idő, de ma már ha valaki jön hozzánk, nem bújik el. Még nem is megy oda mindenkihez, de akit többször lát, az már meg tudja simogatni.

Türelem és kitartás Nektek!

2010. júl. 17. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ma csokitortával ültem ki a kertbe jött a kutya lihegett, csóválta a farkát hogy adjak neki. Szépen elvette, simogatni akartam de nem hagyta, összerezzen és elment. De a csokitortát megette :) Haladunk haladunk :) hétfőn kipróbálom a virslivel is ma nem volt a boltban ezért maradt a csoki torta.:D
2010. júl. 17. 20:05
 7/7 anonim ***** válasza:

Tíz év eltelt, de ezt nem hagyhatom szó nélkül: a csokitorta mérgező a kutyának, meghalhat tőle! Le kellene törölni a kérdést.


Egy állatorvos

2022. máj. 31. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!