Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Memóriahabos kutyaágy vélemények?

Memóriahabos kutyaágy vélemények?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni a 7 és fél éves kutyámnak egy új ágyat. Elgondolkodtam a memóriahaboson.

Nézegettem mik vannak, de fontosnak tartom azt is amit a kutyám szeret.

Ő inkább bekuckózni szeret a jó melegbe (még nyáron is). A mostani ágyának elég magas a pereme, ami tetszik neki. Illetve puha párna van benne, amit szeret kényelmessé rendezni alvás előtt. A gyári párna kezd szétmenni, már nem tart, és benne ide oda lötyög a töltelék. Szóval eléggé megérett az új vásárlása, főleg, hogy jön a hideg, és végképp bekuckózza ilyenkor magát.

Az ágya az én ágyam mellett van kb fél méterre, az asztal alatt, mert ott biztonságban érzi magát, hogy felülről is fedett, és még a terítő is lelóg egy kicsit. Nyugi azért a kutya kilátszik, ő is ránk lát, és mi is rá :)


Szóval ezeknek a feltételeknek esetleg tudnátok linkelni nekem ilyen ágyakat? És a vélemények is érdekelnének az ilyen ágyakról.

Kistestű 18 kilós keverék kan kutya.

Köszi


2019. okt. 22. 00:56
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Én a helyedben nem vennék matracot.

A kutya tényleg szereti magának rendezni az ágyát, úgy hogy neki jó legyen.


Vegyél bele neki másik párnát takarókat.

2019. okt. 22. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem egy pléd jobb lenne. Az enyém is mindig rendezgeti magának. Addig kaparja, hogy legyen egy pereme aztán neki fekszik.
2019. okt. 22. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
58%

Állítólag a nagyon puha rossz a gerincüknek mert genetikailag a kemény földön fekvéshez vannak kitalálva. Szóval én közepesen keményet vennék, mint mondjuk egy négyrét hajtott pokróc. De attól még lehet meleg és kellemes felületű. Ha kell, akkor tényleg csak a belső matracot cseréld ki mert maga az ágy még jó lehet és már megszokta.

Olyat vegyél ami mosható. Mi megjártuk a macska ággyal mert nem lehet gépben mosni :( szerintem a memória habost sem lehet gépbe tenni.

2019. okt. 22. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
Ezt a memóriahabot még ellenségemnek sem kívánom az ágyába, nem hogy a kutyámnak. Az a jó neki, amit ő rendezhet el magának.
2019. okt. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
54%
Az a baj a memóriahabos ágyakkal, matracokkal, hogy a memóriahabot nem lehet kimosni, mert akkor megkeményedik, használhatatlan lesz! Pedig néha szükséges kimosni szerintem...
2019. okt. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Egyetlen egy kérdésem lenne: INDOKOLT?

A memóriahabos fekhely kutyáknál bőven az ortopédiai segédeszköz kategóriába tartozik. Hacsak nem indokolt orvosilag, én hagynám a francba.


Mentett, kistestű kutyám van, neki kb. 11 éves korára nagyon csúnya ízületi problémák jöttek elő nála. Itt jött be a képbe először az Arthrocol Mobility Komplex ízületvédő, utána a kutyaágy.

Zoopluson van olyasmi típus, amit te keresel. Szétszedhető, matracot, huzatot, karfát, plüssbetétet külön lehet tisztítani (bár nálunk mindig le van takarva pléddel így sokkal kevésbé koszolódik, szagosodik).

A kutya először sikítva menekült tőle, őszintén nem értette mi ez az ingoványos talaj a talpa alatt és én miért akarom, hogy ott maradjon rajta, amikor nyilván való, hogy egészben fogja elnyelni. Aztán egyszer kellőképpen fáradt volt, hogy ne érdekelje, azóta ki se lehet belőle vakarni. Az ízületeinek is láthatóan jót tett.

2019. okt. 23. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Nem indokolt a mi esetünkben, csak jókat olvastam róla :)

Köszönöm mégegyszer

2019. okt. 23. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!