Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámat...

Hogyan tanítsam meg a kutyámat szépen sétálni és pórázt rá rakni?

Figyelt kérdés

Van egy 6 éves németjuhász-ordas farkas keverék kutyusom és egy francia bulldogom.

A francia bulldog kiskutyám kiskoratol kezdve nálunk van.

A másik kutyus pedig 2 éve. Mi ideiglenes befofadók vagyunk így került hozzánk de végül hála a jó istennek itt maradt 🤗

Az elején nagyon sok baj volt vele. Ha csak a közelébe mentünk már támadt. Tudni kell róla hogy több mint 2 évig az utcán élt. Majd egy olyan "emberhez" került aki különböző tárgyakkal verte (seprű, fém) és vízzel próbálta nevelni. Nagyon sovány volt mikor ide került. Azóta már sokat javult és velünk szembe szépen viselkedik. Viszont... Minden próbálkozásunk ellenére a séta és a póráz felhelyezese nem megy könnyedén. Ha meghallja hogy a pórázt elovettük egyből nekünk ugrik és csipked vagy épp fel is borít. Nagyon nehezen tudjuk rá helyezni. Ez ellen mit lehet tenni?

A másik probléma pedig hogy mindig nagyon húz. Nemtudunk rá hatni sehogy sem, nemtudjuk mit kéne csinálni hogy szépen közlekedjen. Hogyan tudnánk megtanítani a szép sétához?

Kérem akinek bármi tapasztalata vagy ötlete van ne tartsa magába. Köszönöm előre is 😊



2019. okt. 22. 11:28
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Azt meg hozzá szeretném tenni hogy a kutya iskola kizarva. A másik kutyusunkon kívül mást nem visel el maga mellett. Ezt sajnos a kutya suliba is mondták hogy nemtudjuk megtanitani vele.
2019. okt. 22. 11:36
 2/11 anonim ***** válasza:
50%

Ha kutya iskola kilőve akkor annyit tudok javasolni hogy olyan szakertőt kell hívni aki házhoz jár és kutya nélkül megy.


Vagy azt tudnád még megpróbálni ,hogy szép fokozatosan jutalom falat segédletével feladni rá a pórázt ha nem morog akkor is jutalmazd . Sétánál pedig elkell csípni ha éppen lassit vagy ha magad melle húzod és nyugodtabb állapotba kerül mint amikor húz akkor jutalmazni dícsérni . Nekem ez segitett a sajátomnál ...mondjuk ő 3 hónaposan került hozzánk .

2019. okt. 22. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
51%
Hívjatok házhoz járó kiképzőt, de mivel ebben a kutyában farkas is van, az meg nem háziasított, így soha nem lesz pont olyan, mint egy olyan kutya, akit nem kevertek farkassal. Egy kollégám egyik ismerősének van hasonló keveréke, a kolléga is mesélt róla, hogy ő egy kicsit "szabadabb" jellem, mint egy szimpla kutya, másképp kell vele bánni, a mozgása is más, azon is látszik.
2019. okt. 22. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeteket és az ötleteket! 😊
2019. okt. 22. 14:29
 5/11 Lizolu ***** válasza:
0%
Rá kell rakni a pórázt otthon a kertben is.Ha tudja az üllt akkor csak akkor rakd rá ha szépen nyugiban van.Addig ne indulj vele amíg izgatott,várja csak az indulást az a legjobb ha már a kapuban lefekszik.A kapun te menj ki elsőnek.De ö engedjen előre téged udvariasságból,ne te szabályozd a pórázzal.Ha kiakar menni becsukod előtte.Majd a kapu előtt setálgass vele.Ha húz megfordulsz másik irányba.Utána vissza ugyanigy a kapun.Gondolom nyitott kapunál kiront egyből és ő úgy érzi ő a főnök.
2019. okt. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Lizolu ***** válasza:
0%
Az én tapasztalatom az,hogy a jó indulás a lényeg.Van ,hogy 5 kutyával sétálok és én igy képeztem őket.Annyi ,hogy egyesével mentem velük először.
2019. okt. 22. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%

Jarj vele futni heti 3/5-szor. Nem fog ugy huzni.

Falattal tanitsd.

A bizalom kialakulasa hosszu ido. Turelem.

2019. okt. 22. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nektek is köszönöm a segítséget! Ma már próbáltam a juti falatosat és úgy látszik most bevált. A hasával meg lehet fogni 😀😀
2019. okt. 22. 20:14
 9/11 anonim ***** válasza:
72%
Ezt mondtam erre lepontoznak ... első voltam . Neked meg kitartást kérdező :)
2019. okt. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mindenkit lepontoztak.
2019. okt. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!