Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámat...

Hogyan tanítsam meg a kutyámat hogy séta közben ne húzzon és rángasson?

Figyelt kérdés
Adott egy körülbelül 2 éves lány németjuhász kutya akit nemrég fogadtam menhelyről örökbe. Minden rendben van vele csak az a baj hogy el volt hanyagolva és ha sétálunk rángat össze vissza ha egy szomszéd vagy egy ház kapujához odafut egy vagy több kutya. Próbáltam már sokmindent, utána is néztem interneten hogy mit lehetne tenni de semmi nem sikerül. Nemrég volt egy műtétem de az nem tántorít el attól hogy ki vigyem sétálni csak gyomorműtétre nem szeretném ha most össze vissza rángatna! (most nem magam sajnáltatom!!)Ja még annyi hogy amikor kiviszem akkor hiába szólok rá nem is érdeklem viszont ha ki megyünk valahová és elengedem szabadon mindig visszajön ha azt mondom neki hogy Ide!

2019. okt. 14. 04:48
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Jaj még azt hozza tenném hogy ezalatt az idő alatt 3 pórázt szakított el mivel annyira rángat (2 lánc póráz es egy sima erős fajtájú volt)
2019. okt. 14. 04:52
 2/20 anonim ***** válasza:
94%

Na tehát akkor kutyasuliba kellene menni egyrészt.

Másrészt nyakörv plusz póráz, ne legyen lánc mert arra nem tudsz ráfogni.

Ne a póráz végét fogd. Fogd rövidebre és egy nagyobb rántással magad mellé kéred. Ott tartod és ha picit is lassul akkor engedsz a pórázon. Esetleg jutalommal irányítsd hogy maradjon melletted. Ha szépen sétálj dicséret és jutalomfalat.


Egyébként az is fontos hogy le legyen mozgatva rendesen. Ha tele van energiával akkor persze hogy kifog lőni hisz menne mozogni. Ha rendszeresen van sétáltatva tehát megvan a napi 3 alkalom akkor majd lefog nyugodni hogy nem fog elmaradni a séta.


De egy kutyasuli tényleg segítene.

2019. okt. 14. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
49%

Igen, első körön kutyasuli.


Amivel még segíthetsz, az az, hogy mindennap nagyjából ugyanabban a napszakban, vidd el kutyafuttatóba, vagy valami olyan helyre (pl erdőbe), ahol biztonságosan elengedheted, szaglászhat, kiélheti az ösztöneit. A kutya is szófogadóbb lesz, ha tudja, hogy pl este póráz nélkül szaladgálhat, és csak erre az időpontra kell várnia.


Ahogy a gyerekeknek, úgy a kutyáknak is kell a napirend, az állandóság, és ezt nem óra, percre pontosan értem, mert a kutyák nem értik az órát, hanem arra, hogy pl lefekvés előtt, felkelés után, játszás előtt, után, stb.

2019. okt. 14. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Az erdőben NEM engedheted el. Különösen nem, ha hiába szólsz rá, nem is érdekled. Mit csinálsz, ha felugrik egy őz vagy nyúl, és a kutyád üldözőbe veszi?

Ráadássul a vadász ki is lőheti, ha póráz nélkül eltávolodik tőled.

Szóval ahogy írták, futtató és kutyaiskola.

2019. okt. 14. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Vagy

- kutyasuli, vagy pedig

- olyan ismerős, aki tud és hajlandó foglalkozni kutyáddal.

Innen hiába mutatjuk a módszert.

2019. okt. 14. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

Kutyasuli sajnos ki van zárva mivel falun lakom és a legközelebbi is kilométerekre van. Első kommentelő mint mondtam a pórázt eltepi akármilyen vastag akármibol van

Minden nap van setaltatva nem szoktam kihagyni egy napot sem! Rendszeresen futunk olyan helyen ahol el tudom engedni! (határi út két oldalon földekkel) nem az a baj hogy nem fogad szót és nem tudok vele törődni hanem az hogy ebben az egyben szófogadatlan és sem a jutalomfalat sem hasonlók nem segítenek soha. Próbáltam már. Nem azt várom hogy innen mutogassatok csak valami tanácsot kértem hátha.

2019. okt. 14. 11:33
 7/20 anonim ***** válasza:

A többiek már mindent elmondtak.

+ Csak annyi hogy a lánc pórázok tényleg elég gagyik. Én ElPerrot használok már 5 éve és semmi panaszom nincs rá. Pedig terhelve van rendesen

2019. okt. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Eddig nekem tényleg csak a lánc póráz vált be... Nem kell megijedni nem a nehéz vastag fajta hanem még a könnyű de tartós fajta és eddig evvel tudtam legjobban kontrollálni.
2019. okt. 14. 11:55
 9/20 anonim ***** válasza:
Fojtó-nyakörvvel használod a láncot?
2019. okt. 14. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Már bocsi de lánc pórázt hogy tudod kényelmesen erősen megmarkolni? Mert szerintem sehogy. Töri a kezedet rendesen.

A lánc pórázt felejtsd el. Nem való semmire.

Vegyél egy minőségi rendes pórázt és ahhoz egy egysoros folytó nyakörvet. A folytó mindig a kutya füle tövéhez közel legyen mert ugy tudsz rendesen hatni rá. Ráfogsz rendesen rövidre, hogy melletted menjen. Amint lazul te is lazulsz. De ha nem lazul akkor határozott rántás és engedsz picit. Ezt addig csinálod amíg nem enyhül a húzás.


Ha meg nincs kutyasuli akkor hívj házhoz egy kiképzőt.

2019. okt. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!