Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek hogy ne etessék...

Mit tegyek hogy ne etessék itthon kenyérrel a kutyát?

Figyelt kérdés

Van egy 8 éves westie kutyám, aki allergiás a kenyérre és a csirkére, ami azt jelenti, hogy ha ilyemit kap begyullad a füle. Anyukám mentálisan beteg és folyamatosan adja neki a kenyeret hiába szólok rá, hogy ne tegye. Múltkor szépen elmagyaráztam neki, úgy tűnt meg is értette, de ma megint kenyeret adott neki. Ilyenkor nem tudom elvenni sem a kutyától, mert harap, vagy elviszi a sarokpad alá és onnan lehetetlen már kiszedni nem hogy a kenyeret, hanem őt magát is. Már gondoltam arra is, hogy amíg suliban vagyok (kb 5 óra) bezárom a szobámba. Reggel levinném meg ha hazajövök, lehet ez állat kínzásnak hangzik, de szerintem az rosszabb, hogy nem tud egyszerűen kigyógyulni szegény kutya a fülgyulladásából. Hiába viszem orvoshoz hetente, veszek neki hypoallergén tápot, ha valaki folyamatosan csak ellene tesz. Szerintetek mit kéne tenni, vagy mit tennétek a helyembe, ha a békés beszélgetés a problémás alannyal nem segít? Előre is köszönöm a válaszokat!

19/L



2019. okt. 23. 11:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%

1. A kutyát 8 év alatt sem tudtad megnevelni, hogy bármit elvegyél tőle? Ez azért "gáz", a mai trendi szóhasználat szerint.

2. 5 óra bezárás nem árt a kutyának, ha amúgy is lakásban van. Így megoldódik a nemkívánatos kínálgatás, amíg nem vagy otthon.

Még nem késő dolgozni azon, hogy a jelenlétedben képes legyél elérni, a kutyádtól elvenni azt, amit nem akarsz, hogy megegyen.

2019. okt. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Napi 5 órára bezárni egyáltalán nem kínzás. Legyen fekhelye, akkor átalussza szépen azt az időt. Elvenni meg úgy kell bármit egy kutyától, hogy megtanítod neki a “hagyd” szót, és azt alkalmazod kaja elvételekor is. Kéred a teljes folyamat ismertetését, vagy feleslegesen pötyögném be?
2019. okt. 23. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
El kellene vidd kutya suliba, és meg tanítani neki hogy ne vegyen el senkitől semmit csak tőled.
2019. okt. 23. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
43%
Mentális beteggel vigyázni kell, nálunk is volt, és egyszer csak a fejébe vette, hogy legyen a család együtt öngyilkos.Ilyen betegre semmit sem lehet bízni, mi lesz, ha napi 8-10 órát kell dolgoznod majd a mostani 5 órához képest?
2019. okt. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát az én másfél éves németjuhászom csak akkor kezd el enni,ha mondom,hogy tessék,tiéd.és ha evés közben a kajája felé nyúlok,egyet hátralép...

Szerintem nyugodtan zárd be míg nem vagy otthon

2019. okt. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Először is, ami kiverte nálam a biztosítékot: először anyukát írsz, utána már csak problémás alanyként említed. De ha ez a legfőbb problémád, akkor egy normálisan nevelt kutya simán kibír a szobádban napi 5 órát.

Abban a családban nemcsak anyukáddal van probléma, hanem azzal is, hogy nem nem nevelted megfelelően. Mi az, hogy harap? Mi az, hogy elő sem lehet szedni a kutyát. Tedd a szívedre a kezed: te mindent megtettél, hogy ne így viselkedjen? Ha így gondolod, akkor felvilágosítalak, hogy nagyon nem.

2019. okt. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
24%

Kutyasuliban agresszivve teszuk a kutyad.


Zard be inkabb a szobadba. Egy legterbe lakotol minden kutya elfogad kajat. Mert az csaladtag.

2019. okt. 24. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Dobd ki a kenyeret ,ne legyen otthon
2019. okt. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Vagy amikor elmész dugd el a kenyeret , és amikor hazamész akkor vedd elő. Anyukád sem hal éhen gondolom nem csak kenyeret tud enni.
2019. okt. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
74%

Itt több probléma is.

A lényeg, hogy igen, zárd be a kutyát nyugodtan a szobádba, ha valóban csak 5-6 óra hosszáról van szó. Ennyi időre (fokozatos szoktatással) még szobakennelbe is be lehet zárni, egy szobába egészen nyugodtan.


A másik probléma, hogy nagyon komolyan el van tolva a nevelése, ha nem tudsz valamit elvenni tőle, ráadásul még harap is. Ezen is kellene dolgoznod vele.

Mert teszem azt, ha méreg kerülne a szájába, vagy bármi egyéb veszélyes dolog, azt hogyan vennéd el?

2019. okt. 25. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!