Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy fél éves kutyának szerinte...

Egy fél éves kutyának szerintetek miket kéne tudnia?

Figyelt kérdés

2,5 hete van nálunk a kutyánk, azóta tudja az ül, fekszik, marad, pacsi, keres parancsot, engedély nélkül nem nyúl a kajájához, szobatiszta. Póráz nélkül elengedjük, nem forgalmas helyen, 95%-ban behívható, más kutyákkal való játékból szintén ilyen aránnyal. Zebrán leül azonban sokszor a láb melletti sétálás gondot okoz, és próbál előzni, húzni.


Ha ilyen tempóban haladunk a tanulással az jó? Még nem kezdett el ivarérni, szóval az alapengedlemességet próbáljuk tökéletesre fejleszteni, hogy ivarérésnél ne legyen olyan nagy gondunk pl a behívással. Kutyaoviba, suliba még nem jártunk.



2019. okt. 31. 10:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, nagyon jó.

Vigyázz azért, hogy ne terheld túl, még fiatal. Valamint ne ijedj meg, hogy ivaréréskor úgy fog tűnni, mintha mindent elfelejtett volna, vagy legalábbis lázadozni fog, mint minden rendes kamasz :)

Ivartalanítani érdemes lesz nemsokára.

2019. okt. 31. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszi! Igen egyelőre ezeket a gyakorlatokat akarjuk tökéletesíteni, viszont most a rossz idő miatt tréneljük többet, mert a hidegben se én se a kutya nem tartózkodik kint szívesen. :D


Állatorvossal konzultáltam, azt mondta ő 1 évesnél hamarabb nem ajánlja, mert viselkedési problémái lehetnek (kan kutya). :/

2019. okt. 31. 12:51
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Ez teljesen jó, sőt szerintem nagyon jó.


Ez a húzás pedig örök téma :)


Rengeteg ilyen-olyan trükk van a leszoktásáról a neten, nálunk nem vált be, de mivel nem húz olyan erősen, így nem erőltetem, visszafelé már amúgy sem húz.


Esetleg, ha van tiltószó, akkor amikor előz/húz, akkor tiltószó + megrántod a pórázt. De nem csak úgy mutatásból, hanem komolyan. Nem, nem fog eltörni a nyaka, de ők is csak a komoly szóból értenek.

2019. nov. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Sokszor már így is azt érzem túl erősen rántom vissza, mert csak abból ért. Most a Ceaser Millan féle elélépést próbálgatom, amint előzne, aztán persze egy idő után elkezd húzni oldalirányba. Akkor megy utána az apró lépésenként haladás, de ha meglát egy galambot, kutyát, szagotfog, kezdődik elölről a téboly.
2019. nov. 2. 19:57
 5/11 anonim ***** válasza:
27%

En a mokusrol is le tudom tiltani az ivarerett ivaros kan amstaffom.

Rendszeresen kell jarni vele futni.

Minden kutyaban mas a vadaszoszton. Egesz kezdetektol tiltani kell . Figyeltem porazon nezte a mokust stb. Mar a nezest tiltottam.


Te valszeg nem tiltottad elso ramozdulasanal. Vagy nem futsz annyit vele,amennyi a mozgasigenye.

2019. nov. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem fogok egy fél éves kutyával futni az ízületek fejlődése miatt. Agilityzni akarunk a későbbiekben és 1 éves korig a futtatást a tenyésztőnk is tiltja.
2019. nov. 3. 08:27
 7/11 anonim válasza:
100%
Szia! :) Igen, az nagyon jó, ha már egy fél éves kutyát ilyen könnyedén, ilyen rövid idő alatt, ilyen dolgokra meg lehet tanítani. Általában, ezeket jobb minnél elöbb elkezdeni. Igen, a mi kutyánk Malamut... Úgy húz mint az állat,ráadásu ivarárett kan kutya. De már 1 év alatt rengeteget javult a dolog, úgyhogy próbáld te is jutalomfalatokkal motiválni, és ha elindultok, és húzni kezd, fordulj vele vissza, ha abbahagyta, megint induljatok el, ha megint húz vissza.. Ez egy folyamat, amihez türelem kell, de hamar rá fog jönni, hogy mi a helyzet. :)
2019. nov. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Meg lenne egy olyan kérdésem, hogy Magyarországból származik a kutyus? Mert ha jól olvastam Corgi kutyád van.. Én pedig Mo-n egy tenyésztőt se találtam.
2019. nov. 3. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Szia! Nem írtam Corgit, de Magyarországról van a kutyám, a fajtája pedig schipperke. :)
2019. nov. 3. 15:31
 10/11 A kérdező kommentje:
Mikor sikerül lefárasztani akkor már könnyen igazodik, de mikor elindulunk a kijelölt helyünkre, addig szokszor rémálom amit leművel. :D Már van, hogyha megállok mikor húz, ő leül a póráz végén és nyüszög, hogy haladjunk már, amint lépek megint meglódul mint a veszedelem.
2019. nov. 3. 15:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!