Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törzskönyves alomban hogyan...

Törzskönyves alomban hogyan fordulhat elő a fajta standardtól lényegesen eltérő kölyök?

Figyelt kérdés

Úgy értem pl kétszer akkora, mint a megengedett (standard) méret, lóg a füle, pedig álló fülű fajta stb.


Lehetséges, hogy egy harmadik fél beszállt a "buliba"? Lehet különböző a kölykök apja egy almon belül? Van erre valami magyarázat?


2019. nov. 1. 17:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy szukát több kan is be tud fedezni, így lehetnek a kölykök egy alomban más apától.

Viszont nem mindegy, melyik fajtáról van szó. Egy fiatal fajtánál könnyebben kiütközhetnek a kölykökön a standardtól eltérő jegyek, amik valamelyik másik fajtára jellemzőek, amit bevontak az új fajta létrehozásához.

2019. nov. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem fiatal, mondhatni ősi fajtáról van szó. Zárt a törzskönyve. (vagy hogy mondják)
2019. nov. 1. 18:00
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Oké, ez nem volt benne a kérdésben, azért tértem ki rá. :-)

Lehet akkor, hogy volt egy kis kalandja a mamakutyának mással is. Tenyésztők szoktak két kannal fedeztetni, olyankor van egy plusz vizsgálat, hogy tudják, melyik kölyöknek ki az apja.

2019. nov. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Hát az én keverékem jobban hasonlít a fajtára, mint az adott kutya. Ezért nem értem hogyan sikerült összehozni. Gyanítom, hogy anyuci kalandozott egyet. Csak nem értem, akkor hogyan kaphatnak a kölykök törzskönyvet. Vagy ez hogyan megy. Mert a kutya első ránézésre keveréknek tűnik. Standardnak több ponton sem felel meg. De tks. :D
2019. nov. 1. 18:07
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Azok után, hogy az elmúlt pár évben több mestertenyésztő is lebukott szaporítóteleppel, ilyeneken én már meg sem lepődök.
2019. nov. 1. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%
Meg sajnos a genetika is ilyen. Néha ki-ki bukik egy-egy "hiba" ilyenkor elvileg figyelni kell az apának és az anyának a többi almát, és kitalálni, hogy melyik hordozza a "hibás" géneket. Ez nem egyszerű feladat.
2019. nov. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Ahogyan előttem írták, a genetikánál előfordulhatnak furcsaságok, nem jelenti feltétlenül azt, hogy a tenyésztő nem tisztességes. Normális tenyésztő az ilyen kutyákat szokta sokkal olcsóbban, akár ingyen, DE MINDENKÉPPEN ivartalanítási kötelezettséggel eladni, hogy a "rossz" genetikájú kutya ne adja tovább a fajtajellegtől eltérő tulajdonságokat.
2019. nov. 1. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Előfordulhat még akkor is ha a szuka csak egy kannal párzott. Vissza üt a genetika.


Erre jó példa a boxer fajta. Nem tenyésztik a fehér egyedeket egyáltalán. Régen meg is ölték a fehér piciket manapság már ők is gazdisodnak.

És így hogy a fehéreket sose vonják tenyésztésbe így is születik fehér kiskutya.

2019. nov. 1. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Jól tudom, hogy a kutyához jár a tk és nem választható opció, ugye? Tehát olyan nincs, hogy nem kérem, mert csak hobbi kutya lesz?
2019. nov. 2. 13:30
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, jól tudod. Teljesen mindegy, hogy milyen céllal veszel kutyát a törzskönyv jár hozzá. Kb.5-6 ezer forint az ára, tehát szinte egyáltalán nem befolyásolja a kutya árát.
2019. nov. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!