Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyök kutyák ilyen eltérő...

Kölyök kutyák ilyen eltérő viselkedése mire utal előre?

Figyelt kérdés
Adott két kölyök kutya. Arra lennék kíváncsi, hogy akik tapasztaltak ebben, mire gondolnak. Egyik kölyök (5-6 hónaposak) kutyás közösségben úgy viselkedik, hogy inkább csak szaglászik, de nem játszik a többivel, és elkerülő, ha valaki rámenősebb. Viszont sosem dől hanyatt meg ilyesmi, hanem inkább elkerüli a konfliktust. A másik egy minden lében kanál, folyton játszani akar, de ha valaki erélyesebben rászól-mármint kutya, akkor egyből hanyatt vágja magát. Viszont utána megy vissza és provokál-játékra továbbra is. Csak akkor hagyja végleg békén, ha tényleg annyira ráijeszt a felnőtt, hogy pl megkapja. Melyik kutya milyen lesz felnőtt korára?
2015. jún. 25. 14:17
 1/8 A kérdező kommentje:
Nekem is van egy elképzelésem, de kíváncsi vagyok a véleményetekre.
2015. jún. 25. 14:18
 2/8 anonim ***** válasza:
Minden a neveléstől függ.Add meg a szabályt, hogy mit és hogy lehet neki csinálni.Nyilván az egyik kutya visszahúzódósabb a másik meg játékosabb..
2015. jún. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A válaszod első fele nem tudom, mire íródott, mert nem ez volt a kérdés. Na mindegy, várom a többiek véleményét.
2015. jún. 25. 16:04
 4/8 A kérdező kommentje:
Egyébként nem nevelési tanácsot kértem, hanem arra vagyok kíváncsi, hozzá értők szerint ez a két természetből fakadó viselkedés forma milyen jellemet mutat. Azt nem írtam, hogy én nem nevelem őket, és mindent rájuk hagyok. Csak hogy eredetileg ilyen a viselkedésük. Később melyik lesz a visszahúzódóbb vajon, és a másik milyen lesz? Vagy melyikre jellemzőbb a dominancia, aki konfliktus kerülő, de nem adja meg magát, vagy a minden lében kanál, aki szemtelen, de adott esetben egyből hanyatt borul? Később melyik lesz a dominánsabb?
2015. jún. 25. 16:07
 5/8 anonim ***** válasza:
első kölyök komolyabb jellemű, ők nagy valószinűséggel a gazdával kettesben tökéletesen elegek lesznek egymásnak, illetve ha játszana is , azt csakis a saját falkájával teszi, ha van otthon több kutya. mellette öntörvényű, neveléséhez, képzéséhez több türelem szükségeltetik. Felnőttként az is előfordul, hogy le kell törni a szarvát néhanap. A második kölyök, nyitottabb, közvetlenebb, hamarabb, és gyorsabban tanul, de nem karakán, amolyan követő tipus. bárhol, bárkivel jól érzi magát, alkalmazkodóbb.
2015. jún. 25. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az első bizonytalanabb, míg a második nagyon magabiztos. Na most ezen kívül bármit is nehéz előre megmondani... Valószínű, hogy a bizonytalanabb felnőtt korára is megmarad nyugodtabb, megfontolt kutyának. Neki alapvetően kevesebb presszió-több türelem stílusú nevelésre lesz szüksége mint az izgága magabiztosnak. A hanyatvágás meg ölyöknél még viszontlag megadó testforma, akkor nagyjából még őszinték de azért 5-6 hónapos korra lassan elérik a kamaszkort és olyankor a hanyatdobás már csak egyfajta tanult viselkedéselem, nem közvetít valós érzelmi állapotot.
2015. jún. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Na akkor annyit elmondanék, hogy az utolsó válaszolónak sikerült nagyjából eltalálni a dolgokat az első kutyával kapcsolatban, ugyanis azóta az a kutya már felnőtt. Kölyökként volt olyan, mint amit leírtam az első kutyáról. Felnőttként pont olyan lett, mint amit írtál utolsó, egy nagyon bizonytalan kutya, akinek csak a gazdája és a családja volt fontos, mindenki mást levegőnek nézett, vagy ha nagyon nem hagyták békén, elvicsorgott maga mellől, de mikor támadás érte, eszébe nem jutott soha védekezni, megfutamodott. A második a mostani kutyám, aki még mindig kölyök. Én azt gondolom, hogy ő egy nyugodt és nyitott kutya lesz később, de azt nem tudom még eldönteni, hogy mennyire lesz domináns. Az biztos, hogy nem félős és minden érdekli. Viszont lusta dög is tud lenni, csak kutyák közt zsizseg ennyire. Mondjuk azt remélem, hogy ez a mindenkinek megadom magam dolog majd elmúlik. Érdekes számomra, hogy az első számú kutya soha nem dobta magát hanyatt, mégis ő volt a bizonytalan.
2015. jún. 26. 14:31
 8/8 A kérdező kommentje:
Az utolsó előttinek pedig abban volt igaza, hogy az első kutya csak a falkájával törődött. Viszont annyira könnyen kezelhető volt, hogy alig akartam elhinni. Már kölyökként is. Ezzel ellentétben a minden lében kanál kölyök meg kinyitja a bicskát a zsebemben.
2015. jún. 26. 14:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!