Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért híresztelik az emberek...

Miért híresztelik az emberek azt, hogy az amstaffok veszélyesek?

Figyelt kérdés
Annyira értetlenek és befogadó képtelenek az emberek bizonyos dolgokkal kapcsolatosan, hogy az valami őrület. Nem egy ismerősömet “zavarja,” hogy staffim van, és képesek velem vitába szállni, hogy a kutyám igenis meg fog vadulni. - Amit persze kétlek, ugyanis kenyérre kenhető, jámbor kutyus. Az már más téma, hogy vannak kutyatámadások, (pitbull, rottweiler, dobberman, stb fajták) de abba miért nem gondol bele senki, hogy az ember teszi őket veszélyessé? A nemtörődömség, a bántalmazás és a nevelés hiánya miatt van ez. Az emberek is képesek úgymond megvadulni, ha éppen úgy vannak nevelve... Ahányszor végig megyek az utcánkban, az összes kutya kivétel nélkül ugat. Velünk szemben van kettő pit, és meg se mukkannak, ott ülnek és figyelnek, csenedesen. Olyan nyugodtak és okosak, öröm nézni Őket. Van, hogy benyúlok megsimogatni, hagyják azt is, szétnyalják a kezemet. :) Az én kutyám ugyanilyen, bár Ő még csak 8 hónapos. Valamiért rosszul esik nekem, ahányszor úgy beszélnek erről a fajtáról, mint valami vadállatról. Olyan, mintha engem bántanának vele... Miért jó az embereknek, ha elítélnek egy állatot csak azért, mert van ereje?
2019. nov. 1. 20:02
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Ezek az izomkutyák (bocs, hogy így írom, de tiszta izom, na) nem megfelelők bárkinek (mint ahogyan semmilyen kutya sem, csak nem mindegy, milyen szempontból), van ismerősöm ilyen típusú kutyával, azt mondta, hogy már kicsiként nagyon határozottnak kellett lenni vele, mert nagyon feszegetik a határaikat, és nem úgy, mint egy könnyebben kezelhető fajta. Akik tartanak tőlük, azok azokból a gazdikból indulnak ki, akik vagy direkt vadítják a kutyáikat, vagy sehogyan nem nevelik, nem tudnak bánni velük, a kutya meg megy a saját feje után, magától nem lesz jól nevelt, szófogadó, és persze az ilyenekből van a baj.
2019. nov. 1. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Mert hozzáértő, határozott gazdát igényel. Gyenge kézben könnyen átvészi az irányítás. Már pedig (sajnos) sokan még mindig csak kinézet alapján választanak kutyát. De amúgy sem emberre lenne veszélyes, sokkal inkább a többi állatra nézve. Ember sosem szerepelt célpontként a fajta kialakítása során. Más állatok annál inkább. 10 amstaff jellegű kutyát ismerek, ebből összesen 2 tűr meg más kutyákat maga mellett. A többi támad. Emberekkel mindegyik egy bűbáj, de a kutyámat szívesen szétkapnák. Valamelyik szabályosan vadászik. Nem kistestű kutyák, nagy mozgásigénnyel, erős harapással megáldva. Nem valók akárkinek. Aki jól meg tudja nevelni, szuper kutyája lesz. Aki nem... Nevelésen múlik, de könnyű elrontani. Nem hiába van kitiltva néhány országból. Könnyebb elcseszni, mint egy labradort vagy egy juhászkutyát. Kevés a hozzájuk értő kutyás. Sajnos.


Szóval jó kezekben egy tündér. Rossz kezekben pedig könnyen veszélyes lehet.

2019. nov. 1. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
92%

gyakran zűrös tini fiúcskák vesznek ilyet és azok valóban veszélyesek


mutassam a heget?

2019. nov. 1. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Én is ismerek szelíd, okos pitbullt, és elhiszem neked, hogy am amstaff nem vadul be gyakrabban, mint mondjuk egy tacskó és főleg a gazdáján műlik. Csak éppen nagyon nem mindegy, hogy egy bepörgött tacskó vagy amstaff támad rád.
2019. nov. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
58%
Áldozatok hozzátartozói tudnának mesélni.Őket kell megkérdezni.Persze tudom hogy a pitt olyan édi bédi.
2019. nov. 1. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Nyilván szerencsés helyzetben is vagyok, mivel az én kutyusom imád a többi kutyával játszani. Persze ehhez kellett szocializálódnia is, de figyelni kell, hogy honnan/kitől veszünk ebet, mert ha gyenge idegrendszere van, akkor lehetetlen vele együtt élni.
2019. nov. 1. 20:54
 7/22 anonim ***** válasza:
87%

Semmi baj nincs a bull-típusú kutyákkal. Épp itt szuszizik egy mellettem a kanapén, a tacskómmal egyetemben.


Az a baj, hogy megveszi magának a sok hülyegyerek, úgy, hogy kutyát még csak képen látott. Ez a baj. Én személy szerint vizsgahoz/engedélyhez kötném a tartását, amit én is nagyon szívesen letennék. Nem árt az, ha az ember ért a kutyázáshoz, ha ilyen (ösztön)erős kutyája van.


Egyébként jó kezelben jó kutya, rossz kezekben rossz kutya. Továbbá, hozzá tesz még a rossz hírnevéhez az is, hogy egy bizonyos szubkultúra tartja őket rossz célokra, és ugye itt tortennek is balesetek, a media felkapja, az utca embere pedig ez alapján ítélkezik. De mondjuk ki kerek-perec: attól, mert egy cigányputriban, egy harcoltatott pitbull megtép egy kispurgyét, attól még nem a fajta a rossz, hanem az őt körülvevő és bántalmazó emberek. Nekem legalábbis ez a véleményen.

2019. nov. 1. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
94%

Nagyjából leírták előttem a választ a kérdésedre, de azért arra felhívnám a figyelmedet, hogy 8 hónaposan még ne jelents ki semmit a kutyádról. Most jön még csak az ivarérés, ami nagyon sok mindent megváltoztat egy kutyában. Mind az emberekhez, mind más állatokhoz való hozzáállása nagyot változhat ilyenkor.

És igazad van, nagyon sok az előítélet. Sajnos be kell, hogy valljam nekem is előítéleteim vannak, én sem szeretem az ilyen típusú kutyákat, még akkor sem, ha tudom, hogy nem ők tehetnek erről, hanem alapvetően a gazdáik és azok, akik ész nélkül szaporítják őket a megnövekedett kereslet miatt és emiatt olyan tulajdonságok kerültek bele, illetve erősödtek meg, amik egy jó genetikájú kutyában nincsenek vagy kezelhetőek. Kétszer támadott meg engem és a kutyámat amstaff és csak annak köszönhetjük, hogy egyikből sem lett tragédia, hogy tudom hogyan kell ilyenkor viselkedni. Ezek után én is fenntartásokkal viselkedem velük szemben.

2019. nov. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

7-es vagyok: velem is volt már olyan, hog az amstaff kibujt a kerites alatt es jott megenni a tacskót. De ettől még nem vagyok előítéletes. Zöme kerti kutya, amelyikkel nincs foglalkozva, és tök bepörög, az ki fog bújni császárkodni. De ez csak az én véleményem.


Amúgy mákom volt, mert szerencsére az, hogy "nekimentem" segîtett. Szóval vette a lapot, hogy nem félek tőle. :)

2019. nov. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
33%

Nekem is atomkigyurt amstaffom van. Minden kutyaval siman eljatszik.


Igazi laza arc. Imadom! Imadattal nezem mas izomagy kutyait!


Az elso amstaff,akit meglattam,azonnal eldontottem,h a kovetkezo kutyam amstaff lesz. Elso pillanatban beleszerettem ebbe a fajtaba.


En orulok a kutyadnak,igy ismeretlenul is. En sok uzletbe bejarok vele,imadjak az eladok. Kerik,h hozzam be.


Rossz emberek kozott elsz,Kerdezo. Budapesten a legkedveltebb kutya az amstaff. Lepten nyomon dicserik,akarjak simogatni.


Puszi a kutyadnak!❤️

2019. nov. 1. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!