Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A menhelyi kutyák mennyire...

A menhelyi kutyák mennyire harapósak, veszélyesek?

Figyelt kérdés
Lehetséges, hogy ősztől állatmenhelyre közvetít ki a munkaügy és voltam a menhelyen és nagyon ugattak ott a kutyák.
2016. aug. 27. 14:12
 1/4 anonim ***** válasza:
75%
Szerintme akik ott dolgoznak azok ismerik a kutyákat és sztem fogják mondani hogy melyik kutya a veszélyes ( annyira sajnálom amúgy a "veszélyes" kutyákat mert odakerült egy szar gazdához az kidobta és mivel lehet hogy kicsit domináns és nem volt vele foglalkozva elkanászodott és kicsi az esélye hogy örökbefogadják:'( )
2016. aug. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ismerkedj az új leendő munkahelyeddel, mindenképpen látogass el akár más menhelyekre is, önkéntesen vállalj sétáltatást, kérdezd meg az ottani dolgozókat mi a tapasztalatuk, mire kell figyelni. Ha teljesen ismeretlen ez a terület, nem szerencsés az első nap látni a helyzetet. Ha szereted az állatokat, menni fog, de biztos vagyok benne, hogy nem a tigrisek közé fognak szűzen bedobni. Ajánlok egy oldalt, itt fogsz találni menhelyeket, lehet majd tájékozódni. Jelenleg az állatorvosi ügyelet érhető el, ami szintén hasznos lehet a számodra.


[link]

2016. aug. 27. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Önkénteskedem menhelyen. Ugatnak, persze, mert fel akarják hívni magukra a figyelmet. De a kutyák döntő többsége nem harapós, nem agresszív. Ha bemész hozzá, maximum a nyakadba ugrál, összevissza nyal örömében, hogy épp vele foglalkoznak. A többi persze ugyanúgy ugat :)


A menhelyi gondozók tudják, ha egy kutya veszélyes, haraphat, oda nem fognak beküldeni, ne aggódj.

A mi menhelyünkön a kb. 100 kutyából 3 ilyen kutya van. Kenneljükre ki is írva, hogy harapósak, benyúlni, etetni szigorúan tilos. Önkéntest nem is engednek oda hozzájuk. Csak egy-két gondozó van, aki bemehet és takarít, enni ad nekik.

2016. aug. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanannyira, mint azok, amikkel az utcán találkozol (gazdánál). Azért ugatnak, mert be vannak zárva, nincs gazdájuk, nem történik velük semmi, stresszesek, unatkoznak - az egyetlen dolog, amivel kicsit szórakozhatnak, az az ordítás. Előfordulnak persze tényleg agresszív darabok, de arról a többiek szólni fognak.

(pár évig önkénteskedtem meg dolgoztam menhelyen, úgy hidd el.)

2016. aug. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!