Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy rottweilernek kevesebb a...

Egy rottweilernek kevesebb a mozgásigénye mint egy amstaffnak?

Figyelt kérdés

Mekkora mozgásigényű egy roti?

Volt egy staffom de az soha nem fáradt el, akkor se ha a többi kutya már rég a földön volt. Nem tudnék kielégíténi egy nagy mozgásigényű kutyát.

Kertes házba szeretnék majd egy rottweilert és azt tapasztaltam, hogy jellemzően kevés mozgásigényűek a nagytestű kutyák.



2019. nov. 8. 20:20
 1/4 anonim ***** válasza:
41%

Egy roti képes 30 km-t egyhuzamban lefutni, utána ugyanúgy fog veled labdázni.


Nem csak testi, hanem agyi fárasztás is kell a kutyáknak, hogy valóban "elfáradjanak".


Ez az amstaffodnál megvalósul?



Különben nem minden nagytestű fajtára igaz, gondoljunk csak a szánhúzókra...

2019. nov. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kevesebb, igen. Lefárasztod, aztán kidől pihenni. Azért sétálni ugye hordanád az udvarról, nem csak kerti dísz lesz? Mert egy unatkozó eb is az agyadra tud menni, akkor pörögnek igazán.
2019. nov. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem mondtam mire kell, de ami nagytestű, de még sincs óriási mozgásigénye, azok inkább a berni pásztor, német dog, leonbergi és hasonlók.

A rotti munkakutya, neki azért nem annyi, hogy 2xfél óra sétálgatás a parkban azt megy aludni.

Nekem volt bernim, egy ismimnek meg rottija. A rotti mindig készenlétben állt, bár nem pörgött folytonosan, mint egy nj, de mindig figyelt, illetve kellett agyi és fizikai fárasztás is rendesen. Az én bernim ellenben napi egy mésfél-2 órás laza séta, a kertben kis játékos birkózás meg 3x elfutott a labdáért aztán kidőlt, mint egy medve. Nagyon cuki volt, imádtam. A rotti ennél aktívabb.

2019. nov. 9. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem pörög főleg ha a napi inger mennyiség meg van (séta, szaglászás). De az én rotimmal senki nem közölte még hogy kevés a mozgásigényük. Jöhet futás, bicaj, túra bármi mikor már a végét rugom és azt hiszem talán már ő is elfáradt oda tudja még hozni a labdát, a kutyafutatóm max nyáron a meleg miatt lassúl.
2019. dec. 2. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!