Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Yorki mozgásigénye ha lakásban...

Yorki mozgásigénye ha lakásban van tartva? Nagyon makacs fajta?

Figyelt kérdés

Elegendő számára 3x30perc?

Mellette természetesen lenne játék is.



2019. nov. 6. 15:20
 1/7 belapus ***** válasza:
79%
Érdekelne - ha már számítástechnika -, milyen játékra gondoltál ?Mi köthet le egy kutyát: CS, GTA, Fortnite ?
2019. nov. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
79%

Sok foglalkozást igényel. Mivel kistestű és terrier, ezért gyorsan "regenerálódik", vagyis én azt vettem észre, hogy 20 perc pörgést, aktív foglalkozást egy kis pihi követ, majd megint egy rövid játék és így tovább.

Persze vannak játékok, amivel lekötheted, amíg nincs rá időd, de én azt mondanám, hogy napi 4 séta szükséges(mivel kistestű nem bírja olyan sokáig tartogatni, meg nem is jó neki, jobb ha többször viszed). Ebből mondjuk két negyed órás meg két fél órás, időben ugyanott vagy.

Emellett séták során vagy utána egy negyed órás szaladgálás, játék jó lenne, vagy legalább 3x egy nap + agyilag is fáraszd némileg, mondjuk alap parancsok és még mindenféle gyakorlatok, parancsok vannak, amiket megtaníthatsz neki, ezzel is dolgozik a buksija, elfárad és ha egyedül hagyod jobban elvan, ha amúgy elegendő időt szánsz rá. Ja, és ne feledkezz meg arról, hogy akármilyen kicsi és cuki, akkor is elsősorban kutya, tehát egy állat, úgy is bánj vele, s akkor lesz igazán boldog.

Na szóval, összesítve, nálunk így néz ki a napirend a kutyával:

Reggel 6-kor fél óra séta, utána fél óra játék bent (7-kor kap reggelit, aztán készülök, 8-ra megyek dolgozni).

Délben hazaugrok egy negyed órás eü sétára, azután kap ebédet.

Délután fél 5-kor hazaérek, ekkor megint fél órás séta, azután egy óra játék, tanítgatás, meg kint is van, hogy tovább vagyunk, mert játszik a társaival. Aztán 7-kor vacsi.

Este pedig 10-11 között, amikor felébred, akkor kiviszem szintén egy negyed órás eü sétára.

Ezután kap egy rágcsát és csend van reggelig.

2019. nov. 6. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Azt nem írtam, hogy ha nincs meló, akkor 5-6 játék is van egy nap, ilyenkor mutatkozik meg amit az első mondatomban írtam.
2019. nov. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ha az alatt a másfél óra alatt nem csak a pórázon sétál, hanem tud más kutyákkal is játszani, labdázni, szaglászni, akkor igen.


Nekem csivaváim vannak, közepes mozgásigényűek. Napi másfél-két órát sétálunk. (Kivéve télen, mert akkor max fél óra. Kabátban is meg akarnak fagyni) Ebben kb 10p pórázos séta, a többi részében szabadon vannak. A 2 fiatalabb játszik más kutyákkal (van egy kutyabanda, akikkel jóba vagyunk) vagy én játszom velük. Az idősebb elszaglászik, napozgat addig.


Yorki is hasonló kategória.

2019. nov. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

Nekem egy 5kg-os havanese-m van, szóval kistestű.


Ha csak ebből állna a kutya élete kevés.


minimum hétvégente 1,5-2 órás lefárasztás szükséges.


Én hétfőtől péntekig

reggel 10 perc

délután meló után 30-40 perc

este 11 kor 10 perc


Emellett vacsi után 2 órával szoktam plüsst dobálni neki, feladatozni, labdázni( lakásban)


Szombat és vasárnap reggel 1,5-2 óra a parkban, labdázós,ugrálós,trükk tanulásos stb.

délután 30 perc séta kb./1,5-2 óra fárasztás átlagban egész napra kiüti/

este 10 perc.


Nyáron minden hétvégén szinte Dunapart egész nap úszás,labdázás :D Hétköznap mivel sokáig van világos a patak partra megyek le vele labdázni,ahol mélyebb nem sokat,de úszni is tud. Ebbe is le tud fáradni.


Nálunk eléggé színes az élete és kistestű kutyáról beszélünk, ő már 8 éves és megszokta ezt a rendet. hétköznap pihi viszonylag, de hétvégén meg kiadjuk a gőzt.



Yorki mivel terrier ezért pörgős fajta.


3x30 perc ideig óráig elég lesz,aztán szépen unatkozni kezd.


Mellesleg remélem tudod,hogy míg kölyök napi 6-7 séta kell,hogy szobatiszta legyen.

2019. nov. 6. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

7 hónapos kiskutyám teljesen szobatiszta. Mindig napi 3x vittem le. Ígyis szobatiszta lesz, nem kell aggódni. (csivavás válaszoló vagyok)


A séta intenzitása sokat számít egyébként

2019. nov. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Én a 3x30 perces sétáknál aktív apportra gondoltam hétköznapokon.

Hétvégén 2x1 óra plusz fél óra és persze lenne agyi fárasztás.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2019. nov. 10. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!