Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutya altatása foghúzáshoz....

A kutya altatása foghúzáshoz. Mennyire veszélyes?

Figyelt kérdés

van a kutyámnak (5 éves tacskó) egy rossz foga, az orvos azt mondta hogy ezt altatással végzik el a rossz fog kihúzását.

Mennyire veszélyes egy kutya számára az altatás?

szívem szakadna meg ha valami baja esne. túl kell esni ezen persze, csak legalább nyugodtabban vinném ha tudnám hogy biztonságos, vagy nagyon kicsi az esély hogy baja eshet.

akinek van erről ismerete, tapasztalata stb az kérem ossza meg, köszönöm!



2019. nov. 12. 18:46
 1/5 anonim ***** válasza:
39%
17 éves tacsim fogait altatásban rendbeszedték. Semmi baja sem lett.
2019. nov. 12. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

Nekem két kutyám van. Mindkettőt altatták már.

Az egyik egy 4 éves tacsi-csivava mix szuka. Először ivartalanításra altatták aztán újra megműtötték ivartalanítás után 10 nappal, mert komplikáció volt. Ezután elaltatták a fül mosáshoz(durva fül gyulladás volt). Egyik altatásnál sem volt semmi komplikáció, jól bírta.


A másik kutyám egy 1 éves törpe tacskó kan. Ő egyszer lett altatva, amíg ivartalanítva lett. Nos vele voltak komplikációk. Természetéből adódva hiperaktív. Mikor beadták neki az altatót egy kicsit bent maradtam vele majd ki kellett mennem. Sokáig tartott a műtét,amit furcsálltam is, hisz a szuka kutyámnak gyorsabb volt. Utána mikor bementem hozzá mondta a doki ébren volt a műtét alatt és dupla adag altatót adott neki és mikor bementem hozzá csóválta a farkát és ébren volt. A doki se értette, hisz dupla adag altatógól egy 6kg-os kutyának egész nap aludnia kellene, de ő egy kis csoda.

Ezen kívül semmi komplikáció nem volt. Annyi volt utána, hogy mondta a doki ha rángatozik a kutya szívmaszást kell végezni és hazafelé szükség is volt rá.


Nekünk ki adja a doki műtét után az állatot, nem tudom nálatok, hogy szokás.

Egyébként nem kell aggódni, ha valami lesz ott a doki és közbe lép.


Nem tudom, hogy mondta e a doki de előtte nem ihat és nem is ehet a kutyus.

2019. nov. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

először is köszönöm a gyors és biztató válaszokat, sokkal nyugodtabb vagyok ezek hallatán.

majd most fogunk beszélni a doktorral hogy visszük, gondolom majd elmeséli mi a menete.



(ismerősöm mesélte hogy valami ismerőse vitt orvoshoz kutyát, az is altatásos műtét vagy nem tudom milyen egyéb beavatkozás lehetett és azt mesélte hogy véletlen elaltatta az állatot mert túl sok altatót kapott. gondolom van az orvosnak valami táblázat hogy ennyi kg kutya annyi ml gyógyszer, gondolom.

ha ez a történet meg igaz, mert nem tudom elhiggyem-e akkor érdekes orvos lehetett az is...

ez végett is írtam a kérdést)


köszönöm a válaszokat!

2019. nov. 12. 19:24
 4/5 anonim ***** válasza:
71%

Ma már nagyon fejlett módszert alkalmaznak, tulajdonképpen ugyanazt mint az embernél, így még idős kutyákra sem nagyon veszélyes. Aneszteziológus folyamatosan figyeli a kutyus értékeit. 5 évesen annyira minimális az esély arra, hogy rosszul sül el, hogy felesleges emiatt álmatlanul forgolódnod.

Nyugi! :)

2020. máj. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
45%
Az egyik fogorvosom a sajat kutyaja fogat tomte be. Ha lukas,tomesd be,ki ne huzasd.
2020. máj. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!