Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff fedeztetésért mennyit...

Amstaff fedeztetésért mennyit kérhetek?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves amstaff kan kutyusom. Jó nevű kenelből szarmazik magyar kenel cacib győztes tenyész szukájától és orozs kenel hasonló eredményekkel bíró tenyész kanjától. A kutyus törzskönyvezett. Mennyi pénzt lehet elkérni a paroztatásért, illetve mi mást szoktak kérni cserébe ilyen esetekben?
2019. nov. 12. 20:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
78%
Ha jól tudom csak akkor fedeztethetsz ha a tenyésztő engedi.
2019. nov. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
85%
Attól, hogy a kutyus törzskönyvezett, és jó felmenőktől származik, még szaporírásnak minősül, ha csak úgy elviszed fedeztetni. Tenyésztő meg gondolom nem vagy. Nem volt ivartalanítási kötelezettség?
2019. nov. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
82%

Akitől vetted, nem mondta meg?

A kanod megfelel a fajta tenyésztési előírásainak?

2019. nov. 12. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%
Először egy tenyész szemle kellene, anélkül csak szaporítás.
2019. nov. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
79%

Tenyészszemle meg van? Eü szűrések? Hát a szukának? A kölykök gondolomtk-eseklesznek, ugye?


De amennyiben a kutyád nem felel meg a tenyésztésnek, beteg, ideggyenge, küllem hibás vagy szimplán csak nem bizonyított, hogy ezektől mentes, semennyit sem kérhetsz el a fedeztetésért. Miért is kérhetnél el azért pénzt, mert egy halom bizonytalan származású, egészségű, wesenű keverék kölyök születik a kutyádtól?

2019. nov. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
65%
Büntetni kéne a szaporítást...
2019. nov. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a valaszokat. Nem volt ivartalanitasi kotelezettsegem. Igen gondoltam az ivartalanitasra csak elotte fel szerettem volna tenni a kerdesemet. Ezzel semmit nem veszitettem. Köszönöm.
2019. nov. 12. 21:56
 8/17 anonim ***** válasza:
90%

Csak pár dologra szeretném felhívni a figyelmedet, miért is kaptál ilyen válaszokat.

1. Nagyon sok a gazdikereső kutya.

2. Az adott egyedtől is függ, mennyit "ér" tenyészkutyaként (ha feltételezzük, hogy tenyésztésbe vonható) - díjak, eredmények, versenyek, kiállítások, sport...

3. Ha nem elég körültekintően történik a pároztatás, annak az utódokra nézve túl nagy a kockázata (genetikai betegségek, idegrendszeri problémák), amik a kölyköknek is rosszak, és a leendő gazdik számára is sok probléma (különösen egy tiszta izom kutyafajta esetén).

4. A tenyésztés egy drága hobbi, ha valaki tényleg lelkiismeretesen akarja csinálni.

2019. nov. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 Lizolu ***** válasza:
33%
Általában vagy egy kiskutyát vagy annak megfelelő összeget kérnek.
2019. nov. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
27%

Nekem is amstaffom van. Tk-es. En nem tervezem egyelore a fedeztetest.


Kell hozza: tenyeszszemle,dp szures, egyeb egeszsegu mgyi szures. Amirol tudok.



En kiirnek a helyedben 500 ezer forintot es a versenyeredmenyeket meg a hires gyoztes felmenoket.


Barmennyit irsz ki,minimum fedezze az orvosi vizsgalatokat. Szoval szerintem a dokit hivd fel,mennyibe kerulnek a vizsgalatok. Elotte a tenyesztot vagy az akc-t (asszem igy hivjak,ahol fenn van nev szerint az em kityam is) ,h milyen vizsgalatok kellenek.


Szerintem par telefonos kerdessel semmit nem vesztesz. En nem fogom kimuttetni ezt a kutyamat se. Szerintem te se tedd. Kesobb is lehet szukseged penzre stb.

2019. nov. 13. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!