Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljem a kutyám...

Hogyan neveljem a kutyám staffordshire?

Figyelt kérdés

Sziasztok szoval kaptam a paromtol egy amerikai staffordshire terrier kiskutyát. Imádom okos nagyon szotfogad. 10 hetes kutyus eddig bent tartjuk. Rám halgat és a paromra is. Viszont szeret kapkodni harapdálni. 3 gyerkőc van itthon hiába mondom ne kapkodj mert ő is fog azért is. Ha raszolok abbahaggya.

Imádni való bujos kutyus szeret sétálni is.

Viszont kissé félek hogy nem tudom úgy megnevelni hogy tényleg az a típus legyen aki.... őszintén mondom sose volt kutyám de vele egész jól megvagyok. Eddig egy hibája van. Bekakil bepisil. H kint vagyok vele 2 órát akkor is bent intézi.. bármilyen tanácsot elfogadok akinek staffordshire terrier kutyája van.


2019. nov. 17. 03:46
 1/10 A kérdező kommentje:
Egy dolgot had fűzzek hozzá azért ő volt a választás mert sok ismerősnek ez a fajta kutyu van. Látom hogy tényleg ha foglalkozik vel e a gazdi akkor nagyon értelmes okos kutyák.
2019. nov. 17. 03:49
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat nem azért választottam mert mindenkinek ilyen van hanem mert ránéztem O kell nekem mondtam....tényleg okos értelmes kutya. Viszont kissé akaratos és kitartó. Pl. Agyba megy este mellém kb 20 perc mire a helyére megy van neki. De pár nap újra próbálkozik ..szóval nekem ő kellett ha tacskó lenne akkor is.merr valami megmozdult....ragaszkodó nagyon hozzám. De a szobatisztasag gondot okoz...

Igen sok rokonnK ilyen van és VM édesek tudnak lenni...persze vanasik oldala is de nevelés kerdese

2019. nov. 17. 06:10
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Na ezaz... 10 hetesen 20 perc, more a helyére könyörgöd... ennek nagyon rossz vége lesz. Nem kötekedés, csak egy kérdés. Mit fogsz csinálni, ha tini korában már jó 18-22 kilósan befoglalja az ágyad, vicsorog, kapkod és kitámad? Már csak azért kérdem, mert erre jó esély van. Kan gondolom, az mindig menőbbnek számít egyes körökben...


Persze, hogy makacqs, mert terrier.


Meg ne bántódj, nekem pitem van, szeretem a bull-tipust, de a leírtakból szerintem nektek ez így első kutyának nem kellett volna. Mostmár megvan, már mindegy. De nagyon hyorsan kutyaovit+sulit ajánlok, mert ha nem, ennek lehet rossz vége is.

2019. nov. 17. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsot a kutyu kimegy olba nyilván...én nem akarom őt vadàllatnak nevelni de tudom az is tud lenni...a páromnak volt ilyen kutA nem egy és ő segít nekem sokminden.
2019. nov. 17. 06:38
 5/10 anonim ***** válasza:
88%

A kutya nem disznó, hogy ólban lakjon. A szaffi rövidszőrű, télen nem lehet kint tartani.


Ne ólba menjen, hanem OVIBA!!!

2019. nov. 17. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk eleve nem kellett volna szaporítótól hozni. Így aztán ki tudja mi lesz vele.
2019. nov. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén, 10 hetesen mit vársz tőle? Ez olyan, mintha egy néhány hónapos gyerektől várnád el a szobatisztaságot és a szófogadást. Még csak baba.

Ha ennyire nem vagy tisztában alapvető dolgokkal a kutyákkal kapcsolatban, akkor tényleg el kell menni, kutyaoviba, kutyaiskolába, mert ez a hely nem elég arra, hogy megtanítsunk neked mindent a kutyanevelésről. Erre időt és pénzt kell áldozni, amit -most borítékolom- 3 gyerek mellet nem fogsz megtenni és a végén lesz egy kezelhetetlen, emberekre vagy más állatokra támadó kutyád. Az a legnagyobb baj, hogy annyira nem értesz az egész témához, hogy fel sem fogod, hogy mennyire nem tudsz semmit és, hogy milyen kutya került a kezeid közé.

Pont az ilyen gazdák által elrontott kutyák miatt van annyi előítélet és sajnos megalapozott előítélet a bull típussal szemben.

Tudom, hogy nem esik jól, amit írtam, de azért ezt az egész kutyatartási témát még erősen gondold át. Nem kell mindenkinek kutyát tartani, de ha mindenképpen ilyen vágyaid vannak, akkor sem szerencsés amstaffal kezdeni. Főleg úgy, hogy vele is csak "egész jól megvagy".

2019. nov. 17. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Először is: a staffi rövidszőrű kutya, bent kell tartani fűtésszezonban egész életében, nem az "ólban".

Másodszor, családjához nagyon ragaszkodik, emberimádó, ezért is kell bent tartani, ahol a család van.

Kölyökkutya, azért harapdál, ő így tud játszani. Adjatok ilyenkor erős rongyot a szájába, azt fogjátok, ő meg hadd húzgálja. Ez játék. Ha titeket, gyerekeket harap, azt meg kell akadályozni fizikailag (egyelőre az emberi szót nem érti!), rámordulni közben. Majd felajánlani a rongyát, játékát, és azzal játszani vele, azt harapja.

Az még normális, hogy bekakil, bepisil. Még olyan, mint egy pelenkás baba, nem érett a szobatisztaságra. Ilyenkor marad az állandó takarítás egy ideig.

Úgy lesz leghamarabb szobatiszta, ha rendszerességet viszel az életébe. Mindennap kb. ugyanazokban az időkben vidd ki, és ha kint sikerül valami, akkor örülj neki nagyon. Most még kb. 2 óránként ki kell vinni, és minden evés, alvásból ébredés után rögtön.

Egyébként javaslom mindenképpen, keressetek fel egy kutyaiskolát, először ovit, ahol szocializálódik és megtanuljátok együtt az alapvető dolgokat. Aztán egy alap engedelmes tanfolyamot majd érdemes elvégezni vele.

A staffok csodás kutyusok, ragaszkodnak a családjukhoz, okosak. Kamaszkorában viszont akaratos lesz, mint egy kamasz gyerek is. Határozottan és következetesen kell nevelni, és sokat mozogni, futni, labdázni, játszani vele.

2019. nov. 17. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó köszönöm a sok sok tanàcsot..megfogadom...
2019. nov. 17. 08:57
 10/10 anonim ***** válasza:
42%

Nem állok le eles vitázni egyrészt, másrészt, azért jelentettelek, mert a kérdés nem erre irányult, csak incsizol, míg anyu főzi a vasárnapi ebédkét, és addig valamit ide kellett böfögni. A kötekedést törlik, ennyi. :)


Ha érdekel a disznók társadalmi megítélése, akkor írjál ki róla egy kérdést 'osztjóvan'.

2019. nov. 17. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!