Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fajtaismerők, fajta tulajdonos...

Fajtaismerők, fajta tulajdonosok Pitbull, Bull Terrier és Amerikai Staffordshire terrier kutyákról?

Figyelt kérdés

Mindenképpen egy ilyen 'izom' kutyát szeretnék.Dobermannal is szemeztem már,de ő nekem egy kicsit már a magas kategóriába esik.(mármint..szó szerint magas.személyesen nem találkoztam még dobival,de képeken is elég magasnak látszik :()

Érdekelne,hogy kinek milyen tapasztalatai vannak a fent fesorolt fajtákkal.Millió egy weblapot át tudnék nézni a fajta jellegzetességeiről,és a kiválasztott kennelek gazdijait is faggathatnám a fajtáról,de engem leginkább egy olyan 'átlag gazdis' tapasztalat érdekelne róluk mint amilyen én is leszek.


Mik voltak a nehézségek (mert minden kölyökkel vannak akár fajtakutya akár nem..:D)? Mikre kellett nagyon oda figyelni? Mik voltak a kölyök rossz-jó szokásai? Mennyire jöttek ki más kutyákkal (idegen,otthoni)? Nehéz volt őket szocializálni? Mennyire jön ki a ti kutyátok gyerekekkel (saját,idegen)? Mennyire gyakran hordjátok egyáltalán közösségbe?


Ééés..kitől vásároltátok? Ez mondjuk nem fontos én is tudok keresni nekem való személyeket/helyeket,de azért érdekelne,hogy kinek honnan lett meg nem nagyon reklámozza magát általában ilyen fajtákkal foglalkozó személy. :)



2019. szept. 25. 14:16
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

Az "izomkutyát akarok" kifejezéseddel már eleve rosszul kezdesz, kicsit visszásnak tetszik. :)

De legyen, volt amstaff gazda. Egy nagy gyerek, igazán megfelelő egy nagy macinak, kanapékutyának ha úgy tetszik. Ezzel persze nem azt mondom, hogy nem kell kivinni sétálni. :) Nagyon ügyes, aktív, és szuper okos, nagyon jól tanítható. Végtelenül kedves a családtagokkal, és őszintén mindenkivel, akit a gazda is kedvel. Figyelni kell már kiskorától kezdve hogy ne ugráljon fel, mert szeret. Ha nagyon nem foglalkozol vele, előfordulhat hogy majd ő lefoglalja magát az udvaron, pl ás, de ez minden kutyánál előfordul. Képes átmenni husky-ba úgymond, ha nem kapott figyelmet, mert délelőtt dolgoztunk, akkor hosszan vonyított, és olyan volt mintha beszélt volna, egyáltalán nem kutyás hangok jöttek ki belőle, de rengeteg ilyen husky videó van fenn neten. :D Szószerint panaszkodik. Tehát ha nem foglalkozol vele, a szomszéd életét is megfogod keseríteni. Ha egy kicsivel kevesebb foglalkozást kapott, és tudja hogy hétvégén otthon vagyunk, már hajnal ötkor kel és vonyító hangot ad ki. Az idegeneket viszont nem engedi be a házba, legalábbis nálunk nem. Előfordult már majdnem kisebb baleset belőle. Rakd ki a kutya harap táblád, mert a miénk az idegen behatolókat, ha úgy jöttek be, hogy eleve nem ismerte őket, és család tag sem volt ott, azt nem garantálom neked hogy nem megy neki, és hogy az illető éppségben távozik a házból. :) Kutyákat és cicákat is szerette, ha a másik kutya neki ment, ő akkor sem támadt, soha nem morgott, kézből elvett mindent, akármikor elé lehetett nyúlni. Persze a cicával csak egy ok miatt volt nálunk gond. A kutya játszani akart, volt hogy a szájába vette a cicát és hordozta. Csak egyszer mikor így ugrabugrándozott körülötte, sikerült kicsit megnyomorgatni szegény macskát. Félreértés ne essék, nem harapott bele, nem tépte szét.

Összességében nagyon nagyon sok szeretet kell neki, embercentrikus, kedves, és jól tanítható.

2019. szept. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kérdést az Amstaff és Pitbull tartók clubja nevű FB csoportban tedd fel.



BTW

Pitbull tenyésztő itthon kb 2-3 max 4 van talán

2019. szept. 25. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
41%
Pitbullt ne akarj más kutyákkal szocializálni. Rossz vége lesz. Inkább olvass utána szakirodalomban ne pedig "millió egy" akármilyen oldalon
2019. szept. 25. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
69%

Miért akarsz ilyen kutyát?

Azért ezeknek a fajtáknak én nem indulnék úgy neki, hogy én is tudok találni nekem való tenyésztőt, pont ezeknél a fajtáknál nagyon nem mindegy, honnan hozod, és igenis fontos lenne mások tapasztalata. Szóval a helyedben megkeresném először is a fajtamentést, mert ők is tudnak segíteni, minimum abban, hogy honnan NEM szabad kutyát hoznod (a hírnév ellenére akár), illetve ilyen kutyák gazdáit tömörítő csoportot, közösséget is megkeresnék, és kérnék tapasztalatokat.

2019. szept. 25. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

Pitbullunk van itthon. Mentett, egy cigánytelepről lett mentve, ahol harcoltatták, aztán, mikor nem vált be, kidobták. Majdnem meghalt. Hát, kennelt azt nem tudok javasolni, én örökbefogadás párti vagyok.


Na, a pitbull. Nem elsőkutyás gazdának való. Nem is olyannak, aki nem szakértő, mert baj lehet belőle. A miénk egy birka, de csak azert, mert jómagam értek hozzá, plusz rendszeresen járunk az összes kutyánkkal suliba és sportolni is. Ahhoz, hogy ezek a kutyák "bújós mackók" legyenek, szakértelem, következetes nevelés és rengeteg fizikai és szellemi fárasztás szükséges. Ha ez megvan, akkor egy imádnivaló, tökéletes kanapékutya. Ha nincsenek az igényei kielégítva, akkor nem az...


A mozgás és szellemi fárasztás igényt (a mi példányunknák, nyilván az igeny egyedenként eltér) úgy képzeld el, hogy egy nap minimum 10 km-t futunk vele, plusz kutyafutiba megy este, plusz még van én foglalkozom vele engedelmes feladatokat, vagy obedience-re járnak kedvesemmel suliba. És ezt minden átkozott nap. Szóval tényleg csak annak ajánlom, aki a kutyájával valóban akar foglalkozni, akar vele időt (sokat) tölteni, élvezi is ezeket a kutyás dolgokat, és persze ne feledjük, hogy nem sajnálja a pénzt sem.


Azért ezek közepes méretű kutyák, hatalmas izomtömeggel. Ahhoz, hogy egészséges legyen, szép csillogó szőrű, egy 50 k-val lehet számolni egy hónapban a fenntartására (kaja, táplálékkiegészítő, vitaminok, porcerősítő, rágcsál, külső + belső élősködők elleni védelem, suli stb).

2019. szept. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Bullterrierünk volt. Márciusban ment el. Makacs, önfejű, tojik a világra. Nehezen nevelhető, de cserébe nagyon vicces malacok. Fiatalon képtelenség lefárasztani, hatalmas energia van bennük.

Határozottság és humorérzék mindenképp kell hozzájuk, másként keserves évek elé néztek. Első kutyának semmiképp nem ajánlom.

Nekünk fajtamentős volt, allergiás, ekcémás, de egyébként meglepően sokáig bírta, kb 14 évesen altattuk el. Leállt a veséje, és sajnos semmi nem hozta vissza már :( a veséjük az egyik gyengéjük, sajnos sokan fiatalon rámennek valamilyen vesebetegségre. Az izomkutyaságról meg annyit, hogy félt a csivaváktól :D

2019. szept. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
18%

Igen,izom kutyának mertem nevezni egy izmos kutyát,micsoda egy kezdő és tapasztalatlan gazdi lehetek.

Közép méretű,kissé zömök,nagy fejjel.Izom kutya.Találj már legközelebb valami olyat amibe logikus is bele kötni könyörgöm,mondhattam volna bármi mást is akkor is rosszul kezdek neki,nem? Mindegy gyakorin az ember mit mond akkor is egy kezdő pancser máshoz képest,tudom a kommentelők 90%-a meg tökéletes gazdi megfelelő szaktudással.Kár,hogy sokszor sehol semmi.:D


Na mindegy,a lényeg,hogy legalább itt is volt pár hasznosítható információ is a normális válasz (..részeket) és a személyes tapasztalatokat mindenkinek nagyon köszönöm.


Facebookos csoportokban is érdeklődtem hogy személyes tapasztalata kinek mi,de belföldről biztos,hogy nem fogok venni sem Staffordshire-t sem Pitbullt.A bull terrier kenneleknek talán még tudok adni egy esélyt,ha az a fajta nyeri el a tetszésem jobban.Ebből a fajtából ismerek is egy magyar tenyésztőt akivel nem rég találkoztam a nyár eleji 2 x CAC kiállításon.Staffordshire tenyésztőket is láttam elvétve CACIB-on,de nem igazán nyerték el a tetszésem,kiállításra vitt egyedek ide vagy oda szerintem kezdők lehettek mind a ketten.Amolyan 'pénzem és időm van,de szaktudásom minimális' tenyésztőknek tűntek,de másnak is feltűnt,hogy sűrűn jártak előtte versenyen.Kutyák is elég izgatottak voltak,szóval..hagyjuk kategória.Pittel nem találkoztam bár szerintem azt nem is igazán hordják kiálltásra MO.-n. :D


Nem azért kérdeztem itt sem mert nem tartottam még kutyát,vagy ne lenne magával a fajtával személyes tapasztalatom pusztán érdekelt,hogy ki miként élte meg ezeknek a fajtáknak a nevelését,mik voltak a nehézségei az adott gazdának az adott kutyával..Az meg,hogy honnan volt megint érdeklődés hátha kapok egy pontos kennel nevet akinél érdeklődhetek hogy mi a helyzet,nem azért kérdeztem,mert 100% hogy rögtön onnan vennék ha tenyésztős,ha szaporítós,ha menhelyes.Illetve nyílván ha negatív tapasztalatot látok és leírja az illető,hogy a sarki kisbolt mellett találta/vette az ebet akkor rögtön tudni fogom,hogy a komment nem túl hasznos mert a kutya egy szaporítós idegselejt is lehet azért volt neki problémás az ebe.:'D

Előtte Cane corso testvér párom volt 12 évig,de sajnos pár hónapos különbséggel mind a ketten elhunytak.Egyikük daganattal,a másik meg akár mit csináltam,akár kit hívtam hozzá segítségnek ment a testvére után..

Előttük aki keményebb dió volt az egy amerikai bulldog kan,meg egy nyugodtabb,de szintén nehéz eset ránckirály masztiff.

2019. szept. 26. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szép is, mikor valaki két profilról írkál, és belezavarodik, hogy melyikkel tette fel a kérdést :D
2019. szept. 26. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az a fura, hogy ha ekkora tapasztalatod van, akkor miért kérdezel pont gyakorin?


A leirtak alapján volt dolgod több masztiff típusú kutyával, az se rosszabb a bull-type-nál. Kérdezd majd meg a tenyésztőt az apróságokról.


Nagyon magas lóról beszélsz, meg az ideggyenge bolt elé kikötött szapis szar szövegektől kinyílik a zsebemben a bicska.


Tudod, a magdfajta "izomiutyakellmerazmenő" debilek miatt vesznek magukhoz az olyanok, mint én mentett piteket. Ez az ostoba ember végterméke. Úgyhogy több tiszteletet! Btw, elárulom, hogy a mentett pitem garantáltan ezerszer jobb kutya, mint a te akármilyen kennelesed valaha lesz. A génállomány+ előélet egy dolog, az aktuális gazda szenélye+hozzáértése a másik, hangsúlyosabb. Neked ez utóbbiból csekély van...

2019. szept. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Köszönjük a kamut te senkiházi szar alak.
2019. szept. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!