Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Goldenemnek nagyon hullik a...

Goldenemnek nagyon hullik a szőre, ez normális? ( többi lent)

Figyelt kérdés

Eddig is nagyon hullott a szőre, de amikor megfogtam egy tincset és elkezdtem húzni akkor nem jött ki, most viszont kijön mindenestül, persze nem minden hol, hanem a nyakától a háta közepéig. Minden nap megfésülöm, nem tudom mi lehet a baja.

Szerintetek beszéljek állatorvossal, vagy ez természetes ilyen szőrű kutyáknál.

Előre is köszi! :)


2010. júl. 18. 20:02
 1/6 anonim ***** válasza:
az én rottweiler kutyáimnak is hullik a szőrük nyáron.
2010. júl. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Szia.

Ez azért lehet mert álltalában 30-35fok van, és az állatok ezt rosszabul viselik mint az emberek.

Nekem egy nyuszim van és naponta kefélem a szörét de így is nagyon hullik.Mert ha kevesebb a szőre kevésbbé van melegük.

2010. júl. 18. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szia, nem gond, vedlik mert nagyon meleg van:( fésülgetni kell.
2010. júl. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Oké, köszi :D
2010. júl. 18. 20:40
 5/6 anonim ***** válasza:

Természetes, hogy az ilyen szőrű kutyáknak hullik a szőrük (vedlenek). Látnád az én németjuhász keverék szukámat, naponta annyi szőrt kefélek ki belőle mostanság, hogy a csomó akkora, mint egy jól megtermett macska =).


Amúgy a kutya nem azért vedlik, mert meleg van =). Ez nem olyan, hogy, meleg van, vedlek egy kicsit, hideg van, növesztek a bundán 2 centit =). A melegben a kutya liheg. Ők így "izzadnak". Helyesebben párologtatnak.

2010. júl. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, ezt hívják csomós vedlésnek :D. Ne aggódj ennyire :).
2010. júl. 19. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!