Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudják a menhelyek,...

Honnan tudják a menhelyek, gazdik hogy a keverék kutyáik, vagy kutyáik kölykeik milyen fajtákbol áll?

Figyelt kérdés
2019. nov. 19. 10:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
99%
Sehonnan, a külső jegyek alapján tippelnek.
2019. nov. 19. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
71%

Vagy pl ahonnan elhozzák tudják melyik kutya ellette, és melyikkel párosodott.

Falu helyen gyakori.

Pl anyukáméké is puli-németjuhász, tudják, mert ahonnan hozták a 2 családi kutya párosodott és abból lettek a kicsik..

2019. nov. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Van, amikor csak tippelnek, van, amikor még azt sem tudnak, van, amikor ismerik a szülőket vagy legalább az anyakutyát, van, amikor látszik a kutyán egyik-másik egyértelműen. Meg ha valaki rászánja azt a pénzt, van lehetőség genetikai vizsgálatra pár generációig visszamenőleg. (Ez utóbbit menhelyek nem fogják megtenni, a gazdik megtehetik: [link] )
2019. nov. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

Ahonnan én hoztam nem tudták mi lehet benne. Elég érdekes egy alom. Testvér kutyák közt volt kisebb tacskó méretű és nagyobb is.

Én anno írtam ki ide egy kérdést, hogy milyen fajta lehet benne. Beaglere és vizslára tippeltek.

Most 7 hónapos és kezdődnek látszani rajta egyes fajta jellegek jobban ki lehet következtetni mi lehet benne. Most már állatorvosom szerint is vizsla és sztaffi.

2019. nov. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
81%

Van rá lehetőség, hogy DNS vizsgálattal megállapítsák a kutya "fajta összetételét".

De nem olcsó. És vajon tényleg számít?


[link]

2019. dec. 2. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
69%

Sajnos a menhelyesek 80%a nem ért a kutyafajtákhoz.


Egy barátnőméknek adtak óriás schnauzer keverekét menhelyen.Mondván spániel meg valami terrier keverék és 20 kgnál nem lesz nagyobb. Kiemelték,hogy panelba lesz. 40 kgos lett a kutya felnőttként.El kellett ajándékozniuk,mert barátnőmék nem bírták el mikor megnőtt (akkor 14 évesek lehettünk) Ő meg a húga nem bírta sétáltatni,elrántotta őket.Meg egy 40 kgos kutya amúgy sem egy 10 meg egy 14 évesnek való,hogy sétáltassák. Anyuka sem bírta el. Apukára hallgatott,csak ő tudta sétálni,de apuka az reggel 8 kor elment és este 8 kor ért haza. így 2x ő vitte le, napközben meg anyuka meg barátnőmék fogták. Idővel ez teljesen élhetetlen lett. Apuka besokallt. Így valami ismerőshöz vitték kertes házba. Ha valóban 15-20 kgis lett volna akkor barátnőmék vagy az anyukájuk tudta volna sétáltatni,nem kellett volna hozzá apuka. Így ők megfogadták többet menhelyről nem hoznak.


Akkor többször észre vettem menhelyek oldalán,hogy egy bichonra is képesek azt írni,hogy puli keverék,pedig látszik hogy nem. Vagy törpe schnauzerre hogy puli keverék,mert a menhely mindenki aki loncsos csak puli keverék lehet,hát nagyon nem.


Sokszor téves az információ.


Alapjában véve egy jobban kutyafajtákhoz értő ember megmondja milyen keverék lehet,van hogy az egyik felmenőre hajaz vagy testalkat,szőr,minta stb.


Persze teljesen csak egy DNS vizsgálattal lehetne kideríteni.



De ha pl lakásban laksz és kisebb termetű kutyát akarsz,akkor kölyköt nem javasolok,mert nagyon nem tudják a menhelyesek megsaccolni mekkora lesz,max ha anyukával együtt vitték be..ha pl palotapincsi az anyuka,akkor biztos nem lesznek a kölykei 2-5kgnál többek.

2020. szept. 8. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj..többnyire ha egy keverék kutya zsemle színű és lóg a füle akkor már akármilyen össze ment,nyurga,hosszú,magas,kunkori farkú arra rámondják,hogy labrador vagy vizsla keverék.

Minden lapos,törpe,hosszú kutya tacskó keveréknek van mondva.

Minden pöttyös kutya a soktól a pár pöttyig dalmata,még akkor is ha harlekin német dog jellege van.Minden állófülű,fekete/fehér/ordaszerű/barnás kutya nj keverék.:D


Mindenre legtöbb esetben csak rámondanak valamit.

Ha nagyon nagyon fajta jelleg valamelyik kutya csinálnak egy DNS vizsgálatot,de..ez is ritka

Ami pitbú'nak néz ki az pitbú' akkor is ha amstaff.

2021. máj. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

#6, vannak 100kg-os kutyák is. Szerinted azokat is izomból tartják vissza? Bármilyen kicsi lehet egy kutya, nevelni kell, nem úgy működik hogy nem tudom izomerővel visszatartani, akkor kidobom. Felelőtlenek voltak, nem a menhelyesek tehetnek róla. Egy keverék kölyök mindig zsákbamacska, kb csak tippelni lehet milyen lesz.

És egy 40 kg-os, sőt sokkal nagyobb kutya is, igenis való 14 évesnek, csak meg kell nevelni. Pici kölyök kora óta nagyon sok idő és lehetőség lett volna rá.

2021. máj. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%
Amúgy én nem tudom, de nem is érdekel különösebben. Ha túl sok felesleges pénzem lesz, majd csináltatok DNS vizsgálatot. Az anyja németjuhász szerű, amúgy tök jagd terrieres a kutyám, akkora is, az egyik tesója meg barna, tacskó formájú. Én már nem tudok semmit :D
2021. máj. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
88%

#8 Ezt akartam írni, nem a kutya hibája, én 48kilósan az 56kg-os rotimmal laza pórázon sétálok.

Izomból nem sok kutyát lehet visszatartani, mivel a saját testsúlyuk többszörösét képesek elhúzni.

2021. máj. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!