Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez így nem mehet tovább! Mi...

Ez így nem mehet tovább! Mi lenne a megoldás?

Figyelt kérdés

Az a problémám,hogy séta közben állandóan húz a kutyám.

Negró egy menhelyi kan kutyus. 4 éves és ivartalanítva van. Magyar vizsla - whippet keverék. Úgy 20 kg körül lehet. Minden nap 1x megyünk sétálni, délután, mikor hazaértem a suliból. Kertes családi házban élünk, így az udvaron tud futni. Estére bemegy a kennelbe. Már próbálkoztunk minden módszerrel, hám, nyakörv, egyik sem használ. Végül egy enyhébb fojtónyakörv mellett döntöttem. Műanyag szivacs bevonat van rajta, hogy kényelmes legyen a kutyának. És itt most kihangsúlyoznám, hogy NEM eszközök érdekelnek, hanem módszerek, technikák, amikkel le lehetne szoktatni erről a rossz szokásáról. Kölyökkorában sajnos nem vittük rendszeresen sétálni, így alakulhatott ki a húzás. Már próbáltam azt a módszert, hogy ha húzni kezd, akkor megállok, de nincs semmi eredmény. Mi lenne szerintetek a helyes módszer?



2019. nov. 20. 16:46
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
74%
2019. nov. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%

Én saját tapasztaltot tudok megosztani veled.

Én 8 éves kutyával voltam így. Beagle és németjuhász keverék. Ő 25 kg körül van.

Nem tanítottam, elhanyagoltam 8 éven keresztül. Még nagyon kicsi voltam mikor hozzám került kB 10 éves lehettem.

Én először az alapokat tanítottam meg neki ül, fekszik stb. Aztán a kertben gyakoroltam vele itt simán ment. Aztán az utcán húzott nagyon nem figyelt. Fej hámot használtam. Eleinte nem vettem le róla séta alkalmával majd egyre ügyesebb lett. Én nem használtam jutalomfalatot nála mert nem érdekli. Aztán ha fűre értem vele megtanulta ha le ül és nyugodtan várakozik leveszem róla és szimatolhat.

Ha ügyes volt le vettem róla ha rossz vissza. Megtanulta mi a helyes viselkedés így mára ott tartunk, hogy egy laza nyakörvbe sétálunk és nagyon ügyes.


Fejhámot én tudom ajánlani de ez mindenkinél válik be. Ő szépen megtanulta így lehet más kutyának más segít.

Ha érdekli a jutalomfalat akkor az is segíthet, hogy eleinte ház előtt vagy kertben vezetsz az orra alatt egy jutalomfalatot szorosan a lábad mellett majd később feljebb tartod a jutit aztán elhagyom.

2019. nov. 20. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
55%

Nagyon egyszerű, nem tart téged gazdájának a szómolyan értelmében, hogy elfogadja, hogy te diktálod a tenpót, te mész elöl, te határozod meg az irányt, és mint olyannak, neked van "jogod" először feltérképezni a környezetet.


Ez nyilván nem rosszindulat részéről, egyszerűen csak úgy van vele, hogy oké, gazdi dolga, hogy loholjon utánam sétán, míg én szépen levezetem az ösztönenergiáat. Teljesen mindgy, mit teszel rá, húzni fog. Ha megfojtod, akkor is húzni fog. Sőt, bálunk pl engem nem húz a kutya, párom az mint a győzelmi zászló, lobog utána.

2019. nov. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Apukámat tartja a falkavezérnek, de rám is hallgat, ha erélyesen szólok rá. Én szoktam minden nap tanítani.
2019. nov. 20. 17:18
 5/16 anonim ***** válasza:
62%
Vidd el futni. Azaz fuss vele napi egy orat heti otszor. Itana milyen erdekes lesz,h nem fog huzni. Idod megvan ra ugy latom. Mas megoldas nincs.
2019. nov. 20. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Kutyasuliba kellene járnotok, ha ezzel is gondok vannak. Egyébként szabadon mennyit mozoghat séta közben? És ugye egy agár-vizsla keveréket nem a kertben, kennelben tartasz télen, hanem lakásban?
2019. nov. 21. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Nem, kinti kutyus. Télen, ha nagyon hideg van, aludhat a pincében. A kocogás jó ötlet, már apukámmal gondoltunk rá. Ahhoz nem kell valami külön hám?
2019. nov. 21. 20:18
 8/16 anonim ***** válasza:
66%
De az agár is és a vizsla is bentre való kutya! Mi a fenének hiszed, hogy ki..szva a kertbe rendben lesz ezen kutyák keveréke?! Ha te csak ennyire vagy tudatos és értelmes gazda, egyáltalán mi a fenének neked kutya? Persze ha egy szimpla lazapórázon sétára sem tudod megtanítani, ha még a rendszeres sétáltatáshoz is lusta vagy, nincs is több kérdésem. Inkább választottál volna valami plüsskutyát. Ehhez nincs elég felelősség tudatod. Se iq-d.
2019. nov. 21. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
50%

Meg is van a gond. Az agár és a vizsla is vadászkutya. MINDEN vadászkutya elképesztően hű, lojális a gudájához, értsd úgy, hogy ők akkor boldoogk, ha a gazdi körül lehetnek. A történelem során, az ilyen jellegű vadászkutyák (nem a hajtók, pl kopó, amelyik hatalmas kopó/véreb falkában hajtotta fel a vadat pl vadászatok alkalmával) mindig a gazdájukkal pihentek bent a kályhánál, dolguk vegeztével. Etológiai szempontból, kontrétan kínzás neki az, hogy kitaszítjátok a kertbe egyedül. Plusz, vajmi kevés neki az a foglalkozás és idő is, amitnígy veled/veletek tölt. Persze, hogy nem fog normálisan sétálni pórázon, hiszen nincs meg vele a kialakult kpcsolat, szoros kötelék, amelynek réven egy eszen, intelligens vadászkutya engedelmeskedne neked.


Fiziológiai szempontból, a vizsla és az agár is rövidszőrű, aljszőrzettel nem rendelkező kutyák. Ezt az egyrétegű, rövid szőrt úgy kell érzetre elképzelni, mintha te egy szál pólóban veszelnéd át kint a telet. Ez a szőrzet. E kutyák, hosszú, vékony végtagokkal, szikár, áramvonals felépítéssel rendelkeznem. Egy gramm zsír nincs rajtuk, így az ízületeik, porcaik, és bizony a létfontosságú szervek is többé-kevésbé védtelenek. Itt jön képbe részetekről a szekunder kínzás, ami már fizikailag okoz rosszat a kutyának.


Tudod, elhiszem, hogy te csak egy gyerek vagy... de a jó édes apádat, úgy b@@@sznám ki télire egy szál pólóban a kertbe, hogy reccsenne, aztán mikor már eléggé lilul a lába, vagy kaparja az ajtót, akkor TALÁN leengedném a pincébe. Szégyellje magát, hogy erre tanítja a gyerekét, és kínoz egy védtelen állatot!

2019. nov. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
A degradált, agyilag visszamaradott embereknek (utolsó 2 válaszoló) csak annyit fűznék hozzá, hogy a kutya kintre való, évezredeken keresztül a szabadban élt, és kíváncsi lennék TI mennyire vagytok példagazdák... A kutya teljesen rendben van, a kapcsolatunk is normális. A semmirekellő szobakutyáitokkal pedig elmehettek a bús p*csába
2019. nov. 22. 18:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!