Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámnak panikrohamai...

A kutyámnak panikrohamai vannak. Nem túlzok, bizonyos esetekben szinte már kezelhetetlenségig fokozódik. Van erre valami megoldas? Kutya oktató? Esetleg állatorvos? Többi lent.

Figyelt kérdés
Ez a kutyus barhonnan kijön szóval vihar idejére még biztos helyre sem tudom zárni. Ha vihar van mostmar odaig fajult a dolog, hogy egesz egyszeruen addig szórakozik míg felmaszik a kapun es kimegy. Tegnap ejjel a legnagyobb jegesoben szaladgalt az utcan de mint valami őrült. Ilyenkor egyaltalan nincs magánál, szinte azt sem tudja, hogy hol van. Készítettünk neki egy kennelt arra az időre ha epp mindketten dolgozunk és veletlen jön a vihar ott biztonsagban legyen. Ez a kennel nagy is vedett is az elemekkel szemben. 175 magas és lám onnan is kimaszik, ha epp nem maszik ki feltepi a drótot. Csak par óráról van szó. Játszva van vele szeretjük is, tényleg jó sora van itt. De az a helyzet, hogy mostmsr komolyan aggodom miatta.

2019. szept. 9. 10:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
69%
Enyhébb esetben lehetne szoktatni a zajokhoz úgy, hogy zivatar idején vele vagy, de nem babusgatod, mert azzal csak megerősíted, hogy félnie kell, hanem nyugodtan viselkedsz, játszol vele. Vagy lehet olyat, hogy játék közben megkérsz valakit, hogy tőle távolabb kezdjen el valamivel nem túl hangosan durrogni (pl. töltetlen légpuska). De ilyen súlyos esetben nem tudom, hogy működne-e ez. Amíg ennyire pánikol, hogy már magára veszélyes vagy be kell zárni egy bombabiztos kennelbe vagy ami jobb, be kell engedni a lakásba, lehetőleg egy csöndesebb részébe (pince például) és lehetőség szerint vele lenni és nyugodtan viselkedni.
2019. szept. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Van erre az esetre nyugtató zselé/gél a kutyáknak.

Zárd le a pincébe, ha van. Onnan nem jön ki.

2019. szept. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Olyan kennelt készítsetek, melynek alja betonozott, és vasbetonhálóból készült minden oldala, illetve a teteje is, tehát felülről is zárt legyen (persze fedél is legyen rajta fent, hogy ne ázzon be).

Ebből nem tud kijönni.

Ha otthon vagytok, akkor pedig legyen veletek vihar idején a lakásban.

2019. szept. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
10%
Készíthetsz 8 méter magas kenelt vasbetonból, akkor is megtalálja az utat. Vegyél rendes láncot, aztán kösd ki. Lehet engem szidni, hogy állatkínzó vagyok, de eddig egy kutyának se lett abból baja, hogy kikötötték. Vagy költsé egy vagyont kenelre, és reménkedj, hogy az utcára kiszaladva nem ütik el.
2019. szept. 9. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ennek a kutyának határozottan rehabilitációra van szüksége, nem elzárásra! Persze ideiglenesen megteszi, hogy ne tudjon elszökni és kárt tenni magában/másokban, de hosszú távon ez semmiképp sem megoldás. Én beszélnék a helyi kutyás egyesületeknél az oktatókkal, ők általában szokták ismerni a környékbeli szakembereket, akik tudnak segíteni.
2019. szept. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
81%

Egyetértek azzal,hogy a bezárással nem oldod meg a gondot.Vagy legalábbis nem véglegesen.Ezzel orvost nem tudsz felkeresni ő legfeljebb nyugtatókat tud ajánlani,de az is csak akkor megoldás ha viharnál ott vagy és be tudod neki adni,illetve folyton ezt se lehet.Ősz van,tél jön most 6-8 hónapon keresztül nem tömheted nyugtatóval se.


Vagy ha más nem ott a lakás.Miért nem mehet addig be? Miért nem maradhat a lakásban otthon? Tesztek fel kutya ajtót és HA AKAR kimehet üríteni,ha el akar bújni ott a biztonságos lakás. (meg úgy máskor ha esik miért ne lehetne bent főleg ha azt mondid,hogy szeretitek?)

2019. szept. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szivesen beengednem, de az egyik, hogy alberletben vagyunk a masik pedig, hogy a lakasban is ugyan ugy nem tudom megnyugtatni, mert ossze vissza szaladgal ugral egyszoval feldult. Meg kellett varnom a multkor is, hpgy lenyugodjon es utana teljesen belebujt az olelesembe. Rettenetesem sajnalom es aggodom erte. Azert gondolom, hogy valami pszihes gondja vam mert ilyenkor rettentlen nyaladzik. Megkotni nem opcio mert ugral es meg a vegen felakad valahova. Ha a pincebe lezarnam szerintem megbolondult. Nem tudnam racsukni az ajtot mert azt sem tudna, hogy mi van. En megmondom oszinten allatorvosra gondoltam de az valóban nem allapot, hogy a kutya teljesen le legyen szedalva. Mert mikor nincs vihar hihetetlen nyugodt es nagyon konnyen tanítható is. Alapbol ki sem szokott szokni, csak most egyszeruen a vihar elol akart elfutni.
2019. szept. 11. 09:13
 8/12 anonim ***** válasza:
83%
De ez a gél pontosan ilyen helyzetekre van kitalálva! Beszéld meg az állat orvossal, próbáljátok ki. Majd meglátod, hogy használ-e.
2019. szept. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
76%
A mi kutyank detto ugyanez csak tuzijatekkor is, egyszer 10 kmre szokott el. Elso szokesnel felraktunk ra biletat telefonszammal,szerencsere nem utottek el es visszahoztak. O is ugrik helybol 2 metert siman,semmilyen kerites nem mukodik. Mar 2 honapos koraban is kimaszott a masfel meteres keritesen... Nekünk csak az segitett,hogy tuzijatekkor soha nem hagyjuk egyedul,lehetoleg nagy viharban sem. Es most lehet le leszek pontozva de van egy lany kutyank is, a szerelme, rajottunk,hogy nelkule maximum a haz ele megy ki. Nem megy messzebb,mert nem akarja itthagyni. A lany kutyank meg lusta kenyelmes,egyaltalan nem szokos. Nalunk ez valt be.
2019. szept. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Xbox imádo ***** válasza:
0%
Szelektáld ki.
2019. szept. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!