Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menyibe kerül a kutya törzskön...

Menyibe kerül a kutya törzskönyveztetése ha szülei fajta tiszták de nincs törzskönyvük?

Figyelt kérdés
Állatorvos tud törzskönyveztetni?
2010. júl. 19. 10:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha a szülőknek nincs törzskönyvük, akkor nem lehet csináltatni!
2010. júl. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%
Előző vok. Amúgy 5-6 ezer Ft a törzskönyv.
2010. júl. 19. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Csak törzskönyves szülők kölykét lehet törzskönyveztetni.

Te nem tudnád akkor sem, csak a "tenyésztő", akinél született a kiskutya.

2010. júl. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A törzskönyv a származást igazolja. Ergo, ha a szülők nem törzskönyvesek, nem tudható, kik voltak az ő őseik, tehát nem lehet a származást igazolni.

A mudi azt hiszem kivételt jelent, ők kaphatnak ún. B törzskönyvet. Ehhez a MEOE helyi irodájába kell bemenni, ott elmondanak mindent.

2010. júl. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
13%

De lehet nem tk-sszülök köjkeit törzskönyveztetni genetikai vizsgálat révén, és ezután ha fajtatisztának állapítják mega kutyát, akkor kiadját a B törzskönyvet.

Tudom mert egyrészt MEOE tag vagyok, meg ismerősnek is csináltak már ilyet.

2010. júl. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
előző vagyok: elnézést a helyesírási hibákért.
2010. júl. 19. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
74%

B törzskönyvet nem kaphat minden fajtájú kutya, kedves MEOE tag.

(amúgy meg a MEOE tagságot bárki megkaphatja, aki befizet 6.000 forintot, ettől még nem lesz tájékozottabb...) :)

2010. júl. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 Akiteki ***** válasza:
100%

A törzskönyvet az adott állatfajtát gondozó szervezet vezeti.

Amit a kutyáknak (macskáknak, lovaknak, szarvasmarhának) kiadnak, az egy kivonat, igazolás az adott egyedre vonatkozó adatokról a központi nyilvántartásból.

Mivel a nem törzskönyvezett kutyák ebben a nyilvántartásban nem szerepelnek, igazolást sem kaphatnak az utódaik.

"B" törzskönyv sem létezik már régen, csak "Regisztrációs lap" némely kis létszámú magyar fajtának. Ezzel el lehet menni munkaversenyekre, ha kérik a fajtatisztaság igazolását, de nem lehet tenyészteni.

2010. júl. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Mert nekem egy 8 hónapos Magyar Vizslám van és apjának anyának megvan a fajtavizsgálata de nincs nekik Törzskönyvük!Akkor az én kutyámnak már nem lehet törzskönyve?
2010. júl. 19. 15:22
 10/14 Winner of Royal Hill ***** válasza:
100%
Tömören,röviden: NEM.
2010. júl. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!