Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azt hallottam, hogy kiskutyákn...

Azt hallottam, hogy kiskutyáknak nem szabad Pedigree tápot adni, max Friskies-t, vagy Purinát. Ez miért van?

Figyelt kérdés
2010. júl. 19. 13:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
11%
ez hülyeség szerintem! Az én kutyám rendszeresen azt kapott kölyök korában (meg Eukanubát) és gyönyörű kutya lett belőle!
2010. júl. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
18%

Ez szerintem is hülyeség.

Az én kutyám is Pedigree Adult tápot eszik már, és teljesen egészséges, jó kondiban van, szép a szőre is. Ő egy collie kutyus, kiállításokra is el szoktam vinni, több CAC címe is van már. Ha nem lenne egészséges és szép, akkor nem ismernék őt el, mint szép kiállítási kutyát.

Csak sajnos ezen az oldalon, van néhány olyan sznob ember aki a Pedigree-t sz@ar tápnak tartja.

Úgyhogy egyáltalán nem igaz ez, nyugodtan lehet neki adni a Pedigree juniort a picinek, meg a Friskies-t is.

2010. júl. 19. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Ahonnan elhoztuk a kutyánkat ott mondták, hogy Pedigree-t nem adtak neki, és mi se tegyük, mert korpásodhat tőle a bőre, és ők Friskies és Purina keverékével etették őket.
2010. júl. 19. 13:30
 4/13 anonim ***** válasza:
92%
Én egyáltalán nem vagyok sznob, sőt mondhatni szeény vagyok :) de én szerintem se a pedigree se a friskis se a purina nem túl jó, pont ugyan az van bennük mint a tescos vagycba-s tápban, egyszer hasonlísd össze , meg fogsz lepődni. Én kigazdálkodom neki az acanát, nem sokkal drágább mint a pedigree, mégis a pedigreeben 4% az acanában meg 55% hús van, továbba a prémium tápokban nincs tartósító és színezék, és vágóhídi melléktermék... és ezt tényleg nem sznobságból mondom.
2010. júl. 19. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
10%

Én nem azt írtam, hogy a Pedigree a legjobb táp.

Mellesleg meg nem 4% hús van benne, csak hazánkban a minimális értéket kell feltüntetni, amennyinek minimálisan lennie kell benne. A Pedigree konzerveknek sem 4 % a hústartalmuk. Éppen van itthon konzerv, és az van ráírva, hogy min. 32 % hús és hússzármazékok, ebből min.4% csírkehús, és min.4% nyúlhús.

2010. júl. 19. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%

Ebből a kategóriából akkor már inkább a Pedigree, abból legalább van egyszínű. A Darling (alsó kategóriás Purina termék), Chappy, Friskies mind színesek, ergo tele vannak tömve színezékkel.

Nagyon alacsony a hústartalmuk, és az a 4% is pata, köröm, toll, mindenféle vágóhídi hulladék.

Csak szép csini a zacskójuk, és jó a marketingjük...

2010. júl. 19. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Akiteki ***** válasza:
88%

Egyiket sem.

Olyan kategória mind, mintha Te minden nap csak zsíroskenyeret ennél. Semmi értékes tápanyag nincs benne.

A pedigree meg különösen hatásos szokott lenni az allergiára. Egyszer nyertünk egy zsákkal, gondoltam nem lesz gond, ha néhány nap ezt esznek és odaadtam a kutyáknak. A hosszú szőrű kutyám lerágta magáról a szőrt.

2010. júl. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

Nem a minimális mennyiséget,hanem a TELJES mennyiséget kell feltüntetni törvény szerint.


Látom,itt is megjelent a Pedigreecsodatápforgalmazó-díjnyertescolliekatazonnevelő beíró.

A Pedigree sokolcsó hulladékot tartalmaz(erre mondják virágnyelven,hogy melléktermék),színezőanyagokat,ízesítőket(enélkül egyetlen kutya sem enné meg)és hasonló ilyen jót.

Érdekes az is,hogy az összetételét csak külföldi oldalon lehet megtalálni,nem véletlenül.

Mi is szegények vagyunk,de valahogy sosem voltunk olyan igénytelenek,hogy ilyen színezett izéket etessünk.

Vannak kevésbé reklámozott,de jó minőségű külföldi szuperprémium tápok,nagyon jók,mi ilyet etetünk majd,ha elfogy a Pro Plan.

A mi környékünkön majdnem mindenki szegény,a kutyáik ilyen olcsó tápokat esznek egész életükben,mindig az aktuálisan legolcsóbbat,és feltűnően sok kutya lesz rákos 6-8 éves korára.

2010. júl. 19. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
86%

13.45-nek:

az van ugye ráírva,hogy min.32% hús és melléktermék,min.4% mindkét féle húsból.Legyél erős:ez emberi nyelvre lefordítva annyi,hogy 8% hús van benne,többi értéktelen,szemét melléktermék.

Azzal etetném meg,aki forgalmazza meg reklámozza...

2010. júl. 19. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Általában tollat tesznek bele, hogy a fehérjeértéke magasabb legyen-->de ettől még a beltartalmi értéke roppant csekély.

Másrészt ha prémiumtápot veszel-én az acanával etetem a kuttyokat- jóval kevesebb is elegendő nekik, hisz jóval több hasznos anyag van benne, ergo: már nem is annyival drágább, mit az agyonreklámozott cukizacsis tápok.

Nem beszélve a későbbi,esetleges betegségek költségeiről.

2010. júl. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!