Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen felszerelés kell egy...

Milyen felszerelés kell egy husky kutyusnak?

Figyelt kérdés

1,5 éves jövő héten kapjuk meg szeretném felkészülten várni.

Milyen játékok amiket szeret az udvaron?

Milyen póráz ami megfelelő sétáltatásra (link?) azaz hám (ezt tudom csak húzás miatt kell inkább majd egyszer de azért jobb ha már tudom)


2019. dec. 11. 21:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan az mint egy átlagos kutyának.Puhább és strapa bíróbb rágó játékok egyaránt, labdák, kabalák..

Pórázt javaslok kölyöknek, hogy ne szokjon rá a séta alatt a húzásra.A hám más kérdés. Bármelyik kutya viselhet hámot nem kell ahhoz huskynak lenni. Ha szánt vagy súlyt akarsz vele huzatni azt csak kifejlett egyeddel lehet és speciális (és egyúttal nem olcsó :D) hámmal lehet illetve arra fel kell készíteni megfelelő étrenddel és edzéssel.pikk-pakk nem kötheted 0 tapasztalattal egy szán elé. Te nem fogod tudni irányítani, az ő ízületei pillanatok alatt tönkre mehetnek a hirtelen erőltetéstől.


Ha van nálatok jég, hó, fagy akkor mancs védőnek lehet venni cipőket is, de ezt főként húzó kutyákra teszik,egy sima kertben bohóckodónak nem létszükséglet.

Fekhely bentre,fűtött kennel vagy ház kintre.


KEFE!!! Erősen vedlik a husky. Széles kocka fejjel,és sok vékony szállal rendelkező kefe kell és úgy 2 óra szabad idő néha.(most meg nem mondom hogy hívják az ilyet nekünk 3 méretben is van..) :D

Tálak,körömvágó (vagy időnként állatorvos, kozmetikus).

Öhm..úgy ennyi.

2019. dec. 12. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
26%

Neki csak a szokasos.

Neked kell teli vizallo futocipo es futorujazat hoesesre es minuszokra is.

1-1,5 eves koratol menned kell vele futni. Hoban fagyban hidegben. Neki a -20 fok hoeses a kedven idojarasa. Remeljzk te is szeretsz orakat kinnt tolteni vele naponta.


Addig te beoltozol es kiviszed nagy retre,Margit szigetre es hagyod futkarozni poraz nelkul,miutan atvettetek a visszahivast.


Az osszes kutya kozul ot a legnehezebb visszahivni.

2019. dec. 12. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Ezt a hülyeséget minek kéne futni vele...?

Elég nagy kertünk van a mozgás igénye miatt.

De nem is megyek ebbe az okoskodásba bele mert majd most jön a nem kell ilyen kutya neked stb

2019. dec. 12. 16:32
 4/11 A kérdező kommentje:

Mellesleg nem is ez volt a kérdés. De tudtam jön egy okoskodo és oszza az észt. Minden husky kutyával futnak szerinted? Akkor kértünk van biztonságosan elkeritve (mielőtt a szökés is jönne) hogy a végét nem látod.

A Margit sziget pedig kb 300km van 😂

Köszi hogy írtál

2019. dec. 12. 16:35
 5/11 anonim ***** válasza:
84%

Attól, hogy van kerted még futni, sportolni kell vele.Sétáltatni is kell ugyan úgy csak nem napi 3x hanem elég 1x lemozgatni.. O.o

1.A husky a legmozgékonyabb kutyák egyike. Szánhúzó, munka kutya nem pedig kerti dísz.Így nem ad neked tenyésztő kutyát. :D

Hacsak nem szaporítótól veszed.(..miket is beszélek alighanem igen)

2.Szocializációra,ingerekre szüksége van.

3.Lehet akár 10 hektár földed is nem érsz vele semmit, ha nincs mit csinálnia rajta. Neki kell a mentális és fizikális fárasztás különben szökik, rongál, hangoskodik.


Nem okoskodónak kell nevezni azokat akik értenek a fajtához hanem utána nézni a dolgoknak.

Nem azért veszel kutyát, hogy 'jóvanazúgy elég neki' alapon tartsd nem?

2019. dec. 12. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ez volt a kérdés? Nem!

De köszi, hogy írtál csak minek!?

Azt is tudod minek vettem azt is, hogy mit olvastam eddig róla azt is, hogy honnan van stb Tudsz mindent! Taps...

Tudsz mindent minek kérdezzek!?

Mi lesz a következő kérdésem válaszolsz is rá? Köszi 😂

2019. dec. 12. 21:13
 7/11 anonim ***** válasza:
72%
Szegény kutya. A hülye gazdája azt hiszi hogy ő olyan hülye hogy csak úgy magától futkos egész nap és lefarassza magát. Azóta hogy szuperal a bio kerti diszed?
2020. jan. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Igen, tökéletesen el van a kertben, okoska és a többieknek is üzeni jól erzi magát heti 2-3 séta is megvan nem km-ek de így is jól érzik magát nagyon.

Futkosni tud nagyon ügyes. Tenyészteni nem szeretném de gondolom itt mindenki mindent tud honnan vettem stb

Ilyen okos azaz okoskodo egy brigád egy kitalált nick mögött vicc! 😂

2020. jan. 9. 22:44
 9/11 anonim ***** válasza:
Csak épp a kutya nem ezt mondaná ha nyilatkozhatna..
2020. jan. 10. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Persze mert már volt aki beszélt velük és tudják 😂

Réges régen '60-70-es évekbe is voltak 15 éveket vagy többet is megélt kutyák, és nem volt még minőségi táp stb

Azért ha nem boldog egy kutya, az észre vehető. Nem kell kutya szakértőnek lenni.

De a média azt nyomja amit kell, hogy mindent ellehessen adni és van is aki ezt eszi és veszi is 😉

De a legjobban az tetszik amikor valaki írja, hogy 4h sétáltatni kell 🤔

Nem tudom milyen munka időbeosztása lehet, hogy 8h munka aztán haza ér vagy esetleg óvoda gyerekért stb és még marad este (vagy éjjelig) 4h kutya setaltatásra 😂

De nem is megyek bele, ennyire nem érdekel ez a téma.

Szerintem 80%-a duma sablon szöveg és képmutatás.

2020. jan. 10. 13:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!