Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » MIért nyalja fel a kutya a...

MIért nyalja fel a kutya a földről a pisijét?

Figyelt kérdés

8 hetes kölyök még a sétálást nem kezdhettük meg. A pelust már most nem bírja egyből széttépi. Viszont így ahol éri ott pisil és ha nem figyelünk elkezdi felnyalni mintha csak egy vízfolt lenne. Miért csinálhatja ezt? Ő a második kutyánk de az első 1,5 évvel idôsebb és sose érdekelte a saját pisije kakija. Mindketten tacsik.

Ha látom hogy épp inná fel koppintsak az orrára, hogy nem szabad?


2019. dec. 15. 07:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Vidd ki sokszor. Ha ott pisil kinnt,dicserd meg. Nalunk egy het akart lett szobatiszta a 7 honapos kolyokkutyam. (Igy vettem. Nem akartam kiskutyaval veszodni)

Szerintem tudja,h bennt nem szabad es el akarja tuntetni a nyomokat.

Ne usd meg a kutyat. Ha felni fog toled,oda se jon behivasnal. Elrontod vele a viszonyotok. Annyit mondj neki,h ezt nem itt kene. Es ramutatsz a pisire a szobaban kozvetlenul ott allva.

2019. dec. 15. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
8 hetesen meg a holyag izomzata nem olyan fejlett,h tudja tartani. Majd kb 6 honaposan lesz olyan fejlett.
2019. dec. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
55%
Sokszor vidd ki, pisilni kiviheted ám, csak másik kutyákkal ne érintkezzen és ne szedjen semmit fel a földről. A pelenkára meg nehogy rászoktasd mert utána sokkal nehezebb lesz leszoktatni róla, ezzel pont azt tanítod hogy bennt lehet pisilni.
2019. dec. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
A kerdes nem az volt hogy miert pisil be hanem hogy a pisit felnyalja a foldrol. Majd ha kiclehet vinni es meg lesz minden oltasa akkor termeszetesen viszem ki. Panelban lakunk. A kerdes tovabbra is az hogy MIERT NYALJA FEL A PISIT?
2019. dec. 15. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!