Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Harci sérülés kutyánál, kéne...

Harci sérülés kutyánál, kéne tennem valamit?

Figyelt kérdés

van egy tacskókeverék kiskutyánk, küllemében leginkább arra is hasonlít, nagyon apró szőr fedi, most észrevettem egy kb. nagyobb multivitamin tablettányi hiányos bőrfelületet az oldalán, de olyan hirtelen van ott kikapva mintha kiégették volna kb.

anyum úgy látta hogy egy szomszéd átjáró macskával verekedett, és ott szerezhette, nincs nyílt seb, sem irritációra utaló jel, csak ott csupasz szegény. kell ilyenkor tennem valamit, olyasmire gondolok mint körömvirág krém, vagy sudocrem stb. ami embereknél van bőrgondokra? vagy csak hagyjam és majd kinő?


2020. jan. 3. 21:51
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
Betadinnal bekened ha van, vagy hidrogén-peroxiddal.
2020. jan. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
25%
Dokihoz lenne érdemes elvinni, jobb mintha otthon kísérletezgetnél.
2020. jan. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
10%
Ha nem nyilt seb. Akkor a sheavaj a szort gorsan visszamoveszti!
2020. jan. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Ha nem komoly (szerintem ezt meg lehet állapítani) akkor nem kell ilyenek miatt állatorvoshoz szaladgálni. Betadine minden háztartásban van, kend le vele. A hármas nagyon jó tippet adott a szőr vissza növesztésére.
2020. jan. 3. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%
Nálunk hot spot lett diagnosztizálva. Guglizzd meg, hogy hasonlit e rá az elváltozás.
2020. jan. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%
Szerintem nem feltétlen a cica okozta. Ez tipikus “tacskó dolog”, nagyon sokan beszámolnak róla, hogy kihullik egy kis foltban a szőrük. Az én tacsimnak is volt ilyen baja, a farkán kihullott a szőr egy foltban. Az orvos kék lukácsot adott rá. Kenegettem neki, és 1-2 hét alatt kezdett visszanőni a szőr.
2020. jan. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
nincs betadinunk, néhány napja egyszer-egyszer sudocremmel vagy körömvirágkrémmel kenem be neki ott de nem sok változást látok igazság szerint
2020. jan. 7. 22:31
 8/8 anonim válasza:
Az én kutyám is összebalhézott nemrég egy macskával. (A cica nagyon durván megkarmolta szegénykémet, a kis mafla meg csak szendén elszaladt.) PetMED Seb Spray-vel (csak természetes összetevőket tartalmaz, nincs benne semmi kemikália...) kezeltük, nagyon hamar meggyógyult tőle. Remélem, tudtam segíteni! Jobbulást a kutyusodnak
2020. nov. 5. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!