Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyánál ilyen sebbel mit...

Kutyánál ilyen sebbel mit csináljak?

Figyelt kérdés

Tegnap előtt kezdődött a dolog. a kutyuk gondolom én összevesztek és megharapta egyik a másikat.

és van a nyakán a nagyobbik kutyámnak egy seb. nem túl súlyos mert ahogy nézegettem a bőr sehol sincs felszakadva, és fognyom féle luk sincsen benne, de egy durván fél tenyérnyi helyen már kikaparta a szőrt ami fel is vérzett neki meg kicsit be is gennyesedett. jobb ötlet híján locsoltam rá folyékony betadint hátha fertőtleníti egy kicsit a sebet. egy kb fél órája hallottam h szerencsétlen sírva kaparta a teraszon a sebét ami újra kivérzett de a bőr még mindig nem sérült/szakadt fel.

most akkor a kérdésem az lenne h ez magától be fog gyógyulni neki vagy hivjam ki a dokit hozzá, esetleg ő tud vele ilyenkor mit kezdeni ? csak attól félek nehogy elfertőződjön neki, épp ezért is locsoltam többször rá abból a betadinból.



2013. ápr. 23. 18:54
 1/8 anonim ***** válasza:

A folyékony Betadine-nal csak fertőtleníted a sebet, de nem gyógyítod.

Mellesleg hiába reklámozzák, hogy nem csíp, néha igenis csíp (saját magamon tapasztaltam)

Inkább Octenisept-tel fertőtlenítsd, az hámosít is (tapasztalat)

A fertőtlenítés után kend be Betadine kenőccsel, vagy Dermazine kenőccsel, esetleg Neogranormon-nal.

2013. ápr. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
hívd ki a doki az a biztos ő majd megmondja mit lehetne vele kezdeni , de azért szerintem elég gázos lehet ha sír meg ha gennyedzik , szal dokit hívj
2013. ápr. 23. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
a Betadine nem csak fertőtlenít a seb gyógyulást is gyorsítja.
2013. ápr. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ahogy mondják, Betadine kenőcsöt használj, ne a lötyit!
2013. ápr. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
próbáltam a kenőcsöt is többször de ahogy hozzáér a sebhez vonyítva kiugrik a kezeim közül, és egy kb 60 kilós izmos Bordeauxit nem egyszerű lefogni :)
2013. ápr. 23. 23:58
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia. Ha a seb nem is követeli meg az azonnali ellátást, azért érdemes lenne elmenni egy dokihoz, mert ha a nyakán van a seb, és folyton vakarja, akkor lehet, hogy nem ártana neki egy gallér addig, amíg be nem gyógyul. A doki is szinte biztos, hogy fog adni, hogy tedd rá a kutyára.

A betadin amúgy szerintem jó, mert nekem a műtét uán is azt mondta a doki, hogy azzal kenjem, de szerintem egy gallér is kelleni fog neked.

2013. ápr. 24. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 hersze ***** válasza:
Nekünk kb 2 hónapja volt hasonló esetünk az staffunkal. Játszott a tesójával lett egy kis seb a nyakán másnapra gennyes lett és teniszlabda nagyságúra dagadt.Vittük dokihoz adott neki fájdalomcsillapítót meg antibiotikumot injekcióban.Meg bekente valami fehér krémmel a sebet.Mondta hogy betadinnal kenhetjük és ha nem lohad le a dudor meg nem áll el a gennyedzés akkor 3-4 nap múlva vigyük vissza és kifakassza.Szerencsére felszívódott a dudor és a seb is szép lett.
2013. ápr. 24. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Napsugar11 válasza:

Nálunk is volt hasonló, szintén harapás miatt, de jobb nem is tudni, hogy nézett ki szegényke. Elvittem az állatorvoshoz, leborotválták a szőrét, volt ahol kellett néhány öltés is, de én hiába kentem, hiába csináltam bármit, csak nőtt a bőr alatt a dudor, és tele volt gennyel.


A barátnőm hozott egy sprayt, ők háztartási balesetekre szokták használni, azzal fújkáltam, és arra végre reagált. Azt mindenkinek tudom ajánlani, bár baromi drága, de ha baj van, nélkülözhetetlen és ráadásul azonnali hatása van.


Nem merem betenni a linket, úgy tudom nem szabad, de privátban elküldöm, ha kell.

2013. ápr. 26. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!