Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudnátok segíteni Cavalier...

Tudnátok segíteni Cavalier King Charles spániel tartásában?

Figyelt kérdés

Mi kell neki, mennyibe kerül, mik az igényei?

Nem igazán találtam ezekre hasznos oldalt a neten, szóval gondoltam megkérdezem.



2020. jan. 4. 21:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Átlagos igényű, energiaszintű, jó természetű kutyácska. Az alapvető kutyás dolgokon kívül nem kell más, azoknak gondolom meg utána néztél, ha kutyát szeretnél. Viszont vannak dolgok, amikre jobban oda kell figyelni, például a fülére, ami könnyen begyullad, ezért néha tisztítani kell (ha nem vagy benne biztos, akkor vidd kozmetikushoz). Az ára 300 ezer körül mozog.


A jófogáson a hírdetéseknek ne dőlj be, az ilyen "fajta jellegű", meg 60 ezer forintos hírdetések mind szaporítók. Hidd el nekem, ismerem milyen körülmények között tartják a kutyákat az ilyen emberek, nem akarod támogadni őket. Nemrég láttam pár mentettet szaporítóállatot. Nem mellesleg, ha nem tenyésztőtől veszel nem lesz hosszú életű, mert nagy a belterjesség a szaporítók körében egy olyan fajtánál, ami alapból is hajlamos genetikai betegségekre.

2020. jan. 4. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mi kell neki?

Fekhely, hám, póráz, játékok, kutyakefe, sampon, táp, juti stb.

Az én ekkora kutyámnak ezeket vettem: ágy: 15000 Ft, hám s-xs: 2500 Ft, Flexi póráz + kutyapiszokzacsi tartó + zacsi: 8000 Ft, játékok: 5000 Ft, kutyakefe: 1500 Ft, sampon: 3000 Ft, N&D táp: 7200 / hónap (2,5 kg), jutinak sajtot használok mert a laktózmentes bolti sajt a kedvence amit mi is eszünk. Ez egy verzió, vehetsz olcsóbbat is meg drágábbat is.

Mennyibe kerül?

150 000 Ft-nál kezdődik az ára egy fajtatiszta törzskönyves kutyának. Semmiképp ne vegyél szaporítótól jófogásról olcsó kutyát mert elég problémás fajta és nagy eséllyel lesz egy beteg vagy akár súlyos koponya rendelleneséggel született kutyád akitől hamar el kell búcsúznod de addig is ráköltheted inged-gatyád az állatorvosra.

Mik az igényei?

Napi legalább 3 séta / legalább 2 óra mozgatás, heti kétszer átfésülni, kutyasuli annyira nem indokolt mert elég szolgalelkű fajta, táp kb 3 kg egy hónapra, fürdetni vagy kozmetikushoz kell vinni 3 havonta és társaság.

2020. jan. 4. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Facebookon van tök jó cavis csoport, tenyésztőkkel, lépj be és tök sok kérdésre választ kapsz :)
2020. jan. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!