Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám állandóan széjjel...

A kutyám állandóan széjjel tépi a zsebkendőinket, akárhányszor rászólunk akkor se hagyja abba. Hogyan tudnám megakadályozni, hogy ne csinálja?

Figyelt kérdés
A zsebkendőket mindig ki szoktuk dobni a háztartási kukába, de képes még a kukából is kikotorni. Nem tudom, hogy ezt azért csinálja, mert "kotorékeb"? Szálkás szőrű tacskónk van. Képes sajnos a tépett cafatokat megenni is, pedig bárhogy is próbáljuk nevelni sajnos nem fogad szót. :(

2020. jan. 7. 08:56
 1/10 anonim ***** válasza:
84%

A miénk ugyanezt csinálja. Már három éves, és jó egészségnek örvend, csak a takarítás bosszantó. Ugyanígy szétrág sapkát, sálat, golyóstollat, ha sikerül megszereznie.

Benne is van tacskó és terrier vér, de mi ezzel eddig csak a kerti tankcsapdaásási buzgalmát hoztuk összefüggésbe.

2020. jan. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

A rászóláson kívül még mivel jelzitek a kutyának, hogy nem helyes, amit csinál?

Nagyon sok kutya "szereti" a papírzsebkendőket.Leginkább a használtakat.

Használjatok egy másik tartót, amibe csak a zsepiket dobjátok, és az legyen vagy jól zárt, vagy nem elérhető a kutyának.

2020. jan. 7. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%
Enyém is nagyon szereti szétszedni. Én olyan helyre teszem ahol nem fér hozzá, a konyhába ahol a kuka van oda nem mehet be egyedül
2020. jan. 7. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
44%

Nalunk fenn van a pulton a konyhai kuka.....😂A papirszemetesen meg egy lada van ,h ne tudja kipakolni.....

Tedd el a szekrenybe a kukat vagy fel ,h ne erje el!!!

Ne hagyj elol semmit

2020. jan. 7. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk a golden reti csinálta ezt, szóval nem hiszem, hogy köze van a kotorékebséghez. :)

Nálunk egyértelműen ezzel jelezte, ha haragudott valakire, mindig csak akkor csinálta, ha elmentünk otthonról és nem tetszett (pl ilyenkor ünnep után, hogy napokig vele voltunk), és mindig annak az ágya mellett tépte szét, akire épp haragudott. Szóval egyértelműen jelezte. :D


A kukát nehezékkel fedd le, hogy ne tudja kinyitni (ez zsepitől függetlenül sem árt, ha kukázik), vagy a zsepiket gyűjtsd egy helyen máshol, ahol tutira nem fér hozzá.

Mondjuk a goldink mindig szerzett valahonnan, akármit csináltunk. Mindig. Én állítom, hogy a kutyáknak titkos papírzsepi készlete van felhalmozva egy titkos kutyahelyen. :D

2020. jan. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Tessék...

[link]

2020. jan. 7. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen letiltod. Kétszer rászólsz, harmadjára pofon vagy grabancrázás. Amíg abba nem hagyja.
2020. jan. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én úgy szoktattam le, hogy amikor rajtakaptam, akkor rászóltam és el is vettem tőle. Most már akkor sem nyúl hozzá, ha én adom oda neki.
2020. jan. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
47%
A nevelést nem próbálni kell, hanem csinálni! Ha jól csinálnád, működne! De ha nem értesz a saját kutyádhoz sem, miért is várod el, hogy működjön?
2020. jan. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Párszor szólj rá utána kaphat pofont is ha nem érti ez nem állatkínzás de ha csak mondod neki hogy "édes kicsi kutyuska jaj de aranyos vagy nemszabad te cukorfalat"és nen csinálsz semmit az nem érdekli még dicséretnek is veszi


a kukát is zárd el mert baj lehet belőle ha kieszik valami van olyan penészfaj amit ha megeszik komoly bajai lehetnek nagyon rossz esetben meg is halhat szóval a kukával minél előbb csinálj valamit, nálunk szekrényben van


A mi kutyánk a cetliket szereti enni de ugye rászólunk és elengedi

2020. jan. 8. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!