Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja lehet a kiskutyamnak?

Mi baja lehet a kiskutyamnak?

Figyelt kérdés
sziasztok. ma vettem egy kislany csivavat a masik kutyam melle, de mindig mikor fut folyamatosan kifele nyomja a labat futas kozben, mintha ki lenne fordulva a laba. (jobb hatso) de ezt neha az osszessel csinálja mikor futkarozik. ha felemelem az osszes labat felfele tartja es kifele tolja. ha setal akkor viszont normálisan megy. dokit mar felhivtam, de csak holnap delutan tud kijonni megnezni. viszont nagyon aggodom a kiskutyamért :( van valakinek valami otlete, hogy mi baja lehet? a valaszokat elore is koszonom
2020. jan. 9. 23:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
57%

Mennyi idős?

Mindenképp kérdezd meg a tenyésztőt erről, akár még most is írhatsz neki! (Bízom benne, hogy tenyésztőtől vásároltad)

A doki ne házhoz menjen, hanem vidd egy felszerelt rendelőbe, mert ha baj van a lábával azt meg kell röntgenezni, ránézésre az állatorvos sem tudja meggyógyítani, olyan állatorvosnak meg nem szabad hagyni, hogy kezelje a kutyát, aki előtte nem vizsgálja meg alaposan és szakszerűen, mert abból csak nagyobb baj lesz.

2020. jan. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
60%
Amikor megvetted, nem láttad ezt a problémát?
2020. jan. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
60%

Tenyésztőtől, na persze... :D

Ez a 40 ezres szapis fajta kiskutya lesz sajnos.


Az állatorvos fog kijönni? És hozza magával a műszereket, meg a fél rendelőt, ha a vizsgálathoz az szükséges? Tessék elfáradni egy jól felszerelt rendelőbe!

2020. jan. 10. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
a kiskutya most 8 hetes, es igen, tenyesztotol vettem. utolso valaszolonak mondanam, hogy nem 40 ezerert, hanem joval tobbert de az ar az teljesen lényegtelen. van a dokinak rendeloje, de masik varosban (20km-re) viszont ugyan abban a varosban lakik ahol en (mielott valaki mondana, van rendeloje, de nagyobb reszben ki jarkal a szomszédos varosokba , pl oltast adni a kutyaknak stb.) ezert azt mondta holnap kijon mert elobb latni szeretné a kiskutyat, es ha kell akkor bevisszuk a rendelojebe. a kerdest azert irtam ki, mert nagyon nehez várni holnapig, es tényleg aggodom miatta. a valaszokat viszont köszönöm, mindenkinek ment a zold kez
2020. jan. 10. 01:57
 5/13 A kérdező kommentje:
masodik valaszolo, nem, nem lattam ezt rajta, mert akitol vettem, csak kezben hozta kis, kiskonyvvel (első oltas) illetve adott mellé kutyatapot is amivel eddig etette, de letenni nem tette le hogy lassam is ahogy maszkal. mar van egy ugyan ilyen fajtaju csivava kiskutyam (mar nem kiskutya, 8 hónapos) de vele semmi ilyesmi nem volt es őszintén nem is gondoltam volna ra hogy lesz valami "betegsege" a kiskutyanak akit veszek. azt gondoltam ha lenne valami azt biztos mondana, de hat nem.. bar ha ilyen hulye voltam.. ragodni nem fogok rajta, mar ugyis megtortent, vissza vinni meg nem vinnem vissza a kiskutyat. inkabb szolok dokinak, es koltok a kiskutyara penzt, csak legyen rendben. de bánni nem banom hogy megvettem. megegyszer koszi a hasznos valaszokat
2020. jan. 10. 02:04
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Valszeg kalciumhiany lesz. Ha igazi hus ha es vyontta zoldseggel (barf) etetetd,szepen kiegyenesedik a laba. Viszont meg a premiumtapoktol se fog.
2020. jan. 10. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos szapis kutyusod van és nem fajta tiszta. Génhibás valószínűleg.

Egy tenyésztő nem kézbe viszi ki a kutyus hanem bemehetsz megnézheted a szüleit esetleg testvéreit és ellát tanácsokkal.

Azért kézbe vitte ki hogy ne lásd a kutyus hibáját illetve a körülményeket ahogy az állatait tartja.


Illetve törzskönyv sincs ami bizonyítaná hogy fajta tiszta.


Téged is sajnállak hogy átvertek illetve nem néztél alaposan utána nem voltál figyelmes illetve a kutyust is hogy rossz helyre született és hibás lett.

2020. jan. 10. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen helyről nem szabad kutyát venni, ahol csak kiskönyvvel és 1 oltással adják. Pláne ilyen agyonszaporított fajtát.

A tenyésztő többek között arról ismerhető fel, hogy a kölyköt minden esetben törzskönyvvel, azaz származási lappal adja el, minimum 2 db oltással, szerződéssel, 8 hetes kora után.

Ha jót akarsz magadnak, vidd vissza még most.

Ha megtartod, akkor pedig alaposan vizsgáltasd ki, ezt okozhatja (nagy eséllyel) idegrendszeri, genetikai probléma is, mely veleszületett. Készülj a kutya életében magas orvosi kiadásokra.

2020. jan. 10. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Még valami: házhoz kijövő orvos max. oltást beadni jó, vidd felszerelt rendelőbe, klinikára, ahol megfelelő műszerezettség van. Itt nem lesz elég, ha a doki csak ránéz.
2020. jan. 10. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Vagyis mégis megvetted a szapis kutyát, az ivartalanítás előtt álló kutyád mellé...
2020. jan. 10. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!