Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a baja a kiskutyámnak? SOS

Mi a baja a kiskutyámnak? SOS

Figyelt kérdés
Nemrég elkezdett szimatolni a konyhában és hírtelen azután elkezdett fuldokolni. Ivott vizet, majd kiment a kertbe és elkezdett legelni. Nem tudom mi lehet a baja, mert ez az első, hogy ilyen történik. Nagyon kétségbe vagyok esve. Valaki tud segíteni? Egy kicsi 4 és háromnegyed hónapos beagle-spániel keverék kutyusró van szó. SOS

2018. okt. 31. 12:55
 1/8 A kérdező kommentje:
Motmár csak ritkábban fuldoklott egyet, de előbb másodpercenként, folyamatosan fuldoklott. Kiment és evett egy csomó friss füvet. Minden fuldoklása után megnyalta a száját vagy az orrát
2018. okt. 31. 13:01
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet felevett valamit, ami megakadt a torkán. Ha a kutya úgy érzi hogy gond van az emésztésével mindig legelni szokott. De lehet csak valami irritálja az orrát. Ha nem múlik másnapra vidd állatorvoshoz!
2018. okt. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem evett meg vmit, ami a torkán akadt? A legelés arra utal, hogy hánytatni akarja magát.

Barátnőm kutyája akkor csinált így, mikor egy csirkecsont átszúrta a nyelőcsövét és megakadt. :/

Figyeld nagyon a kutyád.

2018. okt. 31. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A por felszippantásától is lehet, de inkább gyanítom sok a gyomorsava a kutyusnak, marja a torkát. Ezért ivott és legelt. Ki fogja hányni a füvet és a savat, nem kell megijedni, normális.
2018. okt. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! Mostanra elmúlt és újra játekos és boldog.
2018. okt. 31. 13:29
 6/8 anonim ***** válasza:

Ejj... én azt javaslom - egyébként mindenkinek -, hogy tanulmányozz át egy kutya elsősegély füzetet, én pl. a sparban találtam cicáknak valót kemény 750ft-ért, ha baj van, igencsak megéri.

Az én macsekom előttem nyelt félre egy jó nagy darab szárazat, megijedt szegényem valami csattanástól. Nem bírta kiköhögni, szabályosan fuldoklott. Tény, hogy az első pánikban nekem sem jutott eszembe, hogy hivatalosan le kéne nyúlni a torkán, de ösztönből felkaptam a pocakjánál fogva, hogy kidomborodjon a háta és finoman megcsapkodtam a hátát. Nem tudom, hogy a rögtönzött fogásom miatt, vagy csak meglepetésében, de sikerült kiköpnie a cuccot. Aztán csak állt és nézett, hogy most mi a jó fene történt :D

Komolyan, jó, ha ilyesmi kéznél van, bármikor történhet bármi és nem mindig ér oda időben a segítség :(

2018. okt. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Egyébként örülök, hogy minden oké a kutyussal, ezt csak úgy kiegészítésként mondtam :) Vigyázz rá, nagy öngyilkosjelöltek tudnak lenni, pláne kiskorukban :)
2018. okt. 31. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nostmár nem aktuális, de lehet, hogy még az lesz. Ha a kutya füvet eszik, az azt jelenti, hogy ég a gyomra. Semmi gond, had legeljen, az enyémet is látom néha. Van, hogy a házfalat nyalja vagy földet eszik, akkor meg mész hiányos, tojás héját összeaprítod finomra, azt add neki.
2018. okt. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!