Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogy 8 hónapos...

Miért van az, hogy 8 hónapos németjuhászom azokat a kajákat már "nem szereti" . Amivel egy időben sokat etettem?

Figyelt kérdés

Pl: konzervet adtam neki, eleinte nagyon szerette, de utána már nem volt hajlandó megenni. Most a csirkehúsra voltunk rákattanva, de már azt is alig akarja megenni. Viszont a konzervet megint szereti.


Egyébként nem sovány, jó erőben van, de néha nem akar enni.


És még valami: ő kinti kutya, és attól nem lesz beteg, ha néha beengedem a házba kicsit megmelegedni? Van háza, de nem hajlandó bemenni.


2008. nov. 19. 17:50
 1/4 anonim válasza:
73%

szia!

ha egyfolytában csak egyféle kaját esznek ugyanúgy mint mi ők is megunják!! kicsit pihentesd az azonos kajákat és változatos legyen az nagyon fontos! sztem nem muszály beengedni a házba mert elvileg nem szobakutyáknak lettek teremtve és ha már a kint léthez vannak hozzászokva akkor neki ez már természetes!azért van bundájuk és azért vedlenek mert ők tudják maguknak h mi a jó!

ui.: a mi kutyánk pedig eszik de tök sovány!!

2008. nov. 19. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
49%

igaza van az elso valaszolonak, en meg annyit hozzafuznek h szerinetem adj enni egy nap cak ketszer de akkor sokat es napkozbe csak jutalomfalatokkal kinald s azt se sokat

ÉS Legyen nagyon valtozatos a kajája

2008. nov. 19. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyik válaszolónak sincs igaza!

Azért nem eszi meg, mert rájött, hogy válogathat, ha nem eszik, úgyis kap valami finomabbat! Ha otthagyja a tányérját, vedd el tőle és a következő étkezésig semmi. (Max. jutalomfalat, ha azzal tanítod.) Azt pedig minden kutyás könyvben leírták, hogy a kutyának lehetőleg mindig EGYFÉLÉT adj és az új tápokra fokozatosan szoktasd rá, mert hasmenése lehet tőle. Tehát NEM változatosságra vágyik, hanem arra, hogy erélyesebb legyél vele. Attól, hogy egy étkezés kimarad, semmi baja nem lesz egy egészséges 8 hónapos németjuhásznak.

Nyugodtan beengedheted a lakásba, nem lesz semmi baja, sőt, ha a házába nem hajlandó bemenni, szüksége is van rá. Egyébként is nagyon igénylik az ember közelségét, mivel juhászkutyák, ráadásul ha bemehet a házba, ráadásul jobban nóbe is tud illeszkedni az emberek világába.

2008. nov. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, sokat segítettetek! Ha van valami még írok!
2008. nov. 20. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!