Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért eszi meg a kutyám a...

Miért eszi meg a kutyám a kakáját?

Figyelt kérdés

4 hónapos a kiskutyám. Amikor nem látjuk, pl éjszaka, akkor megeszi a kakáját. Pedig prémium tápot kap. Már régóta csinálja. Először lecseréltük a tápot egy jobb minőségűre. Már kb 2 hónapja HappyDog-ot kap. Gondoltuk az a probléma,hogy rossz tápot kap. Ez sem segített, tovább ette sutyika. Orvos tanácsára mostmár lassan egy hete már csak 2x kap naponta enni. De ez sem segít. És az is a problémánk,hogy nagyon sokat kakál. Napi 4-5x. Reggel 1x, délelött még 1x, délután sétànál még 1x és még este, lefekvés elött is. Nem sok ez egy kicsit? Hogyan tudnám leszoktatni az állandó kutya kaki evésröl?! Amikor ott vagyunk vele meg se próbàlja megenni. De amikor egyedül van és nem látjuk akkor felporszívózza...

Valaki esetleg tudna ebben segíteni? Februárban kezdjük a kutyasulit.

Előre is köszönöm!



2020. jan. 27. 17:02
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Az én kutyusom is megette néha a kakiját, de 7 hónapos kora után leszokott róla.

Ha szobatisztaságra neveled és kint végzi el a dolgát, akkor utána nem lesz mit felennie.

2020. jan. 28. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

A szobatisztaság már egész jol megy. Jelez ha kakilnia kell. Pisilni orankent-1,5 orankent van levive. Mostmar egyre jobban tudja tartani a pisit. Néha van csak baleset. (pl éjszaka).

Tegnap elvittem este sétálni és ugye kakilt. Nem szedtem föl egyböl, hanem vártam hátha hozzá akar nyulni. De nem érdekelte... meg se próbálta megenni...

2020. jan. 28. 08:45
 13/14 anonim ***** válasza:
70%

"Viszont ugye amikor elkezdtük a szobatisztaságra nevelni és bekakált a lakásba, akkor mindig leszidtuk. Lehet,hogy pont a leszidást próbàlja meg ezzel elkerülni?" - megválaszoltad a kérdésedet. Okos kutyád van, igyekszik elkerülni a "leszidást". Jó nagy baromságot követtél el.

A kutyád még nem volt érett a szobatisztaságra, még most sem az. Olyan, mintha egy pelenkás 1 évestől várnád, hogy szobatiszta legyen.

Soha többet ne szidd le emiatt!

Mennyit viszed sétálni? Ennyi idősen még kb. 3 óránként ki kellene vinned.

Ha túl sokat kakál, akkor nem jól emészti a tápot, túl sok salakanyag marad vissza.

2020. jan. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
2020. jan. 28. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!