Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mostanában többet iszik a...

Mostanában többet iszik a kutyám. Lehet az az ok, amire én gondolok?

Figyelt kérdés

Azóta van ez mióta bejottek a mínuszok, mindig langyos/meleg vizet teszek a táljába, hogy ne fagyjon be olyan hamar. Amikor kicserélem a vizet akkor megissza az egy literes tálkának kb a felét, de előfordul, hogy a háromnegyedét. Viszont utána egyáltalán nem iszik belőle, csak amikor újra viszem neki a langyos vizet. Sose volt nagy ivó, alig szokott hozzányúlni a vízestálhoz. Átlagosan az egy liternek az egy negyede szokott elfogyni egy nap. Én arra gondoltam, hogy mivel hideg van jólesik neki a langyos?! Vagy előfordul, hogy estére már befagy a víz és addigra annyira megszomjazik?! De ezt kevésbé tartom logikusnak mert máskor meg tényleg alig nyúl hozzá. És nem is fagy be mindig.

Azt nem tudom, hogy mennyit pisil, mert kinti kutya és nem látom mindig. Fogyni is fogyott egy kicsit, de ő mindig vékony testalkatú kutyus volt, nyáron szokott jobb húsban lenni, a telek mindig ilyenek, de nem egészségtelenul sovány. Pedig adok neki télen húst, tésztákat.. Viszont 70%-ban télen is tápot eszik. Annak is emelem télen egy picit az adagját. A széklete állaga is másabb az elmúlt két napban, de hát az embereknek se mindig ugyanolyan, annyi, hogy picit lágyabb, de nem hasmenés, egyben van rendesen csak keményebb szokott neki lenni.

A kedve az jó. Veretel nyaron volt, akkor minden rendben volt. Azért aggódok, hogy nem-e veseprobléma (volt ősszel egy hugyuti fertozese, de antibiotikummal helyrejott és azóta nem volt véres vizelet meg semmi tünet), vagy cukorbetegség?


2020. jan. 26. 23:06
 1/6 anonim válasza:
0%
Az jó
2020. jan. 26. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
92%
Ugye érzed te is, hogy teljes választ az állatorvos tud adni neked?
2020. jan. 26. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
53%

Tuti azert issza meg,mert meg meleg. Hidegen vagy befagyva nem orul annyira neki. Tuti ez ilyen taktikazas. En biztos bent tartanam szegenyt. Nagyon hideg van!!! !!! Ez biztos,h nem betegseg!!!!

Legalabb az eloszobaba engedd be vagy a teraszon csinalj lefoliazast,ahova bemehet.


En mindig megcsokolom a kutyam,ha a kozelebe megyek,illetve melleulok,ha vmit upce csinalok. Annyira igenyeljuk egymas testi kozelseget. El se tudnam kepzelni,h nem nezhetek ra vagy nem tudom megpuszilni gyakran,amikor otthon vagyok. 🙄

2020. jan. 26. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Szia! Egy akváriumi fűtőt ha tudnál bele rakni nem lenne rossz
2020. jan. 27. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Valószínűleg nem esik jól a hideg vizet inni.

Nálunk télen ez úgy szokott lenni, hogy a tápját beáztatjuk kicsit meleg vízbe. Így nem is szomjazik meg olyan hamar, és már ilyenkor is jut bele folyadék. Még kap többször vizet. Ha nem iszik el is veszem előle, mert mindig elkezd köhög i, ha hideg vizet iszik.

Egy3mi emberek sem iszunk ugyan annyit. Van aki napi 4 litert is benyom, más alig bír leerőszakolni 2 litert

2020. jan. 27. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ez engem is érdekelne..
2020. jan. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!