Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németországba utazok jövőhét...

Németországba utazok jövőhét pénteken a párommal dolgozni. Van egy 9hónapos francia bulldogom. Mit tegyek nem lehet vinni. Olyan igazán megbíható embert nem ismerek aki ugy gondozná mint én. Segitség ti mit tennétek?

Figyelt kérdés
2020. jan. 28. 10:48
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

1. Nem vállaltam volna úgy állatot, ha külföldre akarok költözni. Pár hónapja van nálad, szóval azért ezt lehetett látni előre.

2.nem vállalnék úgy munkát, hogy nem vihetem magammal.

Ha tegyük fel nincs más opció, akkor ideiglenesen rabiznam valamelyik csaladtagomra és csinálnék kint neki helyett. Bérletek egy lakást, ahova mehet és legközelebb viszitek magatokkal.

Nyilván munkasszalo meg hasonló helyekre nem viheted, de egy berlemenyben könnyebben vihető, mint itthon

2020. jan. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igazad van de nem tudhattam előre sajnos...

Mivel kenyes a kutyam a szemet es a fulet illetoen 2honaora lenne szuksegem..van csaladtag akire hagyhatnam de ok nem tudjak az ilyen dolgokat kezelni es mrgtanulni se tudnak...szerintetek lehetne baja igy???

2020. jan. 28. 11:19
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Igen, lehetne baja, ha nem tartják megfelelően! Én sem értem, miért kellett felelőtlenül bevállalni kutyát? Elméletileg az ember értelmes lény, aki tud előre tervezni, tud felelősséget vállalni! De itt a bizonyíték, hogy sokakra ez nem igaz.


Ha nincs olyan ember, akire bízhatod, vidd el egy normális kutyapanzióba! Drága lesz, de te vállaltad ezt az egészet!

2020. jan. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Marad a kutyapanzió.
2020. jan. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Még annyit, hogy hacsak nem egy megbízható kutyapanzióba, fajtamentés, tehát felelősségteljes helyre kerül, mindenképpen csak ivartalanítva add ki a kezedből... (ha még nincs)

Sajna mivel nagyon népszerű fajta, nagy az esélye, hogy valami retek szaporítótelepen köt ki...

2020. jan. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

1) A párod megy, te meg maradsz a kutyával. Majd amikor meglesznek a feltételek, mész utána a kutyával.


2) Rábízod a rokonra, azzal a feltétellel, hogy hetente kéthetente (nem tudom milyen időközönként kell) szem és fülpucolásra rendszeresen vigye az állatorvoshoz és ezt előre ki is fizeted neki. (plusz leellenőrzöd, az állatorvost felhívva)


3) Soha nem adnám a kutyámat panzióba, drága és biztos nem fogják a szemét és a fülét pucolgatni, legfeljebb már akkor, amikor a lábáig folyik a váladék.


4) Nálam alap, hogy a kutyámat nem hagyom el, még egy nyaralás erejéig sem. Olyan helyre nem megyek élni, ahova nem vihetem.


+1vélemény:

Azért én ezt az utazgatást nagyon meggondolnám és nem csak a kutya miatt!

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__anyos-ap..

2020. jan. 28. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

1. Ne utazz.

2. Vidd átmenetileg a tenyésztőjéhez, ha fajtatiszta. Ha nem, akkor a szervezethez, ahonnét örökbe fogadtad.

3. Végső megoldás: megbízható kutyapanzió, tapasztalatokat gyűjts róla.

2020. jan. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Kutyapanzió, ahol vállalják a kezelését is, vagy otthon maradsz vele.

(Ha semmi ismerős, családtag nincs, aki megbízható lenne)


Most vagy kell a kutya, vagy nem 🤷

2020. jan. 28. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igazatok van😔 valahogy meg kell oldanom hogy elvigyem magammal koszonom hogy valaszoltatok
2020. jan. 28. 13:30
 10/10 anonim ***** válasza:

Te voltál az, aki vonattal vitte volna ki a kiskutyát, nem? Akkor még úgy volt, hogy viszed.


Ha nem ismersz megbízható embert, akkor vidd magaddal vagy ne menj ki!

Vagy add vissza a tenyésztőnek!

2020. jan. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!