Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szabad adni a kutyának a...

Szabad adni a kutyának a vajkrémből egy kicsit?

Figyelt kérdés

Van egy labradorunk, aki sosem kap az asztalról enni, csak tanuláskor jutalomfalatként kap olyan kajákból, amikből mi is eszünk (sajt, sonka). Illetve a kutyus nagyon ritkán hallatja a hangját. De reggel megugatott, miközben magyaros vajkrémes szendvicset csináltam és ugrált meg minden, amit eddig sosem tett. Megőrül a vajkrémért :D

Nem szoktunk ilyet venni, csak most kipróbáltuk és teljesen rákattant, meg akarta szerezni. A tápjára tettünk egy picit és befalta az egész tápot, amit amúgy csak ímmel ámmal szokott megenni.

Adhatok neki máskor is vagy ártok vele?


2020. jan. 29. 07:21
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
10%
Kérdezd emg az állatorvost, de én nem adnék neki. Nem viccből találták ki az állateledeleket.
2020. jan. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%
Én adnék neki simán. Ezzel nem leszek népszerű, de az én kutyám igazi konyhamalac, mindent bezabál, bográcsoláskor kilopja a szemetesvödörből a krumplihéjat is, tizenéves, makkegészséges. Nem kell túlgondolni a kutya etetését.
2020. jan. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
42%

Mi ez az állateledel mánia?

Mitől jobb az az ipari hulladék, amit beletesznek, amint a normál étel?


Rengeteg kutyánk volt, sosem adtunk nekik ilyen vackokat, ételmaradékon éltek és kivétel nélkül majdnem 15-18 éveket értek meg, halálukig nem volt semmi bajuk!

2020. jan. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
39%

"Mitől jobb az az ipari hulladék, amit beletesznek, amint a normál étel?"


A normális tápokban színhúsok vannak, minden tartósítószer és színezék meg ízfokozó mentes!

Amit te normál ételnek mondasz az tele van mesterséges anyagokkal amik még az embernek sem tesznek jót.

2020. jan. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
76%
Ha nincs az összetevői között olyan, ami a kutyára ártalmas lehet, akkor nagy bajt nem csinál, de mindent mértékkel. Én ha májkrémet eszek, ami a konzervben pici marad, azt odaadom a kutyának és kinyalogatja, oda is ül mellém olyankor, nagyon szereti, de ez csak csemege normál kaja mellett.
2020. jan. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%

És gondolom akkor ti úgy étkeztek, hogy minden bio, semmi tartósítószer, otthon magatoknak megtermeltek mindent...

Ugye, hogy nem! ;)

2020. jan. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudom a #4-est miért pontozzátok le, neki van igaza. Natúr vajkrémet még csak-csak adnék a kutyámnak (azt sem szívesen), na de magyarosat ami fűszeres... semmi esetre


#6: te is tudod hogy hülyeséget mondtál. De egyébként igen, mindenkinek bio kaján kellene élnie, ha csak egy kicsit egészséges akar lenni. Viszont egy napi teljesen egészséges étkezés 5000ft/fő. Erre a magyarok felének nincsen pénze. Nem azért nem esznek egészségesen mert nem akarnak.

2020. jan. 29. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
0%

Hát ez az, hogy kellene!

Na de aki nem teheti meg, hogy magának full egészséges élelmiszert vásároljon (egyébként nemcsak anyagiakon múlik, megsúgom), majd biztos a kutyának ilyen prémium tápot vesz, nem?!

2020. jan. 29. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
29%
#8 Erre tudnék válaszolni, de inkább elengedem a dolgot. Úgyis meg vagy róla győződve, hogy a házikoszt egészséges a kutyáknak, mert a tiédnek semmi baja tőle. (Jó tanácsként mondom, tegyél félre állatorvosra pár ezrest. A kutyámnak, a jutalomfalatnak szánt sonkától feldagadt a fél pofája, levegőt is alig tudott venni. Az orvos is azt mondta, a benne lévő szerek valamelyikére allergiás. Csak mondom, attól hogy a te kutyádnak semmi baja tőle, nem kéne hirdetni hogy a kutya nyugodtan egyen házikosztot úgyse lesz baja.)
2020. jan. 29. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Úgyis meg vagy róla győződve, hogy a házikoszt egészséges a kutyáknak, mert a tiédnek semmi baja tőle."


A házi kosztos etetés nem azt jelenti, hogy maradékkal eteted a kutyádat, a házi koszt majdnem barf, csak nem nyersen, de a kutyára szabva. A maradékkal etetés nem ez a kategória.

2020. jan. 29. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!