Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen csontokat adhatok a...

Milyen csontokat adhatok a kutyának?

Figyelt kérdés

25kg körüli keverék kutyám van, már felnőtt és szeretnék néha csontot adni neki, pl levesből, vagy tepsis húsból. Figyelgettem már a különféle csontokat és azt vettem észre, hogy a levesben órákig főtt farhát vagy nyak vagy mellcsont szó szerint puha lesz, szinte magától törik, egyáltalán nem szilánkos, mint a csirkecombcsont, hanem szinte morzsolódik, meg amikor eltöröm keksztörés hangja van, mintha keksz állagú lenne. Aztán utoljára a sertés oldalast túlsütöttem, a bordacsontok szintén hasonlóan puhák lettek és egyet ellopott a kutya a kint hagyott tányérról és hallottam, ahogyan rágta, egyáltalán nem is törött, hanem ez is mint a keksz vagy nem is tudom, de puha volt.

Szóval ezeket adhatom? És még mit?


2020. jan. 26. 18:12
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Főtt csontot elvileg nem szabad adni a kutyának, hiába érzed puhábbnak kifő belőle az a kollagén, ami rugalmassá teszi és komoly gondot okozhat. Főzve egyedül olyan csontok mehetnek, amiket nem tud lenyelni, szétrágni, pl. a marha velős csont talán már elég erős.

Nyersen minden mehet, ami nem tartócsont.


Tudom, hogy sok olyan kutya van, aki egész életében főtt csirkefarháton élt és nem lett baja tőle, de nem hiába hívják fel az orvosok is rendszeresen a figyelmet arra, hogy a csont nem kutyának való, nem tudja megemészteni. Nézd meg a székletét a kutyának, ha találsz benne csontdarabot, akkor bizony nem keksz állagúra főzted, nem tudta megemészteni, végigment a tápcsatornán és valahol komoly gondot is okozhatott volna.


Én inkább keresek költségesebb megoldásokat a fogtisztításra (vagy nem tudom milyen célból szeretnéd adni, mást nem nagyon tudok elképzelni), elég sok lehetőség van egészen pénztárcabarát árakon is és inkább költök rá, minthogy baja legyen a kutyának. De ez az én álláspontom, nagyon sok embert próbáltam már meggyőzni arról, hogy ebben igenis érdemes lenne hallgatni az állatorvosokra, akár kutyadietetikusra, eddig még senkit nem sikerült meggyőznöm a "Morzsinak sem lett tőle semmi baja" érveléssel mindenki csak legyintett, szóval mindenki azt csinál, amit szeretne csak ne gondolja azt, hogy ezzel jót tesz a kutyájával.

2020. jan. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%
Sertés csülökcsont, marhacsont, ezeken elrágódik egy ideig.
2020. jan. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
Sertéshúst és sertéscsontot nem szabad nyersen adni kutyának!
2020. jan. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
13%

Főzve semmit, sertést sehogy.

Nyersen azokat, amik akányaiban megfelelnek az állatnak. Értsd: kistestűnek csirke, nyúl pl, nagynak nagyobb állatok csontjai is mehetnek, kivéve tartócsontok.

2020. jan. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2020. jan. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Csak nyers marhacsontot adok a kutyamnak. Ha megfozod,kikemenyedik a csont es megszurja a beleit illetve abban mar nincs nyomelem.


En reggel este adok a kutyanak csontot myersen a nyershus melle.

2020. jan. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
#1: A csontvelőt meg tudja emészteni a szervezete. Te is megeszed a paprikát és kimegy belőled, a benne lévő tápanyagok mégis felszívódnak. Az önmagában nem bizonyít semmit, hogy csontdarabok vannak a székletben.
2020. jan. 27. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Nyers marhacsontot, mást nem javasolnak. Persze a legtöbb kutyának nem lesz baja a hőkezelt csontoktól, de elég, ha egyszer mégis megtörténik a baj...
2020. jan. 27. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
#7 nem is tápanyagfelszívódással kapcsolatban írtam a csontdarabokat, hanem arra, hogy ha a csontot nem tudja megfelelően emészteni, akkor azok a hegyes, éles darabkák végigmennek a tápcsatornán, ahol könnyedén képesek kárt okozni. Attól még, hogy a csontvelő felszívódik ezek a darabok nem. Szóval de, a székletben található csontdarabok igenis bizonyítják, hogy káros a kutyának olyan csontot adni, amit nem tud tökéletesen megemészteni és szilánkokban üríti ki.
2020. jan. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Miért lennének a székletésben csontdarabok? Talán ha nem elég erős a sava vannak. Barf szerint etetek, soha nincs csont a székletében...
2020. jan. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!