Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagytestű agár tartása?

Nagytestű agár tartása?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni abban, hogy egy nagyobb/közepes testű agárnak milyen szükségletei vannak (Sport). Egészen konkrétan a magyar agárvásárlásán gondolkodunk, de bármilyen fajtával szerzett tapasztalat érdekel.


Csak coursinggel lehet/érdemes őket lemozgatni, vagy esetleg a labda/frizbi is megfelel neki?


Mennyire él bennük a vadász ösztön? Macskákra, vagy kisebb kutyákra rátámadnak-e? Ha igen ez mennyire kinevelhető belőlük?


A válaszokat előre is köszönöm.



2020. jan. 29. 16:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ez nagyban függ attól, hogy honnan veszed a kutyát.

Labda/frizbi, futtatás bringa mellett vagy akár ha mind a ketten futtok, pálya, coursing mind-mind jó neki.


Vadászösztön. Attól függ honnan veszed. Láttam olyan küllemagarat, ami nem nézett utána a labdának, ha elgurították előtte.

A vadász vizsgás vagy verseny kenneles kutyákban mindenképp van vadászösztön.


Ha nem viszed vadászni, akkor macskáról le lehet nevelni, de nehéz egy ösztönnel rendelkező kutyát. Kisebb kutyát ritkán bántják, megérzik, hogy kutya. Vadászni viszont ne vidd, mert akkor ölni fog, macskát, akár kisebb kutyát, de még nagyobbat is. Egy komoly méretes vadász agár ha prédának nézi, akkor megtud ölni a masztiffokon és a pásztorkutyákon kívül szinte bármilyen fajtát.

2020. jan. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
96%

2-3 óra futás egy agárnak? Legyen inkább 20 perc intenzív, és azzal ki is dől egy időre. Nem maraton futók hanem sprinterek, gyorsan felpörögnek és utána ki is fulladnak. Ettől függetlenül azért napi 2 óra foglalkozást igényel a kutya, de 2 óra folyamatos futást biztos nem bír ki.


A behívásról csak annyit, egy agár sose lesz 100%-osan behívható minden esetben. Lehet hallgat rád nagy részben, de jöhet egy olyan inger amitől elmegy mint a fene és csak pislogsz utána.

2020. jan. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Az agarak egyébként elég lusták, igazi kanapékutyák. Napi 20 perc sprint elég nekik és napi 20 órát végigalszanak.
2020. jan. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 magyaran ***** válasza:
100%

A vadászösztönnel meg kell tanulni együtt élni és kezelni, sőt - tudom, szinte hihetetlennek hangzik, de akár SZERETNI is lehet (vagyunk így legalábbis páran agárgazdák).

NEM kell/lehet kinevelni, ha ezt te ki akarod nevelni belőle, akkor nem szeretnél vadászkutyát, higgy nekem. Egyébként kutyája, vérvonala válogatja, mennyire erős az ösztön, még akár szerencséd is lehet, és valamennyire kordában tartható, de könyörgöm, válassz másik fajtát, ha ez téged zavar, mert basszus, ez egy VADÁSZkutya, és neked pont az a tulajdonsága nem kell, amire évszázadok/ezredek óta szelektálják őket.

Szóval ezt nagyon gondold át szerintem, tele van a menhely olyan agarakkal, akiknél ignoránsak voltak a drága gazdik.

2020. jan. 30. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Az helyzet, hogy egyedül lakok, nem is igazán zavarna, ha esetleg nehezebben visszahívható, viszont előfordulhat, hogy nyaralás során családra bíznám és tőlük nem várhatom el, hogy szóval vagy akár fizikailag egy esetleges inger esetén meg tudják állítani, ha ilyen erős az ösztönük. Nyilván ezzel is számolnom kell, amikor fajtát választok.


Csak, hogy megnyugtassalak kedves négyes nem ez az egyetlen fajta, ami szóba jött, viszont ez egy komoly probléma lehet a későbbiekben. A gond az, hogy nagyon kevesen tartanak agarat ez látszik abból is, hogy kevés forrás lelhető fel a neten, viszont a sétáltatást, mint problémát mindenhol említették ezért gondoltam megkérdezem itt hátha van valakinek már tapasztalata velük.


Mindenesetre köszönöm a választ.

2020. jan. 30. 15:20
 6/8 anonim ***** válasza:
Én többször is végigolvastam, hogy hátha én néztem be valamit, de sehol senki sem írta, hogy 2-3 órát kellene futtatni, úgyhogy nem értettem a felháborodást.
2020. jan. 30. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
6-os, törölve lett egy komment, ami annyi volt, hogy csak akkor akarjon valaki ilyen kutyát ha 2-3 órát tudja futtatni.
2020. jan. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Köszi, így már értem. :)
2020. febr. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!