Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy Huskynak mekkora udvar való?

Egy Huskynak mekkora udvar való?

Figyelt kérdés

Azt tudom h nagy a mozgás igénye, ha kicsi az udvarom akk inkább ne ezt a fajtát válasszam?

Illetve a sétáltás is szóba jöhet nálam.



2020. jan. 30. 00:15
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
nem beszolni kellene hanem normális választ adni tisztelet a kivételnek sose volt ilyen kutyám de gondolom a válaszolok többségének sem
2020. jan. 30. 13:19
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy ezek a dolgok megfordultak a fejedben szerintem már jó jel. A gond, hogy óriási a különbség husky, és husky között fajtán belül is. Vedd fel a kapcsolatot szánhúzó alapítvánnyal, menj el sétálni velük ismerd meg, vidd haza próbanapra stb. Hidd el sok bosszúságtól kíméled meg magadat, és olyan kutyát kapsz amilyet szeretnél és passzol hozzád. Huskyban is van kifejezetten lusta példány. :D
2020. jan. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
82%
Teljesen mindegy, mert akármekkora az udvar le kell fárasztani. Huskyval nem sétálni futni kell, vagy biciklivel futtatni.
2020. jan. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért nyers mindenki,mert sajnos látszik,hogy bár szeretnéd ezt a fajtát,nincs róla fogalmad.


A husky tipikusan az a fajta akit nagyon aktív emberek választanak,vagyis célszerű annak.


Igen naponta kell futtatni.

Séta kevés. 2 óra séta a Havanese-mnek is kevés ( 5kg-os kutyáról beszélünk) kutyák a sétát jól bírják kivéve a nyomott orrúak.


Lakásban is tarthatnád,mert nem az számít hol van tartva,hanem hogy te mennyit tudsz vele foglalkozni,mozgatni napi szinten.


Egy aktív makacs kutyafajtát készülnél venni,de ezek alapján nem tudsz sokat fajtáról.


Bizony heti szinten dobnak ki huskykat,meg adnak le a menhelyen,mert szökik,meg vonyít,meg rombol,meg agresszív. Ez mind azért van,mert a kutyának nincs kielégítve az igénye. Bizony mivel te vagy az ember te választod őt, nem ő téged. Neked kell hozzá igazítanod az életed. Ha az ő igényét nem veszed figyelembe hamar rájössz,hogy nektek az együtt élés nem olyan jó. Inkább bosszús.


Persze husky is mint minden fajta 5-6 hónapos koráig marha cuki,csak mikor belépnek a kamaszkorban és feszegetik a határokat,meg még több mozgás kell akkor bizony fogja az ember a fejét.


Olyan fajtát válassz aminek azért előre láthatólag 10-15 évig biztosítani tudsz mindent.


Ebbe bizony a sok séta és futás is benne van.


Udvar is csak egy nagy kennel, kutya felfedezi utána csak unatkozik benne.


Jó példa erre a saját kutyám,nagyszüleim udvarát ismeri. Ha felmegyünk körbe megy körbe szaglászik pik pakk kb 15 perc alatt áttanulmányozza utána már hozza labdáját,mert unatkozik. Ha másnap is felmegyünk abszolút nem érdekli semmi,hiszen már előző nap felfedezte. Nos ha egy kutya egy kertben felnő azt ismeri, semmi új ,semmi kihívás nincs benne. Azért szöknek mert unalmas az udvar, kint meg mehet,szaglászhat stb.


Ezért kell biztosítani a sétákat,amiken szabadon engedés is van.



Szóval jól gondold meg a huskyt.


Papámnak malamut meg akitája volt, tudom miről beszélek két naponta vitte őket 2,5-3 órás túrákra ahol szabadon futkorászhattak,labdázhattak a kutyák,hétvégén még többre vitte őket,gyerekként sokszor vele tartottunk, reggel 8 kor elmentünk és ebédre értünk vissza a kutyákkal. Rengeteget ment velük papám. A kutyák nem szedtek szét semmit,jól neveltek voltak,meg szokták a rendszert.


Viszont ha valami miatt ki maradt a séta akkor kert bánta,meg a ház fala.

2020. jan. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Minden válasz segítő szándékú, nagyon fontos, hogy hozzád passzoló kutyát válassz, ha kutyázásra adod a fejed. Egy husky szökni fog, ha nem kapja meg a szükséges foglalkozást, fizikai/agyi fárasztást, és a legtöbb kerítés meg sem kottyan neki, ezt a fajtamentés is ki szokta hangsúlyozni, ráadásul makacs fajta, egy volt tanáromnak volt ilyen, és ezt tőle hallottam először több, mint 20 éve, azóta több helyen is olvastam. Nekem sose volt ilyen kutyám, mert tudom, hogy nem passzol az életmódomhoz, annak ellenére, hogy aktívan töltöm a szabadidőmet, mozgással, kocogással, teljesítménytúrával, és ehhez az életmódhoz kerestem kutyát, aki elég aktív hozzám, de így is kevés vagyok egy huskynak.
2020. jan. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!