Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kinti-benti kutya, de mégis...

Kinti-benti kutya, de mégis MIKOR van kinn?

Figyelt kérdés

Azokat a kertes házban élőket kérdezném, akik otthonról dolgoznak, nyugdíjasok, vagy egyéb okból többnyire vagy mindig otthon vannak, s a kutyájuk-kutyáik bennalvós kinti-bentiek: Mennyire van el a kutyus az udvaron?

Normális az, h ha nyitva van a lakásajtó, akkor az ajtó előtt v látószögben elvannak, viszont, ha becsukom, úgy, h én a lakásban vagyok, ők meg kinn, akkor azonnal felsorakoznak az ajtó előtt? Egy ideig nyugodtan ülnek, de 5-10perc múlva már jelzik, h már bejönnének, vagy menjek ki én is. Többen vannak, szeretik is egymást, simán eljátszhatnának kinn, de csak akkor teszik, ha én is kinn vagyok. Ez másnál is így van? Normális, h ennyire szemmel tartanak?



2019. júl. 30. 11:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%
Az én kutyám is ezt csinálja.
2019. júl. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%
A családunk 5 főből áll, általában mindig van valaki itthon, vagy max.pár órát vannak egyedül a kutyák. Ha nem történik semmi érdekes, a vizsla általában akkor is a lábunk alatt van, követ mindenhova. A midi ehhez képest inkább kimegy és nézelődik. A vizsla szintén áll az ajtóban, ha kiküldjük, a mudit nem érdekli.
2019. júl. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%
Nekem mindig kint vannak a kutyáim, 5 nagytestű kutya.Mindig az ajtóban ülnek ha otthon vagyok.Ha elindulok valahova az udvaron, mind jön utánam.Ha megfordulok, ők is.Olyan közel, sokszor lépnek a sarkamba.Ha kertészkedek, körbe leülnek, alig tudok tőlük megmoccanni.De engem nem zavar,örülök hogy így szeretnek.De csak velem csinálják ezt,többi családtaggal nem.Ha nem vagyok otthon, vagy ülnek és várnak a kapunál, vagy játszanak, rohangálnak.
2019. júl. 30. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

Az én kutyám lakáskutyaként kezdte, mikor elköltöztünk pár hónapig a kert is izgalmas volt, bogarakat kergetett, kerítésen keresztül haverkodott a szomszéd kutyával, elszórakoztatta magát kicsit a játékaival. Aztán mikor megszűnt az újdonság varázsa már ő is csak akkor maradt kint szívesen, ha mi is. Néha ha napsütéses idő van kikéredzkedik egyedül is, mert imád napozni és olyankor leheveredik a teraszra, de ennyi.

Mikor lett még egy kutyánk akkor sem változott sokat a helyzet, ugyanazt csinálják, mint amit a tieid, ha kint vagyok velük játszanak, ha bemegyek ők is jönnének egyből. Ilyenkor nem arról van szó, hogy én kint aktívan foglalkoztam velük és utána megyünk be közösen, ha én kertészkedek, vagy kiülök dolgozni, akkor is elvannak tök jól együtt kint, de ahogy bemegyek már ők is ülnek az ajtóban, pedig előtte sem vettem részt semmilyen szinten az ő tevékenységükben, tehát egyáltalán nem olyat csinálnak, amihez amúgy kéne a jelenlétem. Sőt az elején a kicsit még az egészségügyi dolgok elvégzésére is kísérnem kellett, ha nem mentem vele, akkor nem akarta a kertben elvégezni a dolgát :D.

De szerintem teljesen normális, hogy a gazdi közelében akarnak lenni, fontos nekik, hogy együtt legyünk, úgy is lettek nevelve, nincsenek kitiltva sehonnan, bent alszanak velem a hálószobába (saját fekhelyük van, nem az ágyban, mielőtt bárki szörnyülködne), de a lakáson belül is mindig ott pihennek, ahol én éppen vagyok és mivel alapvetően falka állatok én ezt természetesnek is tartom.

Szóval nekünk a kert igazából csak az eü sétákat váltja ki, meg ott tudnak közösen játszani, labdázni, tréningezni is ott szoktunk, de az aktív, mozgásigényt kielégítő, ingergazdag sétákat egyáltalán nem helyettesíti. Ugyanúgy megyünk mindennap, mintha lakásban laknánk, tényleg csak amiatt jobb a kert, mert így nem kell még késő este pisikört menni meg a nagy birkózásokat nem akadályozzák a bútorok, de más előnyét én nem látom, ezért nem is értem teljesen azokat, akik szerint kertes házban jobban elvan egy nagy mozgásigényű kutya. Legalábbis a mieinknek ez szinte teljesen mindegy, főleg amikor még csak a nagyobb volt, ha otthon ücsörögtem ő is csak pihent otthon kertben és lakásban is.

2019. júl. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%
Nálam csak engedélyre mehetnek ki, vagy jöhetnek be, mert az egyik kutyám erős jellem (ónémet juhász mix). Így nem ők döntenek erről. Mivel a másik egy bull type, kivételt képez a téli hideg, olyankor ha sorakoznak, beengedem őket, de akkor is csak engedéllyel. Ez a bullnál kb 2 perc kintlét.. Persze más a séta, vagy mozgatás, akkor nem fázik.
2019. júl. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Megnyugodtam.

Ők sintértelepről kerültek hozzánk,4-5 éve,

gyakorlatilag ketrecből kanapéra, fiatal felnőttként.

Nemrég egy ismerősöm lecseszett, h természetellenes, ha egy (vagy több) kutya ennyire "belenő a gazdája fenekébe". És hát hatból öt ilyen. A hatodik olykor még 15-20egész percet is elvan kinn.

2019. júl. 30. 15:53
 7/11 anonim ***** válasza:
84%
Nekem az a tapasztalatom, hogy ha nincs megfelelő inger, akkor a kutyák inkább a gazda közelében szeretnek lenni. A kizárásról meg annyit, hogy közepes testű kutyáktól felfelé az összes be tudja engedni magát az ajtón. :D
2019. júl. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
79%

Nekem alapból benti kutyám van, de amikor haza megyünk szüleimhez egy-egy hosszú hétvégére akkor kinti-benti kutyus lesz.


Otthon van nagy kert, plusz egy nagy kutya. Általában be se akar jönni, csak néha, akkor ugat az ajtó előtt. Eleinte ha hívtam elfutott a másik irányba. (azóta már tanuljuk a behívást) Szóval az enyém nagyon jól elvan bár gobdolom sokat hozzátesz a kinti kutya barát is

2019. júl. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
73%

A kutyanak buntetes,ha nem nezhet a gazdaja szemene,nem lehet a kozeleben.

Termeszetes,h a kutyaid szeretnek a kozeledben lenni. Minek lenne kutyank,ha mindig beallitanank vmelyik eldugott reszbe a lakasban???

Az en kutyam is szeret a kozelemben lenni!

2019. júl. 31. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

A kutya falkaállat és mindig a falkavezért követi, ez esetben téged. Ha bemész, bemegy, ha kimész, kimegy, de minimum látnia kell. Alapból ez a természete.

Az, hogy akkor megy be vagy ki, amikor megengeded/utasítod, az pedig már nevelés.

(Sokan nem nevelik ilyen szinten (se) a kutyát és nem foglalkoznak vele, hogy kint vagy bent van és oda megy ahova akar, de szerintem jobb az, ha a kutya csinálja azt, amit mi akarunk és nem fordítva)

2019. júl. 31. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!