Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adhatok a kutyusomnak egy...

Adhatok a kutyusomnak egy kevés vadast?

Figyelt kérdés
A mustár miatt kérdem
2020. febr. 19. 11:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
28%

Inkább ne! De a vadasban főtt húst kevés tésztával, szósz nélkül igen.

"A mustár sajnos nem csak felesleges tehertétel a szervezet számára, hanem egyenesen mérgező! Egészségkárosító hatása természetesen egyedi érzékenységtől, és testméretétől is függ- így, ha szembe találod magad olyan, gazdik által tett kijelentésekkel, hogy „a kutyám imádja a mustárt”, vagy „a kutyámnak semmi baja nincs a mustártól”, ne vedd készpénznek. A többi konyhai maradékhoz hasonlóan, ezek is kerülendő falatok.

A mustár, az elfogyasztott mennyiségtől függően gyomor- és bélrendszeri gyulladásokat okoz, aminek a tünetei a hasmenés, hányás, és a hasi fájdalmak.

A gyulladás antibiotikummal, és diétával orvosolható, ha a tüneteket tapasztalva orvoshoz viszed a kutyád."

[link]

2020. febr. 19. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem vettem neki. Csak azért kérdeztem, mert ahova járunk kajáért pont volt vadas azt ettem és rajtam volna neki el.
2020. febr. 19. 12:56
 3/13 A kérdező kommentje:
De csak 1-2 evőkanál szósszal raktam volna neki tészta nélkül persze.
2020. febr. 19. 12:57
 4/13 anonim ***** válasza:
15%

Se a kutyának se a macskának se mustárt, se fokhagymát, se hagymát tilos adni.


A fokhagyma és a hagyma keringési problémát okozhat a kutyánál és macskánál.


Az embernek jó, de a kutyának és macskának tilos.


A fokhagymát viszont lónak lehet adni. Sőt különböző fokhagyma tartalmú táplálék kiegészítők is vannak lovaknak. Olvastam itt, hogy legyek távoltartására szokták neki adni, és többen mondták, hogy nem használt, de a fokhagyma inkább a szúnyogokat és kullancsokat tartja távol, de az adagolást is tudni kell hogyan.


Szóval kutyának tilos a mustár, fokhagyma, hagyma, cukor, csokoládé, jégkrém stb. Hagy ne kelljen most felsorolnom az egész tápanyag listát.

2020. febr. 19. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
51%
Igen, megeszik, szeretik az ízét.
2020. febr. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
43%

Konklúzió vadast ne adj neki.

Tisztába vagyok a vadas jelentésével, de a nyers húsról is írnék.


Nyersen is tilos bizonyos húsokat etetni kutyával, sőt én meg mondom őszintén én nem is etetném nyersen a húst a kutyával.


Pl. csak laborban bevizsgált húst, ami étkezésre alkalmas és az sem mindegy milyen hús, pl. csirkehús bizonyos részei is tilos a kutyának mert a csontja szilánkosan törik, ami ugye nem kell írnom milyen veszélyeket rejt.


A csontból se mindegy melyik fajtának milyet és mennyit.


Igazából van a kutya táplálékai, és el kell mondjuk, hogy ezek nem egységesek, mert tudni kell, hogy fajtánként milyen ételek jók és milyenek amit kerülni kell. Mert vannak túltenyésztett fajták, amiknek az étkezésére jobban oda kell figyelni, és nem csak a túltenyésztett fajtákra de pl. a nem túl tenyésztett fajtáknál is fajta függő milyen étel jó a kutyának, az egyed igényeiről már nem is beszélve.


A csontnál ami nem szilánkosan törő, legegyszerűbb probléma a szorulás. Amúgy a legjobb ha a gazdi megtanítja, hogy ételt ne fogadjon el senkitől, és ezzel egyenértékűen ételt ne szedjen fel utcán. Van aki első időkben a szájkosarat használja, de a legjobb módszer szerintem, ha fokozatosan hagyom ott a kutyát a kaja jelenlétében, ami kb. az orrához közel van, szóval bizonyosan képen nyalná a finomságot, de amint kiejtem a számon a nem szabad parancsszót bármennyire is szépen nézi azt a kaját nem fogja megenni. :))) Ami cuki látvány de a kutya érdekeit szolgálja, és védi, hogy bizonyos helyzetekben ne legyen veszélybe.


Sőt ha az orrára kb. 5 jutalom falatkát teszel akkor se ha azt mondod nem szabad. :)


Én tapasztaltam már! Sőt azt is meg kell tanítani, ha a gazdi kezén kívül van a póráz más embernél, akkor ne menjen vele. Manapság már ilyen helyzetre olyan nyakörvet terveznék ami bizonyos helyzetben intelligensen önkiold ha vinnék a kutyát.


Szóval visszatérve bizonyos csont sajna kaka problémát okoz, ami azért necc, mert ha túlerőlködik az veszélyt is jelenthet a végbelére nézve. Ilyenkor tudni kell mivel egyensúlyozd ki, hogy ha csontot is eszik kistestű túltenyésztett kutya, mert bizonyos mennyiségben nekik is szükségük van a szervezetüknek csontra, de nem mindegy hogy milyen és mennyi, szóval tudni kell mivel tudod kiegyensúlyozni, hogy ne legyen székelési problémája.

2020. febr. 19. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
43%

Ne! Nincs olyan, hogy csak egy kicsit adok neki abból, ami mérgező!


A vadashoz kell hagyma, vannak kutyák, akiknél már egy minimális adag is mérgező! Mustár szintén nem jó nekik, méghozzá nagyon nem! Gyomor, és bélgyulladást okozhat!

2020. febr. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Vegyel neki nyers marhafelsarat vagy nyers szarvas hust. En nyers szarvast adok a kutyaknak meg ny ers halat kizarolag meg nyers csontot meg zoldseget.


Mustaros meg hagynas etelt NE adj neki!!! Foleg ne gabonat(teszta!!)

2020. febr. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%
Igen.
2020. febr. 19. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
39%
# 9 NEM!!!
2020. febr. 19. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!