Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Adhatok a kutyusomnak főtt...

Adhatok a kutyusomnak főtt csirke csontot?

Figyelt kérdés
4 kg-os kutyus. Csirke lábszárat adtam neki 1 percre amiről leszedtem porcot meg mindent és szépen megtudta rágni. Elvettem tőle eszembe jutott, hogy inkább itt vagy valakitől megkérdezem aztán max adok neki.
2020. jan. 26. 16:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak nyersen. Főve szilánkosra törik a csövescsont.
2020. jan. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Csak nyersen.
2020. jan. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Inkább a porcot "meg mindent", ami rajta volt kellett volna neki adni(feltéve, hogy nem fűszeres) és nem a csontot.
2020. jan. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdeztem mert a szomszédom rendszeresen ad a tacsijának neki az állatorvosuk tanácsolta mert állítólag ha jól meg tudja rágni tisztítja a beleket illetve a bűzmirigyet.
2020. jan. 26. 17:00
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Csöves, hasadó csirkecsontot még nyersen sem!

Egy 4 kg-s kutyának csak a lapos csontot a farról, vagy a bordacsontokat a hátról. Azokat is csak nyersen.

Bár ha nincs a nyers dolgokhoz szokva, akkor vagy nem eszi meg, vagy nem tesz jót az emésztésének.

Az enyém meg sem eszi a nyers dolgokat, legyen az akár színhús is.

2020. jan. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor egy kis harapástól azért gondolom nem lesz baja amit normálisan megrágott?
2020. jan. 26. 17:02
 7/8 anonim ***** válasza:
94%

#4

Vagy a szomszédod hazudik, vagy az állatorvos egy hülye.

Mitől tisztítaná a beleket? Pont hogy lerakódik a bélfalakra.

Bűzmirigy?

Sok csont fogyasztása miatt a bélsár fehér és nagyon kemény lesz, ami miatt obstipatio (bélsárrekedés) alakulhat ki, ami nagyon fájdalmas; ha kedvencünk nem tud bélsarat üríteni, és nem visszük időben állatorvoshoz, az akár szepszishez is vezethet

- a sok csont a gyomorban hányást, a belekben pedig elzáródást vagy vérzést okozhat; idősebb kutyáknál pedig a vastagbélben tömbszerűen összeállt csontok eltávolítása gyakran csak műtétileg oldható meg.


Mivel helyettesítsük a csontot?

Ez attól függ, hogy milyen célzattal adjuk kedvenceinknek a csontot:


- ha jutalomfalatként, akkor inkább adjunk igazi jutalomfalatot (egy kis darab száraz kutyaeledelt vagy virslikarikát)


- ha unaloműzőként, akkor inkább állatkereskedésekben árusított emészthető műcsontot kapjon


- ha a kalciumpótlás a cél, akkor adjunk kalcium-kiegészítő tablettákat.


Mondom mindezeket úgy, hogy mi túl vagyunk egy közel 200ezres (életmentő!) gátsérv műtéten és a kutyán SOHA TÖBBET, semmilyen csontot nem kaphat, pedig előtte is odafigyeléssel kapott heti 1x.

2020. jan. 26. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2020. jan. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!